• „Rockets“ Oklande 95:92 parklupdė „Warriors“

• Hjustono ekipa ketvirtąjį kėlinį laimėjo 25:12

• Jamesas Hardenas surinko 30 taškų, Chrisas Paulas – 27

• Draymondui Greenui iki trigubo dublio pritrūko dviejų rezultatyvių perdavimų: 11 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyvūs perdavimai

Jamesas Hardenas ir Chrisas Paulas kartu pelnė 57 taškus, o jų vedama Hjustono „Rockets“ komanda namo grįžta išlyginusi Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Vakarų konferencijos finalo seriją.

Dviženklį deficitą lemiamame ketvirtyje panaikinę Mike'o D'Antoni auklėtiniai ketvirtajame mače Oklande 95:92 (19:28, 34:18, 17:34, 25:12) tik po atkaklios kovos įveikė „Golden State Warriors“ ir serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 2-2.

Penktasis mūšis naktį iš ketvirtadienio į penktadienį vyks Hjustone.

Foto galerija

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Shaunui Livingstonui sudrebinus „Rockets“ krepšį dėjimu iš viršaus, aikštės šeimininkai, prieš tai trečiąjį ketvirtį laimėję dvigubai 34:17, užtikrintai pirmavo 82:70, bet paskui tris minutes nesugebėjo pelnyti taškų.

Tuo metu Paulas surinko septynis taškus ir inicijavo Teksaso ekipos spurtą 15:2 bei vaizdas aikštelėje apsivertė aukštyn kojomis. Kitoje atakoje Kevinas Durantas atsakė dviem taikliais baudų metimais, tačiau tuoj pat sulaukė dar vieno „Rockets“ atkirčio – Hjustono ekipa laimėjo atkarpą 6:0 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas – 91:86.

Prasidėjus paskutinei minutei, komandas teskyrė trys taškai – 94:91, o kamuolys priklausė „Rockets“. Pastaroji kelissyk turėjo šansą kartoti savo metimą, kol galiausiai viskas baigėsi Paulo klaida ir pražanga prieš arti trigubo dublio buvusį Draymondą Greeną.

Aukštaūgis pataikė tik pirmąją baudą ir skirtumas aptirpo iki 92:94. Tuomet Hardenas ir Thompsonas apsikeitė netaikliais metimais, o kamuolį gynyboje atkovojęs Paulas triumfavo sulig finaline mačo sirena.

Visgi buvo per anksti – vaizdo peržiūrą atlikę teisėjai dar nesibaigus laikui užfiksavo pražangą prieš Paulą, o „Warriors“ suteikė 0,5 sekundės.

Prametęs pirmąjį metimą, „Rockets“ įžaidėjas pasitaisė antruoju bandymu ir savo ekipai suteikė saugų pranašumą – 95:92. Po minutės pertraukėlės „Warriors“ susiklostė nesėkmingai bei galiausiai nugalėjo „Rockets“.

Fantastišką dėjimą per Greeną antrajame kėlinyje atlikęs Hardenas per 43 minutes pelnė 30 taškų (8/14 dvitaškiai, 3/12 dvitaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Paulo sąskaitoje – 27 taškai (5/11 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 2/4 baudos) ir 4 rezultatyvūs perdavimai.

„Rockets“ ekipa savo rotacijoje panaudojo vos septynis krepšininkus, iš kurių mažiausiai rungtyniavo 12 minučių ant parketo praleidęs Geraldas Greenas. Be Hardeno, P.J. Tuckeris žaidė 44 minutes, Paulas – 42, Trevoras Ariza – 41.

Universaliai pasirodęs Greenas į varžovų krepšį įmetė 11 taškų (4/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 14 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko 23 naudingumo balus.

„Warriors“: Stephenas Curry 28, Kevinas Durantas 27 (12 atk. kam.), Draymondas Greenas 11 (14 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 10.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 30, Chrisas Paulas 27, Ericas Gordonas 14, Clintas Capela 8 (13 atk. kam.).