Per žingsnį nuo svajonės: „Žalgirį“ nuo finalo ketverto skiria pergalė

2018-04-24 18:40
  • „Žalgiris“ namie 80:60 parbloškė „Olympiakos“ ir Eurolygos ketvirtfinalio serijoje išsiveržė į priekį 2-1

• Iki finalo ketverto Kauno klubui trūksta viso labo vienos pergalės, „Žalgiriui“ tai būtų pirmasis Eurolygos pusfinalis per pastaruosius 19 metų

Be didelių lūkesčių Eurolygos sezoną pasitikęs Kauno „Žalgiris“ dabar atsidūrė per didžiausią pasiekimą šį tūkstantmetį. Trečiosiose Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynėse žalgiriečiai 80:60 (21:19, 26:17, 20:14, 13:10) nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 2-1.

Ketvirtąsias ir galbūt paskutines serijos rungtynes „Žalgiris“ ketvirtadienį žais namie. Pergalė jiems suteiktų pirmą kelialapį į finalo ketvertą nuo 1999 metų.

Foto galerija

„Žalgiris“ nuo varžovų pabėgo antrajame kėlinyje, kai jo viduryje spurtavo 14:1 ir išsiveržė į priekį 37:24. Ketvirčio pabaigoje žalgiriečiai pirmavo dar solidžiau (47:30), tačiau per labai nesėkmingą paskutinę minutę persvara sumažėjo trigubai.

Nikola Milutinovas pelnė du taškus su pražanga, o po žalgiriečių klaidos „Olympiakos“ smeigė tritaškį ir priartėjo iki 36:47.

Panaši trumpa, bet labai prasta atkarpa buvo ir trečiajame kėlinyje, kai Antanas Kavaliauskas prasižengė prieš Vassilį Spanoulį, po to gavo techninę pražangą ir „Olympiakos“ per vieną ataką surinko 5 taškus, taip priartėdami iki 46:53.

Atmetus šiuos du epizodus, likusį rungtynių laiką „Žalgiris“ žaidė praktiškai tobulai. Kauniečiai dvikovą pradėjo pataikydami 18 iš 22 dvitaškių, o dar per 3 kėlinius atliko 20 rezultatyvių perdavimų.

Kai trečiajame kėlinyje „Olympiakos“ priartėjo iki 7 taškų, kauniečiai ėmėsi visą sezoną patikrinto ginklo – Pauliaus Jankūno pikenpopo. Kapitonas tris atakas smeigė dvitaškius iš vidutinio nuotolio po komandos draugų perdavimų, pridėjo dvi baudas ir kauniečiai vėl įsibėgėjo – 62:47.

Kai ketvirtajame kėlinyje Axelis Toupane’as smeigė tritaškį su pražanga ir padidino persvarą iki 74:52, pilnutėlė ir žaliai pasipuošusi „Žalgirio“ arena atsistojo ploti.

Dėl arenoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato žiūrovams buvo mažiau vietų, tačiau jie užpildė visas vietas (14,345) ir buvo ryškesni nei bet kada anksčiau – visiems jiems buvo išdalyti žali marškinėliai.

Antrose serijos rungtynėse Pirėjuje nė karto į krepšį nemetęs „Žalgirio“ kapitonas Jankūnas šįkart atsigriebė ir pelnė 13 taškų (5/5 dvit., 3/4 baud. met.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir susitikimą baigė su 21 naudingumo balu.

„Niekada nesureikšminu savo asmeninio pasirodymo. Nėra smagu lakstyti be metimų, bet jeigu to reikalauja situacija, jeigu kiti žaidėjai turi didesnius pranašumus prieš varžovus, tai neturiu jokių problemų. Tikrai rūpi tik pergalė. Man ne 17 metų, kad reikėtų žiūrėti į statistiką. Svarbu pergalė.

Galbūt pačiam pavyko būti agresyvesniam, sužaisti du prieš du liekant aukščiau. Jie stengėsi to neleisti, bet treneriai akcentavo, kad galime pralaužti gynybą ir susikurti situacijas, kurios sekėsi visą sezoną“, – po mačo kalbėjo Jankūnas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 18, Paulius Jankūnas 13, Kevinas Pangosas 12, Axelis Toupane'as 10, Vasilije Micičius 8.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 14, Brianas Robertsas 11, Kimas Tillie, Kostas Papanikolaou ir Jamelas McLeanas po 6.