Į trigubą dublį taikęsis Campazzo atvedė Argentiną į ketvirtfinalį

2021-08-01 07:10

Argentinos rinktinė (1-2) tapo paskutine olimpinių žaidynių ketvirtfinalio dalyve Tokijuje.

Lemiamose C grupės rungtynėse Sergio Hernandezo auklėtiniai 97:77 (26:16, 20:22. 19:15, 32:24) įveikė šeimininkę Japoniją (0-3) ir nuskynė bilietą į atkrintamąsias.

Argentiniečių varžovai ketvirtfinalyje paaiškės po burtų traukimo ceremonijos, kuriais gali būti Prancūzija arba Australija.

Nugalėtojus į pergalę vedė fantastiškai žaidęs Facundo Campazzo. Argentinietis dominavo aikštėje ir buvo arti trigubo dublio – 17 taškų (0/2 dvit., 5/9 trit., 2/3 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 11 rezultatyvių perdavimų ir 25 naudingumo balai per 26 minutes.

Argentiniečiai jau per pirmąjį ketvirtį įgijo dviženklę persvarą (26:16), tačiau toli pabėgti nepavyko ir trečiojo kėlinio pradžioje komandas skyrė tik 4 taškai – 42:46.

Prieš lemiamą ketvirtį Argentina turėjo 12 taškų persvarą (65:53), o rungtynių lūžis įvyko po dviejų Campazzo tritaškių bei septynių Luiso Scola taškų – 78:60.

Būtent 41-erių Scola buvo rezultatyviausias Argentinos žaidėjas. Aukštaūgis per 26 minutes pasižymėjo 23 taškais (4/13 dvit., 5/8 trit.), 10 atkovotų kamuolių ir 21 naudingumo balu.

Pasaulio vicečempionams pavyko sustabdyti iki šio mačo po 27 taškus rinkusį Rui Hachimura. Japonijos lyderis aikštėje praleido 39 minutes ir per jas surinko 13 taškų (5/13 dvit., 1/4 trit.), 11 atkovotų kamuolių ir 12 naudingumo balų.

Argentina: Luisas Scola 23 (4/13 dvit., 5/8 trit., 10 atk. kam.), Facundo Campazzo 17 (5/9 trit., 7 atk. kam., 11 rez. perd., 25 naud.), Gabrielis Deckas 16 (6/8 dvit.), Marcosas Delia 14 (6/9 dvit., 7 atk. kam.), Nicolasas Brussino 8 (2/5 trit., 7 atk. kam.), Luca Vildoza 7 (4 rez. perd.).

Japonija: Yudai Baba 18 (6/9 dvit., 2/3 trit., 7 atk. kam.), Yuta Watanabe 17 (7/10 dvit., 9 atk. kam.), Makoto Hiejima (5/7 dvit., 1/5 trit., 2 blok.), Rui Hachimura (5/13 dvit., 11 atk. kam., 4 kld.) po 13, Daiki Tanaka 10 (4/5 dvit.).