Istorinį pasirodymą surengęs Paulas užbaigė Valančiūno ir „Pelicans“ sezoną

2022-04-29 06:30
Nuotr.: AP-Scanpix

Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ darė viską, kad pratęstų Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezoną bent iki lemiamų Vakarų konferencijos ketvirtfinalio serijos rungtynių, tačiau galiausiai krito prieš fenomenaliai žaidusio Chriso Paulo komandą ir baigė savo pasirodymą.

Istorinį pasiekimą užfiksavęs Paulas atvedė Finikso „Suns“ į pergalę išvykoje – 115:109 (28:28, 20:30, 34:27, 33:24)

NBA reguliariojo sezono nugalėtojai laimėjo ketvirtfinalio seriją 4-2 ir kitame etape susitiks  Dalaso „Mavericks“.

Rezultatyvūs perdavimai 8

Valančiūnas paskutinėse sezono rungtynėse aikštėje praleido 27 minutes ir per jas pelnė 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 3 sykius prasižengė.

JV pirmą kartą šių metų atkrintamosiose neatkovojo dviženklio kamuolių skaičiaus. Jo vidurkiai serijoje su „Suns“ ir įkrintamosiose per aštuonerias rungtynes siekė 14,6 taško, 13,6 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

Uteniškio sezono statistika NBA siekė 17,5 taško, 11,6 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo per 30 minučių.

Paulas rungtynėse pataikė 13 iš 13 dvitaškių, vienintelį mestą tritaškį ir visas keturias baudas. 36-erių įžaidėjas užfiksavo NBA atkrintamųjų rekordą, pataikydamas daugiausiai metimų iš žaidimo be prametimo.

33 taškus per 35 minutes pelnęs Paulas dar atkovojo 5 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Naujajame Orleane karjerą pradėjęs Paulas po rungtynių sunkiai tramdė emocijas bei aiškino ryšį su „Pelicans“ vairininku Willie Greenu, su kuriuo kartu rungtyniavo tris sezonus.

„Willie yra mano brolis, su kuriuo kalbu apie viską, bet negalėjau kalbėti apie seriją. Nuostabi pergalė su puikia energija, mieste, kuris mane užaugino, – kalbėjo Paulas. – Mano pasirodymui nebuvo kažkokio specialaus rakto, tiesiog per pertrauką pasakiau, kad šį vakarą turėčiau atakuoti šiek tiek daugiau.“

„Nepriminkite man to dabar, – po rungtynių, paklaustas apie visus 14 tikslių Paulo metimų, sakė Greenas. – Didžiuojuosi savo komandą, darėme geriausia, ką galime. Negalėjau prašyti nieko daugiau.“

Dar antrojo kėlinio pabaigoje šeimininkai įgijo 12 taškų pranašumą (54:42), bet „Suns“ greitai jį ištirpdė ir trečiajame ketvirtyje jau buvo priekyje – 73:69. Nuo to laiko iki mačo pabaigos komandos žengė taškas į tašką.

Likus mažiau nei 2 minutėms kertinį dūrį iš toli smeigė po traumos grįžęs Devinas Bookeris (106:104). Netrukus C.J. McCollumas suklydo ir Mikalas Bridgesas įkrovė kamuolį iš viršaus, o Paulas pridėjo dvi baudas ir „Suns“ atgal nebesižvalgė – 110:104.

JV tiesioginis oponentas aikštėje Deandre Aytonas per 40 minučių surinko 22 taškus (10/12 dvit., 2/2 baud.), 7 atkovotus kamuolius ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Naujojo Orleano komandai Brandonas Ingramas per 44 minutes pelnė 21 tašką (6/13 dvit., 2/6 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 11 rezultatyvių perdavimų, bet suklydo 6 kartus.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 21 (6/13 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 11 rez. perd., 6 kld.), C.J. McCollumas (6/11 dvit., 1/5 trit.) ir Herbertas Jonesas (4/7 dvit., 5/5 baud., 4 rez. perd., 4 per. kam.) po 16, Larry Nance'as 15 (5/9 dvit., 5/5 baud., 8 atk. kam.), Trey Murphy 12 (4/7 trit.), Jose Alvarado 11 (4/7 dvit., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 10 (5/6 dvit., 8 atk. kam., 4 rez. perd.), Jaxsonas Hayesas 8 (4/6 dvit.).

„Suns“: Chrisas Paulas 33 (13/13 dvit., 5 atk. kam., 8 rez. perd., 42 naud.), Deandre Aytonas 22 (10/12 dvit., 7 atk. kam., 4 rez. perd., 29 naud.), Mikalas Bridgesas 18 (5/10 dvit., 2/2 trit., 4 kld.), Devinas Bookeris (4/6 dvit., 1/6 trit., 5 atk. kam.) ir Cameronas Johnsonas (2/3 trit.) po 13, Jae Crowderis 9.