Jie grįžo: kartu 51 tašką sumetę Dragičius ir Dončičius pratęsime nustelbė turkus

2022-08-12 22:31
Nuotr.: FIBA

2017 m. Europos čempionato auksą nukalęs Luka Dončičiaus ir Gorano Dragičiaus duetas parodė, kad parako dar turi.

Slovėnai kontroliniame mače išvykoje per pratęsimą 104:103 (26:21, 14:25, 22:27, 28:17, 14:13) nugalėjo turkus.

Likus 33 sek. pagrindiniame laike slovėnai pirmavo 89:83, bet Alpereno Šenguno ir Furkano Korkmazo taškų serija leido turkams pakovoti dėl pergalės (88:89).

Likus 7 sekundėms Zoranas Dragičius pataikė tik vieną baudą, o pratęsimą išplėšė Korkmazo dvitaškis (90:90).

Likus minutei pratęsime Korkmazas sumetė baudas ir nutolino šeimininkus (103:99). Slovėnus gelbėti ėmėsi G. Dragičius, kuris pataikė dvi baudas, o likus 21 sek. pridėjo tritaškį (104:103).

Lemiamoje atakoje Korkmazas suklydo, o per 3 sek. slovėnai pergalės nebepaleido.

Dončičius per 27 minutes pasižymėjo 23 taškais (6/9 dvit., 2/7 trit., 5/8 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 27 naudingumo balais.

Slovėnijos rinktinės lyderis ant suolo prisėdo ketvirtojo kėlinio viduryje ir nuo jo daugiau nebepakilo.

Turkijos fanai labai anksti pradėjo buriuotis arenoje, norėdami pasidaryti nuotrauką kartu su Dončičiumi. Vaizdo įraše užfiksuota akimirka, kaip slovėnų žvaigždė skyrė keletą minučių turkų sirgaliams.

Į rinktinę sugrįžęs G. Dragičius per 30,5 minutės surinko 28 taškus (9/15 dvit., 1/3 trit., 7/8 baudų), 3 rezultatyvius perdavimus, 5 atkovotus kamuolius ir 27 naudingumo balus.

Turkų gretose labiausiai išsiskyrė NBA žaidžianti trijulė: Cedi Osmanas, Korkmazas ir Šengunas. Jie sumetė atitinkamai 24, 33 ir 19 taškų.

Turkai pirmajame kėlinyje turėjo 7 taškų persvarą (23:16), jau netrukus ji ėmė tirpti. Dar iki pertraukos svečiai nutolo per 6 taškus (46:40).

Trečiajame ketvirtyje iniciatyvos ėmėsi Dončičius, kuris surinko 10 taškų. Tai leido slovėnams įgyti dviženklį pranašumą (73:62).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, turkai kabinosi į rungtynes (68:75). Nors ir turėjo žaisti pratęsimą, bet sunkią pergalę išplėšė slovėnai.

Slovėnija Europos čempionato B grupėje sutiks Lietuvą, Prancūziją, Vengriją, Vokietiją bei Bosniją ir Hercegoviną. Turkai A grupėje žais su Belgija, Bulgarija, Sakartvelu, Ispanija ir Juodkalnija.

Turkija: Furkanas Korkmazas 33 (5/11 trit., 12/14 baudų), Cedi Osmanas 24 (6/7 dvit.), Alperenas Šengunas 19 (9 atk. kam.), Sertačas Šanli ir Onuralpas Bitimas po 8.

Slovėnija: Goranas Dragičius 28 (5 atk. kam., 9/15 dvit.), Luka Dončičius 23 (10 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 14, Vlatko Čančaras 12, Edo Muričius 10, Zoranas Dragičius 6.