„Barcai“ – prizinė vieta: Šaro kariauna atlaikė graikų šturmą

2022-05-21 16:15

Eurolygos mažajame finale triumfavo „Barcelona“.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Belgrade 84:74 (20:18, 25:20, 17:18, 22:18) patiesė Pirėjo „Olympiakos“ ir turnyre iškovojo trečią vietą.

Rokas Jokubaitis per 13 minučių pelnė 4 taškus (2/2 dvit., 0/2 trit., 0/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, kartą suklydo bei surinko 2 naudingumo balus.

Eurolygos finalo ketverte debiutavęs „Barcelonos“ įžaidėjas įsirašė savo pavardę tarp Lietuvos visų laikų rekordininkų – tapo jauniausiu Lietuvos debiutantu.

Eurolygos „Kylančia žvaigžde“ pripažintas talentas ketvirtadienį į pusfinalį su „Real“ žengė būdamas 21 metų ir 181 dienos amžiaus.

„Mes – komanda, kuri labai lengvai iššvaistome pranašumą. Tai nutiko ir šiandien trečiame kėlinyje, – po mačo kalbėjo Jasikevičius. – Manau, kad kontroliavome rungtynes, bet tada „Olympiakos“ dėl mūsų klaidų sugrįžo. Svarbiausia man šiandien buvo, kaip žaidėjai atrodys mačo pradžioje. Manau, kad jie atėjo su geru nusiteikimu. Visi žino, kaip sudėtinga yra rungtyniauti dėl trečios vietos, nes komandoje daug liūdesio. Dėl šios priežasties bijojau, kaip jie atrodys. Bet jie pasirodė kaip profesionalai.“

Jasikevičiui tai jau antras kartas, kai jis atsiduria ir laimi Eurolygos mažajame finale. Praėjusį sykį tai nutiko 2017-2018 m. sezone, kai jis treniruodamas Kauno „Žalgirį“ kovoje dėl trečiosios vietos įveikė Maskvos CSKA.

Rungtynes geresne nata pradėjo „Barca“ (10:2), tačiau antrajame kėlinyje atsibudusi Pirėjo ekipa po Kosto Slouko dvitaškio išlygino rezultatą (20:20).

Tada Brandonas Daviesas ėmėsi iniciatyvos ir pelnė 8 taškus, o Nickas Calathes dvitaškiu uždarė pirmą mačo pusę, suteikdamas „Barcai“ 7 taškų persvarą (45:38).

Po ilgosios pertraukos „Barca“ vėl buvo pradėjusi tolti (57:42), bet tuomet „Olympiakos“ sukūrė spurtą 14:5 ir užbaigė kėlinį su 6 taškų deficitu (56:62).

Likus žaisti 4 minutes iki rungtynių pabaigos Shaquielle'as McKissicas dvitaškiu pavojingai priartino „Olympiakos“ prie varžovų (65:68), tačiau tuomet reikalingu momentu prabilo Nikola Mirotičius ir Cory Higginsas (73:65).

Thomasas Walkupas ir Saša Vezenkovas dar bandė taisyti situaciją (70:75), bet Sertačas Šanli ir Mirotičius nuramino „Barcos“ sirgalius (79:70).

Barselonos komandai Mirotičius per 25 minutes pelnė 19 taškų (7/10 dvit., 1/1 trit., 2/3 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Pirėjaus ekipos gretose išsiskyrė Vezenkovas, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 20 taškų (6/9 dvit., 1/3 trit., 5/7 baud.), 11 atkovotų kamuolių bei 27 naudingumo balai.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (7/10 dvit., 4 rez. perd., 3 per. kam., 27 naud.), Sertačas Šanli 16 (3/4 trit.), Cory Higginsas 11, Brandonas Davies as 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 5 kld.), Nickas Calathes 9 (8 atk. kam., 13 rez. perd.), Alexas Abrinesas 8 (2/5 trit.).

„Olympiakos“: Saša Vezenkovas 20 (6/9 dvit., 5/7 baud., 11 atk. kam., 27 naud.), Kostas Sloukas 14 (4/6 dvit., 7 rez. perd.), Shaquielle'as McKissicas 11 (5/6 baud., 5 per. kam.), Tyleris Dorsey 10, Thomasas Walkupas 8 (2/3 trit.).