„Lietuvos rytas“ pergalę prieš „Šiaulius“ išprakaitavo per 50 minučių

• „Lietuvos rytas“ per du pratęsimus 103:98 palaužė „Šiaulius“

• Nugalėtojų gretose debiutavo Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius ir Egidijus Mockevičius

• Geriausiai sekėsi Girdžiūnui, surinkusiam 7 taškus. 6 pridėjo Butkevičius, o Mockevičius taškų nepelnė

• „Šiaulių“ komandoje karjeros rungtynes sužaidė Omaras Prewittas ir Akeemas Wrightas

• Prewittas pelnė 29 taškus ir surinko 29 naudingumo balus, Wrightas pridėjo 21 tašką ir 21 naudingumo balą.

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“ (11-4), kuris namuose tik per du pratęsimus 103:98 (24:18, 23:15, 12:12, 15:29, 9:9, 20:15) pranoko „Šiaulių“ (4-11) klubą ir sėkmingai paženklino Arno Butkevičiaus, Mindaugo Girdžiūno ir Egidijaus Mockevičiaus debiutą.

Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui, „Šiauliai“ turėjo 14 taškų deficitą, tačiau neįtikėtino Omaro Prewitto ir Akeemo Wrighto žaidimo dėka vos nesukūrė sensacijos, mat prasidedant paskutinei ketvirčio minutei svečiai pirmavo 74:70.

Vis dėlto „Lietuvos ryto“ kailį išgelbėjo Travisas Petersonas ir Chrisas Krammeris, kurie surinko 4 taškus paeiliui ir perkėlė rungtynes į pratęsimą.

Foto galerija

Pirmąjį pratęsimą sėkmingiau pradėjo „Šiauliai“ ir po keturių Vytauto Šarakausko taškų iš eilės pirmavo 78:74. Tuomet šeimininkai į tai atsakė spurtu 7:0 ir po Roko Giedraičio tritaškio „Lietuvos rytas“ persverė rezultatą savo naudai (81:78).

Po svečių minutės pertraukėlės Prewittas užbaigė pratęsimą 5 taškais paeiliui, Jimmy Baronas pridėjo metimą iš eigos ir komandos buvo priverstos žaisti antrąjį pratęsimą.

Antrąjį pratęsimą ir vėl sėkmingiau pradėjo „Šiauliai“, kurie susikrovė 5 taškų persvarą (88:83), tačiau Giedraitis ir likusi „Lietuvos ryto“ toliašaudė artilerija pradėjo terorizuoti svečių krepšį ir taip išliko rungtynėse.

Iki pratęsimo pabaigos likus kiek mažiau nei minutei, tritaškį pataikė Petersonas, dvi baudas pridėjo Baronas ir vilniečiai pirmavo 99:96. Vis tik, likus 6,7 sekundės, Prewittas pergudravo Giedraitį ir gavo teisę mesti tris baudos metimus, tačiau pataikė tik 2 ir „Šiaulių“ deficitas siekė tašką (98:99).

Svečiai po šio epizodo tyčia prasižengė prieš Petersoną, kuris realizavo abu baudų metimus, o Chrisas Krammeris kitoje atakoje perėmė kamuolį ir įtvirtino vilniečių pergalę.

Nugalėtojų gretose debiutavo Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius ir Egidijus Mockevičius.

Girdžiūnas per 15 minučių pelnė 7 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 3 kartus suklydo, išprovokavo 3 ir užsidirbo 4 pražangas bei surinko 4 naudingumo balus.

Tuo metu daugiausiai iš debiutantų rungtyniavęs Butkevičius per 19 minučių surinko 6 taškus (3/5 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), sugriebė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 3 pražangas, kartą suklydo ir pasirodymą baigė su 12 naudingumo balų.

Pirmasis debiutas prisvilo Mockevičiui, kuris per 5 minutes prametė vienintelį mestą dvitaškį ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo 2 kamuolius ir surinko 1 naudingumo balą.

Svečių gretose nebuvo vyriausiojo trenerio Antano Sireikos, kuris susitikimą praleido dėl gripo.

„Lietuvos rytas“: Jimmy Baronas 21 (8/13 metimų), Travisas Petersonas 18 taškų (14 atk. kam., 25 naud. bal.), Rokas Giedraitis 15, Chrisas Krameris 12, Artūras Jomantas 11.

„Šiauliai“: Omaras Prewittas 29 (8/10 dvit., 3/9 trit., 29 naud. bal.), Akeemas Wrightas 21 (21 naud. bal.), Laurynas Birutis 14 (7/10 dvit.)