Lemiamu metu benefisą surengęs Goudelockas išgelbėjo „Rytą“ nuo dar vieno antausio

2021-01-09 16:00

Andrew Goudelockas lemiamame ketvirtyje surengė solo pasirodymą, o jo vedamas Vilniaus „Rytas“ (9-5) Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo sunkią pergalę.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 96:91 (24:23, 18:19, 23:29, 31:20) palaužė Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (5-8) krepšininkus.

Šiose rungtynėse prie vilniečių ekipos vairo nestovėjo praėjusiose LKL rungtynėse diskvalifikuotas vyr. treneris Donaldas Kairys.

Fotogalerija

Kėdainių ekipos gretose buvo 10 krepšininkų. „Nevėžiui-Optibet“ negalėjo padėti traumuotas Jokūbas Gintvainis, Abramo Canka, Arielis Hukporti ir vis dar rungtynėms neregistruotas ekipos naujokas E.J. Montgomery.

Lemiamame ketvirtyje vilniečiai atsibudo, Goudelockas pelnė 10 taškų paeiliui ir likus 3 minutėms išlygino rezultatą (83:83).

Likus minutei dvitaškiu pasižymėjo Sedrickas Barefieldas, tačiau Martynas Echodas pelnė 4 taškus paeiliui ir „Rytas“ pirmą kartą po ilgos pertraukos įsiveržė į priekį (91:88).

Likus 20 sekundžių ketvirtojo kėlinio herojus Goudelockas smeigė tritaškį, svečiai nesugebėjo užpulti, o pergalę dėjimu įtvirtino Maurice‘as Ndouras (96:88).

Į pergalę sostinės ekipą atvedė visus savo taškus ketvirtajame kėlinyje įmetęs Goudelockas. Amerikietis per 23 minutes pelnė 15 taškų (3/5 dvit., 3/6 trit.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 14 naudingumo balų.

Naudingiausiai „Ryto“ gretose sužaidė Ndouras, kuris per 33 minutes pelnė 20 taškų (7/10 dvit., 0/6 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5, perėmė 2 bei prarado 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 25 naudingumo balus.

„Nevėžio-Optibet“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo rezultatyviausias karjeros LKL rungtynes sužaidęs Barefieldas. Gynėjas per 29 minutes pelnė 29 taškus (6/11 dvit., 3/10 trit., 8/8 baud.), prarado 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 17 naudingumo balų.

Trečiąjį kėlinį „Nevėžis-Optibet“ pradėjo spurtu 12:3 ir po Juliaus Kazakausko baudos metimo įgijo dviženklę persvarą (55:45).

10 taškų pelniusio Ryano Boatrighto tempiami vilniečiai priartėjo iki 2 taškų (63:65), tačiau iššovęs LKL debiutantas Imru Duke’as po dviejų tritaškių paeiliui sugrąžino svečiams 6 taškų persvarą (71:65).

Kėdainių ekipos gretose debiutavęs Duke'as per 10 minučių surinko 9 taškus (0/2 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 2, perėmė bei prarado po 1 kamuolį ir surinko 6 naudingumo balus.

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 20 (7/10 dvit., 5 atk. kam.), Andrew Goudelockas 15, Ryanas Boatrightas 12 (3/5 trit.), Martynas Echodas (8 atk. kam., 5 kl.) ir Arnas Butkevičius po 11, Dovis Bičkauskis 8.

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 29 (3/10 trit., 8/8 baud., 6 kl.), Panagiotis Kalaitzakis 15 (3/8 trit.), Domantas Vilys 14 (1/1 dvit., 3/3 trit., 3/3 baud., 18 naud. bal.), Martynas Pocevičius ir Imru Duke'as (3/3 trit.) po 9.