Finikse sutriuškinta „Lakers“ – per pralaimėjimą nuo sezono pabaigos

2021-06-02 07:57
Nuotr.: USA Today – Scanpix

Nuo rungtynių pradžios dominavusi Finikso „Suns“ NBA atkrintamosiose pasiekė triuškinančią pergalę prieš NBA čempionus bei atsidūrė per žingsnį nuo kito etapo.

„Suns“ savo aikštėje po dviejų kėlinių jau turėjo 30 taškų persvarą, o galiausiai 115:85 (34:26, 32:10, 26:27, 23:22) sutriuškino Los Andželo „Lakers“.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių „Suns“ išsiveržė į priekį 3-2. Šeštosios rungtynės Los Andžele vyks penktadienį 5.30 val. ryte.

Rezultatyvūs perdavimai 5

„Lakers“ po dviejų kėlinių atsiliko 36:66. 30 taškų deficitas po dviejų kėlinių – didžiausias „Lakers“ atkrintamųjų istorijoje nuo 1992 metų, taip pat didžiausias LeBrono Jameso karjeroje žaidžiant atkrintamąsias varžybas.

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė LeBronas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 24 taškai (3/9 dvit., 6/10 trit.), 5 atkovoti kamuoliai ir 7 rezultatyvūs perdavimai.

LeBronas trečiajame kėlinyje surinko 17 taškų, o ketvirtojo kėlinio viduryje jau išėjo į rūbinę.

LeBronas dar niekada karjeroje iš atkrintamųjų varžybų nebuvo iškritęs pirmajame etape.

„Mes tokio momento nebijome, esame pasitikintys savimi“, – sakė „Suns“ gynėjas Devinas Bookeris.

„Mums išspardė užpakalius. Jie darė tai, ką norėjo“, – kalbėjo Jamesas.

Trečiajame kėlinyje „Suns“ įžaidėjas Chrisas Paulas po susidūrimo su varžovu dar kartą šioje serijoje susižeidė petį. Jis į aikštę nebegrįžo.

Paulas per 23 minutes surinko 9 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus.

„Tai manęs išgąsdino, buvo labai nemalonus jausmas“, – apie traumą sakė Paulas, pridėjęs, kad sužeidimas neatrodo rimtas.

„Lakers“ gretose dėl kirkšnies traumos nebuvo Anthony Daviso.

Starto penketo krepšininkai Dennisas Schroderis (0/5 dvit., 0/4 trit.) ir Kentaviousas Caldwellas-Pope'as (0/1 dvit.) taškais nepasižymėjo.

Nugalėtojams Devinas Bookeris per 33 minutes pelnė 30 taškų (11/17 dvit., 2/6 trit., 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Suns“: Devinas Bookeris 30 (11/17 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd.), Cameronas Payne'as 16 (5/7 dvit., 2/4 trit.), Mikalas Bridgesas 13, Cameronas Johnsonas 11 (6/7 baud.), Chrisas Paulas (6 rez. perd.) ir Jae Crowderis (3/9 trit.) po 9, Deandre Aytonas 8 (7 atk. kam.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 24 (3/9 dvit., 6/10 trit., 5 atk. kam., 7 rez. perd.), Kyle'as Kuzma 15 (5/8 dvit., 1/5 trit.), Talenas Hortonas-Tuckeris 11 (3/7 dvit., 11 atk. kam.), Montrezlas Harrellas 9, Andre Drummondas 7 (13 atk. kam., 4 kld.).