Higginso sugrįžime – kosminis metimas ir įspūdingas „Barcos“ išsigelbėjimas prieš Kačino klubą

2022-05-07 23:56
Nuotr.: Zuma Press- Scanpix

Sunkią pergalę ACB lygoje iškovojo kovotojų charakterį pademonstravusi „Barca“ (25-7).

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai išvykoje 74:72 (15:26, 15:22, 22:18, 22:6) palaužė Lugo „Breogan“ su Mindaugu Kačinu.

Rungtynių pradžioje katalonai buvo pasiųsti į nokdauną: Lugo klubas pirmoje pusėje dominavo, o antrajame kėlinyje susikrovė triuškinantį 22 taškų pranašumą (48:26).

Visgi „Barca“ parodė čempionišką charakterį ir atsitiesė. Ketvirtojo kėlinio pradžioje deficitas dar siekė 15 taškų (52:67), tačiau Šaro kariauna surengė galingą spurtą 21:5 – du tritaškius įsmeigė Rokas Jokubaitis, o likus 44 sekundėms Cory Higginsas persvėrė rezultatą (72:71).

Lugo klubas turėjo du šansus išplėšti pergalę, tačiau abu dvitaškiai skriejo pro šalį, o šeimininkų šansus palaidojo nesportinė pražanga prieš Nicolasą Laprovittolą.

Rungtynės pasižymėjo ir įspūdingu epizodu. „Breogan“ gynėjas Sergi Quintela į „Barcelonos“ krepšį įsmeigė metimą su pražanga nuo beveik vidurio aikštės:

Jokubaitis nugalėtojams per 17 minučių surinko 8 taškus (1/4 dvit., 2/4 trit.), 2 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus ir 7 naudingumo balus.

Nuo sausio pabaigos pirmą kartą ant parketo po traumos pasirodęs Higginsas per 17 minučių pasižymėjo 8 taškais (2/6 dvit., 0/2 trit., 4/5 baud.), 4 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą ir 6 naudingumo balus.

Pralaimėjusiems Kačinas per 27 minutes taškais nepasižymėjo (0/3 trit.), atkovojo bei prarado po kamuolį, 4 kartus pažeidė taisykles ir baigė mačą su -5 naudingumo balais.

„Barca“ šiam mačui neregistravo Nikola Mirotičiaus.

„Breogan“: Sergi Quintela ir Rašidas Mahalbasičius (6 atk. kam.) po 11, Tyleris Kalinoski ir Ivanas Cruzas po 9.

„Barcelona“: Alexas Abrinesas 12, Brandonas Daviesas 11 (8 atk. kam.), Cory Higginsas, Rokas Jokubaitis ir Nicolasas Laprovittola po 8.