Įspūdingą Eurolygos sezoną „Žalgiris“ vainikavo trečiąja vieta

• „Žalgiris“ Eurolygos rungtynėse dėl trečiosios vietos 79:77 nugalėjo CSKA

• Puikiai sužaidę trečiąjį kėlinį, kauniečiai ketvirtajame iššvaistė 24 taškų pranašumą

• „Žalgirio“ vos nepaskandino karjeros rungtynes sužaidęs Kulaginas, jo sąskaitoje – 14 taškų

• Už užimtą trečiąją vietą „Žalgiriui“ atiteks 300 tūkst. eurų

Geriausias per 19 metų Kauno „Žalgirio“ sezonas Eurolygoje vainikuotas skambia pergale. Rungtynėse dėl trečiosios vietos Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 79:77 (22:19, 19:16, 28:13, 10:29) pranoko Maskvos CSKA komandą ir pasirodymą šių metų Eurolygoje baigė į priekį praleisdami tik du varžovus.

Taip „Žalgiris“ atsitiesė po skaudžios nesėkmės pusfinalyje, kai 67:76 nusileido Stambulo „Fenerbahče“ ir palaidojo svajonę kovoti dėl čempionų titulo.

Paguodos rungtynėse nuotaikos buvo visiškai kitokios.

Foto galerija

Kauniečiai trečiąjį kėlinį pradėjo spurtu 19:2 ir perlaužė rungtynes savo naudai – 60:37. CSKA per šią atkarpą prametė visus 8 metimus iš žaidimo.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje puikiai organizavo puolimą, suklysdami viso labo kartą. Palyginimui, per pirmuosius du kėlinius Šaro kariauna kamuolį prarado 11 kartų.

Kauniečiai solidžią persvarą turėjo iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio, kol ji pradėjo pavojingai tirpti.

38-ąją mačo minutę CSKA po Vitalijaus Frizdono tritaškio priartėjo iki 68:77, o po aštuonių iš eilės Michailo Kulagino taškų, likus žaisti minutei, sumažino atsilikimą iki vieno metimo – 76:79.

Edgaras Ulanovas, likus žaisti 39 sekundes, prasižengė kovodamas dėl kamuolio, o Michailas Kulaginas pataikė vieną baudą ir skirtumas sumenko iki dviejų taškų – 77:79. Kevinas Pangosas suklydo vos išsimetus kamuolį, bet po minutės pertraukėlės klaida atsakė ir CSKA.

Vasilije Micičius prametė, likus žaisti 11,3 sek., tačiau kitoje aikštės pusėje netaiklus buvo ir Kulaginas, atakavęs iš toli. Brandonas Daviesas tada išprovokavo pražangą, bet nepataikė pirmos baudos ir tyčia prametė antrąją.

Semionas Antonovas tada švystelėjo metimą per visą aikštę, bet jis tikslo nepasiekė.

„Žalgirio“ vos nepaskandinęs Kulaginas sužaidė geriausias karjeros Eurolygoje rungtynes. Jis iš viso pelnė 14 taškų (2/3 dvit., 3/4 trit., 1/2 baud. met.), kuomet vidutiniškai šį sezoną jis rinko po 4,3 taško.

Gausiai Belgrado „Štark“ areną užpildę „Žalgirio“ sirgaliai pradėjo traukti pergalės dainas.

„Žalgiriui“ už trečiąją vietą atiteks 300 tūkst. eurų, ketvirtoji vieta verinama 100 tūkst. mažesne suma.

Reguliariajame sezone finišavę šešti, žalgiriečiai ketvirtfinalyje 3-1 eliminavo aikštės pranašumą turėjusią Pirėjo „Olympiakos“ komandą, tačiau svajonė apie 1999-ųjų triumfo pakartojimą žlugo pusfinalyje.

Nepaisant to, tai buvo sėkmingiausias „Žalgirio“ pasirodymas Eurolygoje nuo to istorinio sezono. Pernai kauniečiai liko dešimti ir už atkrintamųjų borto, o šiemet už nugarų paliko net 13 komandų.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas ir Vasilije Micičius po 15, Edgaras Ulanovas 14, Kevinas Pangosas ir Antanas Kavaliauskas po 9, Axelis Toupane'as 6.

CSKA: Othello Hunteris ir Michailas Kulaginas po 14, Cory Higginsas 12.