Luka magija: fantastiško Dončičiaus šou fone – trečioji „Mavericks“ pergalė

2021-06-03 07:47
Nuotr.: AP-Scanpix

Luka Dončičius surengė vieną geriausių karjeros pasirodymų NBA atkrintamosiose, o slovėno vedami Dalaso „Mavericks“ atsidūrė per žingsnį nuo Vakarų konferencijos pusfinalio.

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai išvykoje 105:100 (35:28, 21:26, 33:21, 16:25) palaužė Los Andželo „Clippers“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2. Šioje poroje abi komandos visas pergales iškovojo išvykose.

„Išvykoje žaisti visada lengviau, nes tu esi priešas“, – savo versiją pateikė Kristaps Porzingis.

Rezultatyvūs perdavimai 14

Dončičius per 42 minutes pelnė 42 taškus (11/25 dvit., 6/12 trit., 2/3 baud.), atliko 14 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį bei 4 sykius suklydo.

14 rezultatyvių perdavimų – naujasis slovėno karjeros rekordas atkrintamosiose. Iki rezultatyvumo rekordo Dončičiui pritrūko dviejų taškų.

Dončičius vien per pirmąją mačo dalį buvo surinkęs 27 taškus (5/12 dvit., 5/7 trit., 2/2 baud.) ir 8 rezultatyvius perdavimus.

„Jis po truputį progresuoja su kiekviena diena, – apie Dončičiaus kaklo traumą sakė Carlisle‘as. – Jam yra atliekama daug masažų, dedamas ledas. Luka yra vienas kiečiausių žaidėjų, kokius esu matęs per savo karjerą.“

Trečiojo kėlinio pabaigoje Timas Hardaway smeigė tritaškį bei dvitaškį, solo šou surengęs Dončičius pridėjo 6 taškus paeiliui, o „Mavericks“ laimėjo atkarpą 16:0 bei įgijo 14 taškų pranašumą – 89:75.

Vis tik prasidėjus ketvirtajam kėliniui Paulas George‘as realizavo baudas, Nicolas Batumas įkrovė iš viršaus, Kawhi Leonardas pridėjo taiklias baudas ir įpusėjus ketvirčiui komandas jau skyrė tik keturi taškai – 89:93.

Vis dėlto Hardaway atseikėjo tritaškį, „Clippers“ dvi atakas iš eilės prarado kamuolį, o dar vieną tolimą metimą pridėjo Kristaps Porzingis ir likus žaisti dvi minutes „Mavericks“ atstatė dviženklę persvarą – 101:91.

Vis tik šeimininkai po savosios minutės pertraukėlės atsakė dviem tritaškiais ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei ekipas vėl skyrė keturi taškai (97:101). Likus žaisti 39,5 sekundės Leonardas pelnė taškus su pražanga ir „Clippers“ deficitas sumenko iki minimumo – 100:101.

Kitoje aikštės pusėje „Mavericks“ rezultatyvaus išpuolio nesurengė ir „Clippers“ gavo šansą išplėšti pergalę. Vis dėlto Batumo metimas nebuvo tikslus, o kamuolį atkovojęs Hardaway realizavo baudas ir padidino „Mavs“ pranašumą iki 3 taškų (103:100).

Šeimininkai savo atsakui turėjo 8,8 sekundės. Leonardas nieko nelaukęs atliko tritaškį, tačiau šis net nelietė lanko, o Dorianas Finney-Smithas pataikė abi baudas ir įtvirtino Dalaso ekipos pergalę.

„Labai įtemptos ir daug emocijų turėjusios rungtynės, – reziumavo Carlisle‘as. – Manau, kad mano vyrukai puikiai su tuo tvarkėsi.“

„Dabar tiesiog turime laimėti per septynis mačus“, – komentavo „Clippers“ vyr. treneris Tyronnas Lue.

„Clippers“: Paulas George'as 23 (4/7 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud., 10 atk. kam., 6 rez. perd., 3 blok., 5 kld.), Reggie Jacksonas (6/12 trit. ir Kawhi Leonardas (6/12 dvit., 1/7 trit., 5/6 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blok., 5 kld.) po 20, Marcusas Morrisas 16 (4/8 trit., 7 atk. kam.), Nicolas Batumas 10 (7 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 42 (11/25 dvit., 6/12 trit., 8 atk. kam., 14 rez. perd., 4 kld.), Timas Hardaway 20 (3/9 dvit., 3/10 trit., 5/5 baud., 7 atk. kam.), Bobanas Marjanovičius 9 (7 atk. kam.), Kristaps Porzingis (2/4 trit., 6 atk. kam.), Dorian Finney-Smithas (2/6 trit., 5 per. kam.) ir Dwightas Powellas (7 atk. kam.) po 8.