Lukauskio tempiama „Dzūkija“ buvo arti pergalės prieš „Lietkabelį“

2022-04-14 21:08
Nuotr.: LKL

Panevėžio „Lietkabelio“ (21-6) komanda galingai pradėjo trečiąjį kėlinį ir rengė spurtą 16:0. Vis dėlto Mindaugas Lukauskis siautėjo ir taip dėl pergalės dar teko pakovoti.

„Betsafe-LKL“ mače svečiuose Nenado Čanako auklėtiniai 90:86 (22:24, 24:21, 22:10, 22:31) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ (11-16).

Abi ankstesnes tarpusavio dvikovas laimėjęs taip pat buvo „Lietkabelis“.

Panevėžiečiai lieka trečioje turnyro lentelės vietoje ir joje greičiausiai baigs reguliarųjį sezoną, kadangi Vilniaus „Rytas“ ir Kauno „Žalgiris“ (23-3) yra kiek atitrūkęs. Tiesa, jei panevėžiečiams lieka 3 mačai, varžovams – po 4. „Dzūkija“ lieka aštuntoje pozicijoje.

„Lietkabelis“ vertėsi be Kasparo Bėrzinio, Kristupo Žemaičio ir Nikolos Radičevičiaus.

Du kėlinius abi komandos žengė koja kojon, o veterano Mindaugo Lukauskio siautulys buvo nesustabdomas panevėžiečiams – 45:46. Vis tik po pertraukos situacija keitėsi.

„Lietkabelis“ organizavo spurtą, kuris galėjo kloti pamatus pergalei. Panagiočio Kalaitzakio ir Džordže Gagičiaus vedami panevėžiečiai rengė atkarpą net 16:0, tuo tarpu pirmuosius „Dzūkijos“ taškus beveik įpusėjus kėliniui pelnė Artūras Jomantas – 47:62. Tiesa, Lukauskio tritaškių lietus toliau buvo nesustabdomas ir taip dzūkai atsiliko jau tik 70:77.

Nors Lukauskis ir toliau buvo sunkiai stabdomas, galiausiai pergalę Dzūkijoje pasiekė panevėžiečiai.

„Lietkabelis“ pataikė vos 4 tritaškius iš 11, įdomu tai, kad vien Lukauskis ir metė, ir pataikė daugiau. Visa „Dzūkija“ smeigė 11 tritaškių iš 26.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Gabrielius Maldūnas, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 23 taškai (11/14 dvitaškiai, 1/1 baudų metimai), 3 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 22 naudingumo balai. Tai buvo jo sezono pasirodymas LKL.

Alytaus komandai Lukauskis per 31 minutę pelnė 25 taškus (1/2 dvitaškiai, 7/12 tritaškiai, 2/3 baudų metimai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 28 naudingumo balus.

„Dzūkija“: Mindaugas Lukauskis 25 (7/12 trit., 7 atk. kam., 28 naud.), Joshas Newkirkas 18 (5/10 dvit., 2/3 trit.), Dylanas Frye ir Aleksandaras Aranitovičius (4/5 dvit.) po 9, Justas Furmanavičius (7 rez. perd.) ir Adamas Lapeta (6 atk. kam.) po 8.

„Lietkabelis“: Gabrielius Maldūnas 23 (11/14 dvit.), Grantas Vasiliauskas 14 (2/2 trit.), Karolis Giedraitis 13 (4/6 dvit., 5/7 baud.), Panagiotis Kalaitzakis 12 (5/8 baud., 5 atk. kam., 3 per. kam., 4 kld.), Džordže Gagičius 11 (5/7 dvit.), Dovydas Giedraitis 7.