Gaidamavičius sugrąžino į rotaciją Mažeiką, o „Neptūnas“ eliminavo kėdainiečius iš KMT kovų

2021-11-03 20:35

Karaliaus Mindaugo taurėje (KMT) A grupės lyderis Klaipėdos „Neptūno“ klubas (5-1) iškovojo dar vieną pergalę.

Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 85:72 (16:16, 17:20, 24:24, 28:12) nugalėjo Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (1-5) krepšininkus, kurie liko paskutinėje A grupės vietoje ir baigė kovas KMT.

Klaipėdiečiai į kitą etapą žengė iš pirmosios A grupės vietos.

Pirmoji šių komandų akistata baigėsi intriguojančia vos 2 taškų pranašumą susikūrusio „Neptūno“ klubo pergale (97:95).

Vietą KMT ketvirtfinalyje taip pat turi Vilniaus „Rytas“, Kauno „Žalgiris“, Panevėžio „Lietkabelis“, Jonavos CBet“ ir B grupėje nekluptelėjusi Utenos „Uniclub Casino – Juventus“.

Gaidamavičius beveik po 2,5 savaitės į rotaciją sugrąžino uostamiesčio komandos kapitoną Martyną Mažeiką. 36-erių krepšininkas trenerio sprendimu nerungtyniavo nuo spalio 16 dienos.

Ant parketo sugrįžęs Mažeika buvo naudingiausias komandos žaidėjas. Kapitono sąskaitoje per 27 minutes buvo 9 taškai (1/2 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 19 naudingumo balų.

„Neptūnas“ šiame mače vertėsi be Deivido Gailiaus, kuriam Gaidamavičius suteikė poilsio.

Rungtynių pradžia buvo nerezultatyvi ir klampi, aikštelėje dominavo gynyba. Taiklūs Amaro Syllos baudų metimai kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą ir abi ekipos aikštelę paliko švieslentėje degant rezultatui 16:16.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 10:3 ir įgijo 7 taškų persvarą (26:19).

Sėkmingi Vytenio Čižausko reidai varžovų krepšio link Kėdainių ekipos pranašumą padidino iki dviženklio (32:21). Kėlinio pabaigoje suspurdėję uostamiesčio krepšininkai sušvelnino savo atsilikimą iki 3 taškų (33:36).

Po didžiosios pertraukos Matas Jogėla surengė nedidelį dėjimų konkursą, kuomet iš 8 „Neptūno“ taškų 6 iš buvo pelnyti Jogėlos dėjimais (41:41).

Į tai „Nevėžis-Optibet“ atsakė sėkmingais reidais varžovų krepšio link: Danielius Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga, tokią pačią kombinaciją pridėjo ir Darylas Doualla (53:46).

Netrukus Gaidamavičiaus auklėtiniams ir vėl pavyko sumažinti savo atsilikimą, o taiklus Edgaro Želionio tritaškis su sirena Kėdainių ekipai paliko 3 taškų persvarą (57:60).

Lemiamą rungtynių ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Neptūno“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį (64:60).

Sėkmingai didindami savo pranašumą, uostamiesčio krepšininkai susikrovė ir dviženklę persvarą (75:64). Kėdainių krepšininkai dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau nesėkmingai, „Neptūnas“ šventė pergalę.

Kėdainių komandai Sylla per 28 minutes pelnė 16 taškų (3/8 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių ir surinko 18 naudingumo balų.

„Nevėžis-Optibet“: Amaras Sylla 16 (3/8 dvit., 2/2 trit., 10 atk. kam.), Matas Jucikas 12 (4/4 dvit.), Vytenis Čižauskas 9 (4/8 dvit., 5 rez. perd.), Darylas Doualla 7 (5/6 baud., 5 atk. kam.).

„Neptūnas“: Matas Jogėla 18 (6/10 dvit., 2/2 trit.), Žygimantas Janavičius 12 (1/5 trit., 4 rez. perd., 3 per. kam.), Klaidas Metrikis (2/6 trit.) ir Edgaras Želionis (2/2 trit., 5 atk. kam.) po 10, Martynas Mažeika 9, Isaacas Bontonas (2/10 dvit., 7 rez. perd.) ir Julius Jucikas (5/6 baud.) po 7.