Kariai iš Madrido: septynių žaidėjų ir trenerio neturėjęs „Real“ parklupdė CSKA

2021-12-23 23:36
Nuotr.: Sonia Canada/Getty Images
Nuotr. Sonia Canada/Getty Images

Į ketvirtadienio Eurolygos rungtynes Madrido „Real“ (14-3) stojo be savo generolo Pablo Laso. Karališkasis klubas taip pat neturėjo 7 žaidėjų, tačiau sužeistas žvėris – dar pavojingesnis.

Ispanijos ekipa namuose 71:65 (24:14, 13:26, 19:15, 15:10) patiesė Maskvos CSKA (10-7) krepšininkus ir iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Marius Grigonis per 4,5 minutės taškų nepelnė (0/2 trit.), atkovojo bei prarado po kamuolį, kartą pažeidė taisykles ir mačą baigė su -3 naudingumo balais.

Rezultatyvūs perdavimai 1

Madrido komanda savo dispozicijoje neturėjo Adamo Hangos, Anthony Randolpho, Fabieno Causeur, Vincento Poirier, Juano Nunezo, Thomaso Huertelio ir Guerschono Yabusele. Laso pavadavo asistentas Chusas Mateo.

„Kartais neįmanomi dalykai įvyksta, – po mačo kalbėjo „Real“ vyr. trenerio kėdėje šiandien sėdėjęs. – Žinojome, kad šiandien bus laimėti labai sunku. Aš labai didžiuojuosi savo žaidėjais, nes tai yra nuostabu, kaip jie kovojo iki pat pabaigos. Labai džiaugiuosi fanais, nes jie taip pat buvo su mumis nuo pat pradžios iki pabaigos. Aš – labai laimingas.“

Rungtynes geriau pradėjo „Real“. Nukraujavę ispanai kibo rusams į atlapus, pirmajame kėlinyje dominavo ir po Tristano Vukčevičiaus tolimo metimo įgijo 14 taškų pranašumą (24:10).

Šaltu dušu išprausti CSKA atkuto. Svečiai atgal smogė atkarpa 30:11 ir po Nikola Milutinovo dvitaškio prieš pertrauką įgijo 5 taškų pranašumą (40:35).

Trečiajame kėlinyje karališkasis klubas vėl susigrąžino iniciatyvą ir po Rudy Fernandezo tritaškio prieš lemiamą ketvirtį turėjo minimalų pranašumą (56:55).

Ir devyniese žaidęs „Real“ toliau bombardavo CSKA laivą. Sergio Llullas smeigė du tritaškius, dar vieną pridėjo Urbanas Klavzaras bei likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą (65:55).

CSKA dar bandė sugrįžti: Iffe Ludbergas smeigė tritaškį ir likus pustrečios minutės nukirpo deficitą iki 6 taškų (61:67), tačiau ispanai pergalės iš rankų nepaleido: Nigelas Williamsas-Gossas pelnė 4 taškus paeiliui ir „Real“ triumfavo.

Šiose rungtynėse Madrido klubas vertėsi devynių žaidėjų rotacija. Tiesa, septyniolikmetis Baba Milleris žaidė vos 2 minutes.

Eurolygoje su karališkuoju klubu debiutavo septyniolikmetis Usmano Garubos brolis Sediqas ir jo bendraamžis Urbanas Klavzaras, kuris per 23 minutes pelnė 10 taškų.

Į pergalę „Real“ atvedė Walteris Tavaresas, kuris per 36 minutes surinko 15 taškų (6/11 dvit., 3/3 baud.), 10 atkovotų bei 2 perimtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 4 blokus ir 28 naudingumo balus.

Maskvos ekipos gretose išsiskyrė Milutinovas, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 13 taškų (5/7 dvit., 3/3 baud.), 10 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 23 naudingumo balai.

„Real“: Nigelas Williamsas-Gossas 17 (7/14 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd.), Walteris Tavaresas 15 (6/11 dvit., 10 atk. kam., 4 blok., 28 naud.), Urbanas Klavzaras (2/3 trit.) ir Sergio Llullas (2/10 trit.) po 10.

„CSKA“: Willas Clyburnas 16 (3/12 dvit., 7/8 baud., 13 atk. kam.), Nikola Milutinovas 13 (5/7 dvit., 10 atk. kam.), Gabrielis Lundbergas 10 (2/6 trit.), Nikita Kurbanovas (2/4 trit., 6 atk. kam., 2 blok.) ir Aleksejus Švedas (2/7 trit.) po 8.