Aštuoniolikmetės – Europos elite: fantastiškai žaidusi Jocytė ištempė į pusfinalį

2022-08-11 20:16
Nuotr.: FIBA

Lietuvos jaunių merginų U18 rinktinė pateko į Europos čempionato pusfinalį.

Viliaus Stanišausko auklėtinės ketvirtfinalyje 87:81 (24:17, 16:27, 20:17, 27:20) dramatiškoje kovoje palaužė Čekijos rinktinę.

Šeštadienį 21.15 val. lietuvės pusfinalyje susitiks su Vokietijos rinktine, kuri prašoko lenkių barjerą (53:43).

Justė Veronika Jocytė
31
Taškai 31
Taiklumas 9-23
Atkovoti kamuoliai 6
Rezultatyvūs perdavimai 8

Lietuves į kitą etapą vedė Justė Jocytė. Ji per 32 minutes surinko 31 tašką (7/18 dvit., 2/5 trit., 11/11 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 8 rezultatyvius perdavimus, klaidą, 4 perimtus kamuolius ir 31 naudingumo balą.

Viltė Andrunavičiūtė ir Neda Pliatkutė pridėjo po 13 taškų, o Rusnė Augustinaitė – 12.

Varžovių gretose išsiskyrė Dominika Paurova, kuri per 36 minutes pelnė 22 taškus (8/11 dvit., 2/5 trit.), sugriebė 15 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, suklydo 2 sykius, perėmė 2 kamuolius bei surinko 34 naudingumo balus.

Visą mačą ant parketo virė neįtikėtinai nuožmi kova, o likus žaisti mažiau nei minutę lietuvės pirmavo tik minimaliai – 79:78. Tuomet Jocytė realizavo tris baudos metimus, tačiau kitoje pusėje buvo praleistas tolimas metimas – 82:81.

Galutinį žodį tarė tritaškį įsūdžiusi Pliatkutė – po jo lietuvės buvo priekyje 85:81, o čekėms pakeisti mačo baigties nebepavyko.

Kitame pusfinalyje susitiks Prancūzija ir Ispanija.

Lietuva: Justė Jocytė 31 (7/18 dvit., 11/11 baud., 8 rez. perd.), Viltė Andrunavičiūtė (9 naud. bal.) ir Neda Pliatkutė (3/4 trit.) po 13, Rusnė Augustinaitė (4 klaid.) 12, Ugnė Sirtautaitė (3/5 dvit.) 10, Gerda Raulušaitytė 6 (9 atk. kam.).

Čekija: Mariana Pribylova (7/11 dvit.) ir Dominika Paurova (8/11 dvit., 15 atk. kam., 34 naud. bal.) po 22, Emma Cechova (5/9 dvit.) 13, Valentyna Kadlecova (4/6 dvit.) ir Charlotte Velichova (5 klaid.) po 10.

Rungtynių įrašas:

Cercas
Mūsų Merginos frices patvarkys viena tanka, o finalas kaip susiklostys taip bus gerai.! Liuks Lietuvaitės!
2022-08-12
-3
Nuostabu! Su vokietėm bus nelengviau - esminis momentas bus atkovoti kamuoliai - jei mūsiškės stipriai pralaimės šiame komponente, tai pergalės nebus. Antras dalykas - lyderių nuovargis. Vokietės gan lengvai nugalėjo lenkes ir panaudojo daugiau žaidėjų, mūsiškės bus labiau pavargusios, todėl ketvirta vieta - jau super!
2022-08-12
-15
Geros rungtynes. Kas dziugiausia, kad tikrai ne vien Juste ateityje papildys moteru rinktine is sios kartos, nes talento tikrai yra - tiek tarp gyneju tiek tarp aukstu zaideju. Na ir merginos parode visoms lietuvos jaunimo vyru rinktinems kaip pabaigoje reikia suzaisti. Zaide drasiai, neprisisiko kaip musu baxurai i kelnes ir uzdare rungtynes!
2022-08-11
+11
tik vienas mažas skirtumas. Lietuvės laimėjo, o bachuriukai turėjo +7 ir pralošė ir tuos +7 išvaistė nepersivarydami kamuolio už vidurio linijos. Kiek čia tokių epizodų buvo? 0
2022-08-12
+15
Šaunuolės!!! Likit susitelkę. Reikia įveikti vokietes, kurios turi konkrečią lyderę
2022-08-11
+6
Madridista
Ir dar faktas, kad mums finalas yra jau rungtynes pries vokietes, nes antraip medaliu nebus, nes tiek Ispanija tiek Prancuzija deja bet kitame lygyje ir ten sunku butu tiketis pergales kovoje del bronzos pralaimejus Vokietems, tad zutbut reikia imt Vokietes ir bus bent sidabras o jas nugalet tikrai galima!
2022-08-11
+10
Lietkabelis
Ispanės įveikiamos - šiandien likus kelioms minutėms buvo lygu su SUOMIJA. Tad viskas įmanoma.
2022-08-12
+6
Šaunuolės merginos, rungtynės up and down beveik visas 40 min. Jocytė žaidžia kaip būsima Eurolygos žaidėja, driblingas, sprendimų priėmimai ir tik 1️⃣ klaida!
2022-08-11
+26
to anonimas
Ir 16-metė žaidžianti prieš 18-metes
2022-08-12
+9
U18 vaikinai nepateko į 2023 U19 Pasaulio čempionatą, užtat turėsim ten merginas !!!
2022-08-11
+34
Turėsim WC u-19 ir dabosim kad u-20 ta proga į B divizioną neišlėktų. Nors gal ir atsiras neblogų žaidėjų prie Čižauskaitės ir Zdanevičiūtės ten. Pliatkutė šiandien stipriai patraukė komandą su tais keliais tritaškiais, vertais visų jos pačios emocijų :)
2022-08-11
+23
Saunuoles. bet pas Jocyte, tai ledas. Lemiamos baudos kiauros.