Ties prarajos riba: po pertraukos užsikūręs Valančiūnas neišgelbėjo „Pelicans“ Finikse

2022-04-27 07:42
Nuotr.: AP-Scanpix

Jonas Valančiūnas su Naujojo Orleano „Pelicans“ Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) atsidūrė ties prarajos riba.

Reguliariojo sezono nugalėtojai, Finikso „Suns“ krepšininkai, savo aikštėje 112:97 (32:20, 27:26, 30:32, 23:19) įveikė lietuvio atstovaujamą „Pelicans“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį – 3-2.

Šeštosios Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynės Naujajame Orleane bus žaidžiamos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį.

Rezultatyvūs perdavimai 2

Valančiūnui pirmoji rungtynių pusė buvo sunki, per kurią jis pelnė 4 taškus, tačiau po pertraukos aukštaūgis iš Lietuvos parodė kitą savo veidą ir užfiksavo dvigubą dublį.

Vien per trečiąjį ketvirtį JV įmetė 10 taškų ir mačą baigė su 17 savo sąskaitoje (7/10 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.). Lietuvis per 32 minutes dar atkovojo 14 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Uteniškis išlieka vieninteliu NBA krepšininku šiose atkrintamosiose, kuris visuose mačuose sugriebė dviženklį skaičių kamuolių.

Vėl be lyderio Devino Bookerio žaidę šeimininkai į priekį šovė dar pirmajame kėlinyje (32:20), o antrajame ketvirtyje komandas jau skyrė 17 taškų – 59:42.

Po pertraukos „Suns“ užtikrintai kontroliavo įvykius aikštėje ir daugiausiai, ką svečiams pavyko padaryti, tai likus 4 minutėms priartėti iki 7 taškų – 93:100.

Vis dėlto šeimininkai nesutriko, o rungtynes 6 taškais be atsako, tarp kurių buvo du dėjimai, užbaigė nuostabiai žaidęs Mikalas Bridgesas.

Jis ir buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas. Bridgesas per 46 minutes pelnė 31 tašką (8/13 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 4 metimus.

Tai buvo 50-as kartas sezone iš tiek pat galimų, kuomet „Suns“ pirmauja po trečiojo kėlinio ir iškovoja pergalę.

„Galvoju, kad padarėme per daug klaidų, – po mačo sakė „Pelicans“ strategas Willie Greenas. – 15 klaidų, iš kurių gavome 23 taškus ir tai juos užvedė. Čia yra ta vieta, kur žinome, jog turime būti geresni.“

Tiesioginis Valančiūno oponentas Deandre Aytonas aikštėje praleido 35 minutes ir per jas surinko 19 taškų (8/11 dvit., 0/2 trit., 3/5 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir tiek pat sykių suklydo.

Svečių gretose rezultatyviausias buvo Brandonas Ingramas. Puolėjas pelnė 22 taškus (6/14 dvit., 1/5 trit., 7/11 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir suklydo 5 kartus per 41 aikštėje praleistą minutę.

„Suns“: Mikalas Bridgesas 31 (8/13 dvit., 4/4 trit., 5 atk. kam., 4 blok., 37 naud.), Chrisas Paulas 22 (8/14 dvit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 11 rez. perd., 3 per. kam., 29 naud.), Deandre Aytonas 19 (8/11 dvit., 9 atk. kam.), Cameronas Payne'as 12 (2/7 dvit., 2/3 trit.), Jae Crowderis 9 (1/5 trit.), Cameronas Johnsonas 8 (1/5 trit., 9 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 22 (6/14 dvit., 1/5 trit., 7/11 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), C.J. McCollumas 21 (6/14 dvit., 1/8 trit., 6/7 baud., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok.), Jonas Valančiūnas 17 (7/10 dvit., 14 atk. kam., 27 naud.), Jose Alvarado 12 (2/6 trit.), Jaxsonas Hayesas 8.