Su Speedy tritaškiu – arčiau pirmosios vietos: „Rytas“ pratęsime palaužė „Lietkabelį“

2022-04-11 17:50

Pirmosios vietos „Betsafe-LKL“ reguliariajame sezone siekiantis Vilniaus „Rytas“ (23-3) iškovojo labai svarbią pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai svečiuose per pratęsimą 90:86 (21:21, 26:19, 13:18, 15:17, 15:11) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ (20-6).

Vilniečiai po šios pergalės ne tik pirmauja LKL turnyrinėje lentelėje, bet ir lenkia Kauno „Žalgirį“ (22-3) viena pergale. Jei „Rytas“ laimės likusius keturis mačus – reguliariajame sezone finišuos pirmas.

„Rytas“ dar namie žais su Utenos „Juventus“, Prienų „Labas GAS“ ir Alytaus „Dzūkija“ bei svečiuose su Klaipėdos „Neptūnu“.

„Lietkabelis“ turnyrinėje lentelėje lieka trečias ir gerokai sumažino savo šansus pakilti aukščiau. „Rytas“ turi tarpusavio pranašumą prieš panevėžiečius, o Čanako auklėtinių dar laukia akistata su „Žalgiriu“.

Pratęsime „Rytui“ labai gerai pasitarnavo Džordže Gagičiaus nesportinė pražanga. Mindaugas Girdžiūnas įmetė abi baudas, o po to iškart pridėjo tritaškį (80:75).

„Lietkabelis“ bandė priartėti ir net keturis kartus stojo mesti baudų, tačiau prametė 4 iš 8 (79:82). Prasidėjus paskutinei minutei Gagičius pelnė dvitaškį, tačiau visiškai šeimininkus palaužė Kennetho Smitho tritaškis su pražanga (86:81).

Gediminas Orelikas dar įmetė tritaškį, bet Margiris Normantas šaltakraujiškai sumetė visas keturias baudas ir „Rytas“ triumfavo.

Prieš šį mačą „Lietkabelis“ LKL buvo laimėjęs 13 sykių iš eilės bei fiksavo ilgiausią pergalių seriją klubo istorijoje.

Dabar „Rytas“ fiksuoja ilgiausią pergalių atkarpą LKL – aštuoni laimėjimai paeiliui.

Smitho sąskaitoje per 32 minutes buvo 16 taškų (3/7 dvit., 2/6 trit., 4/4 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 8 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 3 minutėms po Gagičiaus baudos „Lietkabelis“ minimaliai pirmavo (68:67). Abi ekipos sunkiai rado kelius krepšio link, tačiau ledus pralaužė Jarvisas Williamsas, kurio dėjimas išvedė į priekį „Rytą“ (69:68). Netrukus Gytis Radzevičius pataikė iš toli, bet jam atsakė Panagiotis Kalaitzakis (71:72).

„Lietkabelį“ prasidėjus paskutinei minutei išvedė į priekį Dovydas Giedraitis, bet Tanneris Leissneris pataikė iš toli (75:73). Likus 20 sek. Gediminas Orelikas baudomis išlygino rezultatą (75:75).

Lemiamas Smitho tritaškis tikslo nepasiekė ir ekipos kėlėsi į pratęsimą.

„Rytui“ šiame mače nepadėjo sveikatos problemų turintis Ivanas Buva. „Lietkabelio“ gretose rungtynių metu koją susižeidė Nikola Radičevičius, tačiau sugebėjo toliau žaisti.

Mačo pabaigoje „Rytas“ nebeturėjo aukštaūgių. Jarvisas Williamsas ir Tanneris Leissneris susirinko po penkias pražangas, o Evaldas Kairys patyrė traumą.

Panevėžio komandai Džordže Gagičius per 27 minutes pelnė 20 taškų (7/8 dvit., 6/8 baudų), atkovojo 4 kamuolius bei surinko 27 naudingumo balus.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 20 (7/8 dvit., 6/8 baud., 27 naud.), Gediminas Orelikas 18 (1/8 dvit., 3/6 trit., 7/8 baud., 7 atk. kam., 4 kld.), Dovydas Giedraitis 12 (2/2 trit., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Nikola Radičevičius 10 (2/7 trit., 6 rez. perd.), Panagiotis Kalaitzakis (2/7 trit., 5 atk. kam.) ir Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) po 9.

„Rytas“: Kennethas Smithas 16 (3/7 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 26 naud.), Tanneris Leissneris (4/7 dvit.) ir Margiris Normantas (3/6 trit., 6 kld.) po 13, Mindaugas Girdžiūnas 12 (2/5 trit.), Jarvisas Williamsas (4/10 dvit., 8 atk. kam.) ir Gytis Radzevičius (2/3 trit., 5 atk. kam.) po 10.