Finale 15 taškų persvarą išbarstęs „Rytas“ pripažino VEF pranašumą

2021-09-09 21:01

Vilniaus „Rytui“ nepavyko iškovoti namų arenoje vykusios „Vikinglotto“ taurės.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai po pertraukos iššvaistė solidų pranašumą ir finalo rungtynėse 87:88 (22:23, 23:11, 15:27, 27:27) pripažino Rygos VEF pranašumą.

Sostinės ekipa antrojo kėlinio pabaigoje turėjo 15 taškų pranašumą (42:27), bet, kaip paaiškėjo vėliau, ši persvara pergalės finale negarantavo.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 4 minutes, vilniečiai dar turėjo dviženklį pranašumą (54:44), tačiau ketvirtį latviai užbaigė atkarpa 17:6 ir išsiveržė į priekį – 61:60.

Lemiamą smūgį VEF varžovams sudavė lemiamo ketvirčio viduryje – Jaleno Riley vedamas Latvijos klubas spurtavo 12:2 ir įgijo 8 taškų persvarą – 78:70.

Likus 15 sekundžių Tanneris Leissneris dvitaškiu su pražanga sumažino vilniečių atsilikimą iki vieno metimo (81:84), tačiau latviai prie baudų metimo linijos neklydo, o T.J. Starkso tritaškis paskutinę sekundę rungtynių likimo nepakeitė.

„Ryte“ rezultatyviausiai žaidęs ir 20 taškų įmetęs Ivanas Buva buvo išrinktas turnyro MVP.

Čempionus į priekį vedė praeityje Palangos „Kuršiams“ atstovavęs Riley, kurio sąskaitoje – taip pat 20 taškų.

„Rytas”: Ivanas Buva 20 (10 atk. kam., 23 naud.), Vaidas Kariniauskas (6 atk. kam., 9 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas – po 15, Tanneris Leissneris 14.

VEF: Jalenas Riley 20 (5 rez. perd., 22 naud.), Devondrickas Walkeris 18, Artis Ate ir Kristers Zoriks – po 9.