Jameso istorinis pasiekimas apkarto: latvio vedami „Wizards“ pranoko „Lakers“

2022-03-20 07:56
Nuotr.: AP - Scanpix

Kristaps Porzingis Vašingtono „Wizards“ (30-40) gretose sužaidė rezultatyviausias rungtynes, o jo vedama komanda nutraukė šešių nesėkmių seriją ir apkartino LeBrono Jameso istorinį pasiekimą.

Latvio klubas savo aikštėje 127:119 (26:36, 32:31, 35:32, 34:20) įveikė Los Andželo „Lakers“ (30-41) žvaigždyną, kuris iš pastarųjų 10 rungtynių laimėjo du kartus.

Porzingis per 25 minutes pelnė 27 taškus (8/14 dvit., 1/3 trit., 8/10 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir perėmė kamuolį.

Rezultatyvūs perdavimai 6

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė Jamesas, kurio sąskaitoje per 35 minutes buvo 38 taškai (12/19 dvit., 4/10 trit., 2/3 baudų), 10 atkovotų kamuolių, 6 rezultatyvūs perdavimai.

Po šių rungtynių Jamesas aplenkė legendinį Karlą Malone'ą (36,939 taškai) ir dabar užima antrąją vietą tarp rezultatyviausių visų laikų NBA žaidėjų.

„Akivaizdu, kad kada nors galėsiu atsigręžti į šią akimirką, bet dabar negaliu šio pasiekimo išskirti, – apie peržengtą istorinę ribą sakė Jamesas. – Turėjome puikią galimybę iškovoti pergalę.“

Visų laikų rezultatyviausias NBA žaidėjas yra Kareemas Abdulas-Jabbaras, pelnęs 38,387 taškus.

„Neleisiu sau apie tai galvoti. Šie dalykai tiesiog įvyksta natūraliai. Tikiuosi, kad kada nors tapsiu rezultatyviausiu visų laikų NBA krepšininku, bet dabar per daug apie tai negalvosiu“, – kalbėjo Jamesas.

Dar trečiojo kėlinio pradžioje „Lakers“ turėjo 15 taškų pranašumą (82:67), bet iki ketvirčio pabaigos jų persvara ištirpo iki 6 taškų (99:93), o tiksint paskutinėms 8 minutėms, rezultatas tapo lygus (106:106).

Užsikūręs latvis vien paskutiniame kėlinyje pelnė 16 taškų, o jo tritaškis likus 40 sekundžių iki rungtynių pabaigos padėjo žengti svarbų žingsnį link pergalės (125:119).

Jamesas dar bandė gelbėti komandą, bet jo tritaškis tikslo nepasiekė, o kitoje aikštės pusėje Kentaviousas Caldwellas-Pope'as baudų metimais įtvirtino „Wizards“ pergalę (127:119).

Russellas Westbrookas per 36 minutes surinko 22 taškus (8/12 dvit., 2/3 trit.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, bet penkissyk suklydo.

Vašingtono komandai Tomašas Satoransky per 26 minutes pelnė 16 taškų (4/4 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Wizards“: Kristaps Porzingis 27 (8/14 dvit., 8/10 baud., 5 rez. perd.), Kentaviousas Caldwellas-Pope'as 18 (3/5 trit., 7/9 baud., 10 atk. kam.), Deni Avdija (3/8 trit., 6/6 baud., 4 rez. perd.) ir Danielas Gaffordas (7/9 dvit., 6 atk. kam.) po 17, Tomašas Satoransky 16 (4/4 dvit., 2/2 trit., 6 rez. perd.), Corey Kispertas 13 (3/8 trit.), Rui Hachimura 10 (5/7 dvit.).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 38 (12/19 dvit., 4/10 trit., 10 atk. kam., 6 rez. perd.), Russell Westbrook 22 (8/12 dvit., 2/3 trit., 10 atk. kam., 8 rez. perd., 5 kld.), Malikas Monkas 17 (3/5 trit.), Carmelo Anthony 13 (3/6 trit.), Stanley Johnsonas 12 (5/7 dvit.), Austinas Reavesas 9.