Neeilinis Valančiūno šou: po krepšiais dominavęs lietuvis užfiksavo naują rezultatyvumo rekordą

• Devinas Bookeris šeimininkams pelnė 48 taškus

Jonas Valančiūnas sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ (31-45) išvykoje 120:115 (23:38, 31:24, 34:30, 32:23) palaužė Finikso „Suns“ (17-60) krepšininkų pasipriešinimą.

Valančiūnas per 34 minutes pelnė 34 taškus (16/27 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), atkovojo 20 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovų metimus bei tiek pat kartų perėmė kamuolį.

Iki šio mačo lietuvio rezultatyvumo rekordas NBA buvo 33 taškai, kuriuos kovo 21-os dienos mače pelnė mače su Hjustono „Rockets“.

34
45
20
59%
16/27

Uteniškis taip pat pasiekė išmestų (27) ir pataikytų dvitaškių rekordą (16) bei pakartojo puolime atkovotų kamuolių (11) ir rezultatyvių perdavimų (5) rekordus per karjerą NBA.

Būtent lietuvis labiausiai prisidėjo prie svečių atkarpos 14:6 (118:112) paskutinėmis dvikovos minutėmis ir padėjo perlaužti mačo eigą. JV per puspenktos minutės pelnė 10 taškų, o iš viso per lemiamą ketvirtį surinko 14.

Antrajame kėlinyje „Suns“ buvo įgiję 18-os taškų persvarą (46:28), o svečiai rezultatą išlygino tik 40-ąją minutę (98:98).

Valančiūno tiesioginis oponentas DeAndre Aytonas rungtynių metu patyrė čiurnos traumą ir anksčiau laiko baigė savo pasirodymą. Pirmasis naujokų biržos šaukimas per 27 minutes spėjo pelnyti 17 taškų (7/11 dvit., 3/4 baud.). ir atkovoti 13 kamuolių.

„Niekada nėra smagu matyti, kaip kažkas patiria traumą. Jis yra stiprus oponentas ir prieš jį sunku žaisti“, – po mačo apie Aytoną kalbėjo lietuvis.

Šeimininkų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir dar vienas fanstastiškas Devino Bookerio pasirodymas. Gynėjas buvo šalia to, jog trečiose rungtynėse paeiliui pasiektų 50-ies pelnytų taškų ribą.

22-ejų metų krepšininkas per 43 minutes pelnė 48 taškus (16/23 dvit., 3/6 trit., 7/8 baud.), atliko 11 rezultatyvių perdavimų bei suklydo 6 kartus.

Valančiūnui nugalėtojų gretose geriausiai talkino Mike'as Conley. Gynėjas per 38 minutes pelnė 33 taškus (8/13 dvit., 2/9 trit., 11/14 baud.), atkovojo 4 kamuolius bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“: Devinas Bookeris 48 (16/23 dvit., 11 rez. perd.), DeAndre Aytonas 17 (13 atk. kam.), Joshas Jacksonas ir Mikalis Bridgesas po 10.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 34 (16/27 dvit., 20 atk. kam., 5 rez. perd.), Mike'as Conley 33, Justinas Holiday 14, Bruno Caboclo 12, Tyleris Dorsey ir Delonas Wrightas po 11.