Be emocijų nelaikiusio Gailiaus likęs „Neptūnas“ dar sykį nepasipriešino „Lietkabeliui“

2021-10-06 20:36

Panevėžio „Lietkabelis“ (2-2) Lietuvos krepšinio lygoje jau antrąjį kartą šį sezoną kovoje su Klaipėdos „Neptūnu“ (1-2) pasiekė triuškinančią pergalę.

Šįsyk uostamiestyje Nenado Čanako auklėtiniai nesulaukė pasipriešinimo ir triumfavo 81:53 (25:16, 22:15, 19:5, 15:17)

Sezono atidarymo rungtynėse Panevėžyje „Lietkabelis“ „Neptūną“ sutriuškino 83:62. Šis mačas vyko prieš pustrečios savaitės.

Abi „Lietkabelio“ pasiektos pergalės šį sezoną yra būtent prieš „Neptūną“.

Iki mačo pabaigos likus 8 minutėms ir „Neptūnui“ atsiliekant 42:69 už ginčus su teisėjais ir emocijas iš aikštės buvo išvarytas Deividas Gailius.

Pirmąją techninę pražangą Gailiui skyrė teisėjas Andžejus Urbanovičius. Gailius nerimo, jį turėjo stabdyti komandos draugai, o tuomet kitas teisėjas, Jurgis Laurinavičius, skyrė ir diskvalifikacinę pražangą.

Klaipėdiečiams tai buvo pirmasis pralaimėjimas namuose šį sezoną. Prieš tai jie savo arenoje buvo laimėję vieną mačą LKL ir du KMT susitikimus.

„Neptūnas“ vertėsi be apsirgusio sunkiojo krašto puolėjo Edgaro Želionio.

„Neptūno“ LKL rezultatyvumo antirekordas yra 41 taškas, kuriuos Klaipėdos klubas buvo įmetęs 1998 metais.

Beno Griciūno dėjimas:

Per pirmąsias tris minutes „Lietkabelis“ pataikė 4 tritaškius iš 5 ir atitrūko per 9 taškus – 14:5. Du tritaškius smeigė Vytenis Lipkevičius, po vieną – Kristupas Žemaitis ir Dovydas Giedraitis.

Antrojo kėlinio viduryje „Lietkabelis“ buvo pataikęs 8 tritaškius iš 15 (53 proc.), o tai leido komandai pirmauti 37:21. Tiek pat tritaškių panevėžiečiai buvo pataikę ir po dviejų kėlinių, kuomet turėjo 16 taškų pranašumą (47:31).

Trečiajame kėlinyje sužaidus dvi minutes „Lietkabelio“ persvara po Gedimino Oreliko tritaškio pirmą kartą viršijo 20 taškų (52:31).

„Lietkabelis“ ir toliau didino savo pranašumą bei ėmė traiškyti klaipėdiečius – po trijų kėlinių komandas skyrė jau 30 taškų, o „Neptūnas“ buvo įmetęs vos 36 taškus.

„Lietkabelio“ komandoje pirmąsias rungtynes šį sezoną sužaidė Karolis Giedraitis. Po traumos pasveikęs gynėjas per 14 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/2 trit.) ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

„Lietkabelio“ komandoje taškus pelnė visi 12 krepšininkų.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 12 (2/5 trit.), Matas Jogėla 11 (5/11 dvit., 8 atk. kam.), Benas Griciūnas 8 (3/8 dvit., 8 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 12 (7/7 baud., 5 atk. kam.), Džordže Gagičius 10 (4/8 dvit.), Gediminas Orelikas 9, Nikola Radičevičius (2/4 trit.), Gabrielius Maldūnas (4/5 dvit.), Kristupas Žemaitis (2/4 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Dovydas Giedraitis (2/5 trit., 3 per. kam.) po 8.