Dvi iš eilės: antroji „Žalgirio“ pergalė – surakinus ASVEL puolimą

• Kauno „Žalgiris“ namuose 70:56 nugalėjo Vilerbano ASVEL

• Kauniečiai antrajame kėlinyje spurtavo 14:0 ir perlaužė mačo eigą

• Thomas Walkupas pelnė 12 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų

• Mačo gale pasirodęs Kerras Kriisa pataikė vieną baudą ir savo Eurolygos debiute pelnė pirmuosius taškus

Artūras Milaknis iš viršaus deda retai, bet kai deda, tai būna areną užkuriantis epizodas. Šį kartą jo dvitaškis greitoje atakoje iliustravo pergalingą „Žalgirio“ spurtą.

Pralaimėjęs pirmąjį dvikovos su Vilerbano ASVEL (2-2) kėlinį, Kauno „Žalgiris“ (2-2) antrajame pelnė 14 taškų be atsako ir perlaužė rungtynes savo naudai, laimėdamas jas 70:56 (14:20, 19:8, 22:17, 15:11).

Slogiai susitikimą pradėję šeimininkai po Davido Lighty tritaškio ir Edwino Jacksono dvitaškio atsiliko 14:20, tačiau antrąjį ketvirtį pradėjo uraganišku spurtu.

Thomasas Walkupas realizavo baudų metimus ir pataikė dvitaškį, Artūras Milaknis smeigė tritaškį bei perėmęs kamuolį įkrovė kamuolį iš viršaus, o „Žalgiris“ spurtavo 14:0 ir po Mariaus Grigonio tolimo šūvio pirmavo 28:20.

ASVEL pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė tik 6-ąją ketvirčio minutę, kuomet dvitaškį realizavo Livio Jeanas-Charlesas.

„Nebus rungtynių, kad išeisime ir iš karto padarysime pranašumą. Visada nežinai, kaip gali būti, – po dvikovos kalbėjo Edgaras Ulanovas. – Labai svarbu, kad šiandien laimėjome, nebuvo labai geros rungtynės abiem komandoms, momentais nežaidėme gražiai, reikėjo labai vargti, atiduoti labai daug pastangų. Momentais žaidėme negražiai, nešvariai, šlykščiai, bet svarbiausia, kad to užteko.“

Žalgiriečiai antrąją mačo pusę taip pat pradėjo sėkmingai. Walkupas pataikė iš toli, Paulius Jankūnas surinko 3 taškus iš eilės, o LeDay pridėjo metimą iš po krepšio ir „Žalgiris“, trečiojo kėlinio viduryje, pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 41:30.

„Žalgiris“ visus reikalus sutvarkė ketvirtajame kėlinyje. Lemiamas ketvirtis prasidėjo itin nerezultatyviai, o Ulanovas pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė tik jo viduryje, tačiau tuomet Nigelis Hayesas ir Walkupas pataikė po dvitaškį, o atkarpą 6:0 laimėję kauniečiai, likus kiek mažiau nei 4 minutėms, įgijo 14 taškų persvarą – 61:47.

„Antrą, trečią ir ketvirtą kėlinį žaidėme kiečiau, – sakė Walkupas. – Pirmajame ketvirtyje buvome minkšti, o Eurolygoje neišliksi, jeigu būsi minkštas. Puolime ir gynyboje turi žaisti fiziškai. Jeigu to nebus, nelaimėsi.“

Būtent dėl mačo pradžios ir neįsiklausimą į pastabas dėl fiziškumo po dvikovos apeliavo ir treneris Šarūnas Jasikevičius.

„Šiai dienai svarbiausia rinkti taškus ir pergales, nes sezono pabaigoje jos bus labai svarbios, – sakė Jasikevičius. – Kalbant apie žaidimo gerinimą, detalių vykdymą, kaip nuskambėjau Milane apie augimą iš berniukų į vyrus, tai tiek rungtynės su „Rytu“, tiek čia man nepatiko.“

Įgijus triuškinamą persvarą, Jasikevičius mačo pabaigoje Eurolygos leido debiutuoti dviem žaidėjams. Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms, treneris į aikštelę išleido Kerrą Kriisą bei Karolį Lukošiūną.

Kriisa pačioje rungtynių pabaigoje realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir taip pelnė pirmuosius savo taškus Eurolygoje.

Naudingiausiai žalgiriečių gretose žaidęs Walkupas pelnė 12 taškų (2/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 13 (5/9 dvit., 8 atk. kan., 5 kld.), Thomasas Walkupas 12 (2/2 trit., 6 atk. kam.), Marius Grigonis 11 (3/4 trit.), Artūras Milaknis 10.

ASVEL: Tonye Jekiri 10 (4/10 dvit., 10 atk. kam.), Edwinas Jacksonas (1/8 metimai), Charlesas Kahudi ir Antoine'as Diot po 7.