Galingas atkirtis: lyderius susigrąžinę „Celtics“ sutriuškino „Heat“

2022-05-20 06:50
Nuotr.: Jim Rassol-USA TODAY Sports
Nuotr. Jim Rassol-USA TODAY Sports

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos finalo antrosiose rungtynėse ant parketo sugrįžo Alas Horfordas ir Marcusas Smartas, o Bostono „Celtics“ sudavė galingą smūgį atgal.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavęs Bostono klubas išvykoje 127:102 (35:24, 35:21, 26:26, 31:31) pranoko Majamio „Heat“ bei serijoje iki keturių pergalių išlygino rezultatą 1-1.

Trečiosios finalo serijos rungtynės startuos iš šeštadienio į sekmadienį, Bostone.

Rezultatyvūs perdavimai 12

Smartas pirmą mačą praleido dėl pėdos traumos, o Horfordas pateko į sveikatos ir saugumo protokolą.

Rungtynių pradžioje „Heat“ susikrovė dviženklę persvarą (18:8), tačiau tuomet svečiai iš Bostono atsibudo – surengė spurtą 27:6 ir ketvirtį užbaigė su 11 taškų pranašumu (35:24).

Ryžtingai nusiteikę „Celtics“ antrąjį kėlinį laimėjo dar didesne persvara – 35:21, o į ilgąją pertrauką išsinešė rekordinę 25 taškų pranašumą (70:45).

Toks iki ilgosios pertraukos susikrautas pranašumas „Celtics“ komandai yra geriausias pasiekimas išvykoje per visą klubo atkrintamųjų istoriją (neįskaitant burbulų).

Ketvirtajame kėlinyje „Heat“ deficitas siekė 34 taškus (85:119).

„Vaikinai turi savigarbą. Pažiūrėjome į pirmąsias rungtynes, iš kurių supratome, kad galime žaisti daug geriau. Mes šį vakarą tai ir padarėme“, – po mačo sakė „Celtics“ treneris Ime Udoka.

Rezultatyviausias buvo Jaysonas Tatumas, per 31 minutę pelnęs 27 taškus (4/7 dvit., 4/6 trit.). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir padarė 3 klaidas.

Bostono ekipos gretose išsiskyrė ir Smartas, kurio sąskaitoje per 40 minučių buvo 24 taškai (3/10 dvit., 5/12 trit., 3/3 baudų), 9 atkovoti kamuoliai, 12 rezultatyvių perdavimų, 3 perimti kamuoliai, klaida ir blokas.

Viską pataikęs Horfordas pasižymėjo su 10 taškų (2/2 dvit., 2/2 trit.).

„Tai turi skaudėti, – po rungtynių sakė „Heat“ vedlys Jimmy Butleris. – Jie bandė mus sugėdinti. Jie mus ir sugėdino. Turime tiesiog būti geresni.“

Majamio komandai Butleris per 32 minutes pelnė 29 taškus (10/15 dvit., 1/3 trit., 6/8 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, bet triskart suklydo

Bostono ekipai dėl asmeninių priežasčių negalėjo padėti Derrickas White'as.

„Derrickas laukia šeimos pagausėjimo, – atskleidė Udoka. – Tai įvyks greičiau nei buvo tikėtasi. Tačiau mes visada palaikome žaidėjus tokiose situacijose. Šiandien jis turėjo skubėti namo.“

Mačo metu kelio traumą patyrė T. J. Tuckeris. 37-erių „Heat“ veteranas trečiajame kėlinyje paliko aikštelę ir daugiau į ją nebesugrįžo.

„Heat“: Jimmy Butleris 29 (10/15 dvit., 6/8 baud., 6 atk. kam.), Gabe'as Vincentas (4/8 trit.) ir Victoras Oladipo (1/5 trit., 9/10 baud.) po 14, Tyleris Herro 11 (5/8 dvit.), Calebas Martinas 7.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 27 (4/7 dvit., 4/6 trit., 7/7 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Jaylenas Brownas (5/10 dvit., 4/7 trit., 8 atk. kam.) ir Marcusas Smartas (3/10 dvit., 5/12 trit., 9 atk. kam., 12 rez. perd., 3 per. kam.) po 24, Grantas Williamsas 19 (2/2 trit., 7/8 baud.), Alas Horfordas (2/2 trit.) ir Paytonas Pritchardas (2/6 trit.) po 10.