Monstras iš Graikijos – 47 taškus supurtęs Giannis ištempė NBA čempionus į pergalę prieš „Lakers“

2021-11-18 07:41
Nuotr.: AP - Scanpix

Nesustabdomai žaidęs Giannis Antetokounmpo pelnė surengė fenomenalų pasirodymą, o graiko vedami NBA čempionai – Milvokio „Bucks“ (7-8) krepšininkai iškovojo septintąją pergalę.

Mike'o Budenholzerio auklėtiniai namuose 109:102 (30:32, 34:21, 21:30, 24:19) palaužė Los Andželo „Lakers“ (8-8) ekipą, kuri vertėsi be pilvo raiščius pasitempusio LeBrono Jameso.

Antetokounmpo per 36 minutes pelnė 47 taškus (15/19 dvit., 3/4 trit., 8/11 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 sykius suklydo ir blokavo 1 metimą.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Giannis buvo arti savo karjeros rezultatyvumo rekordo, kuris yra 52 taškai, 2019-aisiais įmesti į Filadelfijos „76ers“ krepšį.

„Išėjęs į aikštelę aš tiesiog norėjau būti agresoriumi, – po mačo kalbėjo graikas. – Aš norėjau inicijuoti kontaktą, įsiveržti po krepšiu, sužaisti tinkamai ir išnaudoti savo pranašumus.“

Rungtynės prasidėjo lygiai ir pirmojo kėlinio pabaigoje svečiai po Rajono Rondo tolimo šūvio turėjo trapią persvarą (32:30), tačiau NBA čempionai atsakė puikiu antruoju ketvirčiu (34:21) ir po Bobby Portiso dvitaškio iniciatyvą laikė savo rankose (63:54).

Visgi „Lakers“ sugrįžo į dvikovą, spurtavo ir po Taleno Hortono-Tuckerio dvitaškio trečiojo kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį (83:81). Laukė itin įdomios lemiamos 10 minučių.

Likus žaisti 9,5 minutės iki rungtynių pabaigos svečiai minimaliai pirmavo (87:86), tačiau Khrisas Middletonas dviem tritaškiais užkūrė „Bucks“ spurtą (13:4) ir po Giannio baudos likus 5 minutėms susigrąžino 8 taškų persvarą (99:91).

„Lakers“ bandė kabintis, bet monstriškai žaidęs Giannis neleido pergalei išslysti iš rankų. Graikas per paskutinę 5 minučių atkarpą surinko 9 taškus ir NBA čempionai triumfavo.

Po 8 rungtynių, praleistų dėl koronaviruso, ant parketo sugrįžęs Middletonas per 30 minučių surinko 16 taškų (2/6 dvit., 2/6 trit., 6/7 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus.

Įmetęs du tritaškius paeiliui ketvirtame kėlinyje, snaiperis susilygino su Ray Allenu, kuris iki šiol buvo daugiausiai tolimų metimų „Bucks“ klubo istorijoje pataikęs žaidėjas (1051).

„Labai ypatinga vieta čia būti, – auklėtinio pasiekimą komentavo Budenholzeris. – Aš manau, kad turime vertinti, ką Khrisas daro kiekvieną vakarą. Jo sugebėjimas mesti, skirtingi būdai, kaip jis susikuria sau tritaškius, pastovumas ir ilgaamžiškumas.“

Los Andželo ekipos gretose išsiskyrė Hortonas-Tuckeris, kurio sąskaitoje per 38 minutes buvo 25 taškai (6/12 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 4/4 baudų metimai), 12 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 26 naudingumo balai.

Russellas Westbrookas pridėjo 19 taškų ir 15 rezultatyvių perdavimų, Anthony Davisas – 18 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 47 (15/19 dvit., 3/4 trit., 8/11 baud., 9 atk. kam., 4 kld.), Bobby Portisas 17 (7/9 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam.), Khrisas Middletonas (2/6 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Patas Connaughtonas (4/8 trit.) po 16, Jrue Holiday 8 (2/7 dvit., 1/6 trit., 6 atk. kam., 8 rez. perd., 4 per. kam., 5 kld.).

„Lakers“: Talenas Hortonas-Tuckeris 25 (6/12 dvit., 3/6 trit., 12 atk. kam.), Russellas Westbrookas 19 (5/11 dvit., 2/5 trit., 15 rez. perd.), Anthony Davisas 18 (9/14 dvit., 9 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blok.), Malikas Monkas 11 (1/7 trit.), Carmelo Anthony 10 (2/8 trit., 6 atk. kam.), Rajonas Rondo 8 (2/3 trit.).