2022-07-30 20:22
Nuotr.: Kipras Štreimikis
Nuotr. Kipras Štreimikis

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė sidabru užbaigė visą savaitę Banska Bistricoje (Slovakija) vykusį Europos jaunimo olimpinį festivalį.

Tomo Purlio treniruojama jaunučių (iki 16 metų) rinktinė 66:78 (18:16, 8:23, 19:18, 21:21) nusileido turnyro favoritams prancūzams.

Taškas į tašką vykusios rungtynės prasidėjo gražia lietuvių ataka. Dovydui Buikai atkovojus kamuolį puolime, Matas Buteliauskas ją užbaigė taikliu tritaškiu metimu, išvedusiu lietuvius į priekį 7:5.

Nors antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo 4 taškais iš eilės, prancūzai spurtavo, laimėjo atkarpą 20:2 ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 39:26.

Antroje rungtynių dalyje lietuviams varžovų pasivyti nebepavyko – Europos jaunimo olimpiniame festivalyje jie iškovojo sidabro medalius.

„Užėmus antrąją virtą visada turi praeiti tam tikras laikas, kad pavyktų tuo pasidžiaugti, – sakė lietuvių treneris Purlys. – Buvo ne tokios rungtynės, kokių tikėjomės. Manau, pagrindinė priežastis – mūsų fizinis pasirengimas. Žiūrėsime, kodėl taip yra.

Šis turnyras buvo daugiau pasiruošimas Europos čempionatui. Norėjome nušauti du zuikius, bet nepavyko. Vaikinai tikrai stengėsi, bet neatlaikėme fiziškumo. Prancūzai buvo labai stiprūs, o mus jaudulys krėtė. Darėme daug klaidų, praradome kamuolį lygioje vietoje. Gal kažkiek nesusitvarkėme su emocija.

Tačiau labai gerai, kad tokie turnyrai vyksta, kur galima pasimokyti iš savo klaidų. Manau, žaidėjai tikrai išvyks patobulėję.“

Lietuvos komandai 17 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Kasparas Jakučionis. 16 taškų pridėjo Matas Laurenčikas (7 atk. kam.), 10 – Matas Buteliauskas (6 atk. kam.).

Jaunieji mūsų šalies krepšininkai B grupėje varžėsi su Serbijos, Slovėnijos ir Slovakijos rinktinėmis. Pastarąją lietuviai sutriuškino beveik 100 taškų persvara (135:39).

Vis dėlto, tuomet nugalėtojų treneris prašė per anksti medalių nekabinti. Tikrąjį komandos lygį turėjome pamatyti pusfinalyje su Vokietijos rinktine. Pirmajame pusfinalio kėlinyje buksavę, po ilgosios pertraukos lietuviai išsiveržė į priekį ir iškovojo pergalę 94:81.

Lietuvos sportininkai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iš viso iškovojo 10 medalių.