Tritaškiais užmėtytas „7bet-Lietkabelis“ pirmą kartą krito namuose

2022-12-21 18:00

Pirmąjį Europos taurės namų pralaimėjimą patyręs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ krito į duobę trečiajame kėlinyje, kai Badalonos „Joventut“ krepšininkai per 10 minučių atkarpą įsūdė 6 tritaškius ir iš viso pelnė 32 taškus. Pralaimėjusiems Vytenis Lipkevičius, Kristianas Kullamae ir Benas Griciūnas pelnė po 12 taškų.

Nuotr.: LKL

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (4-5) patyrė pirmąjį namų pralaimėjimą Europos taurėje.

Nenado Čanako auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 76:90 (21:16, 18:21, 19:32, 18:21) nusileido Badalonos „Joventut“ (6-3) krepšininkams.

Iki šio susitikimo Panevėžio ekipa turėjo keturių namų pergalių seriją Europos taurėje.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova, tačiau po ilgosios pertraukos sugrįžę svečiai iš Badalonos vien trečiajame ketvirtyje įsūdė 6 tritaškius, iš viso pelnė 32 taškus bei įgijo rekordinę 13 taškų persvarą (69:56).

Panevėžio ekipa ketvirtajame ketvirtyje atsibudo – spurtavo 14:3 ir po Manto Rubštavičiaus baudų prisiartino prie varžovų per vieną metimą (72:74).

Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos Andresas Felizas smeigė dar vieną skaudų tolimą metimą, bet Paulius Murauskas netrukus atsakė tuo pačiu (75:78). Visgi tada „Joventut“ komanda lemiamą atkarpą laimėjo 12:1 ir išsivežė iš Panevėžio užtikrintą pergalę.

Badalonos ekipa iš viso pataikė 12 iš 22 tritaškių (55 proc.), o „7bet-Lietkabelis“ – 7 iš 24 tolimų metimų (29 proc.).

Panevėžio komandai Vytenis Lipkevičius per 32 minutes pelnė 12 taškų (2/3 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 16 naudingumo balų.

Badalonos ekipos gretose išsiskyrė Henry Ellensonas, kurio sąskaitoje per 23 minutes buvo 17 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 3/4 baud.), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 22 naudingumo balai.

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be dėl ligos žaisti negalėjusio Stefano Peno.

„7bet-Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius (2/6 trit., 5 atk. kam.), Kristianas Kullamae (2/8 trit., 6 rez. perd., 3 per. kam., 4 kld.) ir Benas Griciūnas (6/6 dvit.) po 12, Gyorgy Golomanas (4/4 dvit., 6 atk. kam.) ir Jamelas Morrisas (4/8 dvit., 1/5 trit.) po 11, Mantas Rubštavičius 8.

„Joventut“: Henry Ellensonas 17 (4/6 dvit., 2/6 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Joelis Parra 16 (2/3 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam.), Ante Tomičius 12 (5/10 dvit., 4 rez. perd., 4 kld.), Andresas Felizas 11 (3/3 trit., 4 rez. perd.), Pau Ribas 10 (2/3 trit., 5 rez. perd.), Yannickas Kraagas 9 (4/4 dvit.), Pepas Busquetsas 7 (7 atk. kam.).