Kalėdinis paštas pristatytas: Grigonio paskutinės sekundės šūvis pratęsė „Žalgirio” pergalių seriją

2020-12-23 18:00

Marius Grigonis paskutinę rungtynių sekundę pataikė dvitaškį iš vidutinio nuotolio ir pratęsė Kauno „Žalgirio“ (9-7) pergalingą atkarpą Eurolygoje.

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 74:73 (22:16, 18:19, 16:16, 18:22) įveikė Miuncheno „Bayern“ (10-6) ir triumfavo ketvirtą kartą iš eilės.

„Žalgiris“ atsiliko vienu tašku ir paskutinei atakai turėjo 4,3 sekundės. Kamuolį gavęs Grigonis kiek atšoko nuo D.J. Seeley ir smeigė tolimą dvitaškį.

„Bayern“ savo lemiamai atakai dar turėjo 0,6 sek., bet per visą aikštę siųstą kamuolį pagavo Augustine'as Rubitas.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei Grigonis įmetė dvitaškį ir „Žalgirio“ pranašumą padidino iki 5 taškų (72:67), bet „Bayern“ baltos vėliavos nekėlė. Tuomet D.J. Seeley pasižymėjo iš toli, Grigonio šūvis tikslo nepasiekė ir, likus 8 sekundėms, bavarai atsiliko tik dviem taškais.

Likus 4,3 sek. Nickas Weileris-Babbas prasiveržė po krepšiu, pataikė dvitaškį su pražanga ir „Bayern“ išvedė į priekį (73:72). Visgi po minutės pertraukėlės į aikštę grįžusius žalgiriečius išgelbėjo Grigonis.

Pergalingas metimas:

„Smagu, kad tokiais metais, per šventes, žmonėms suteikėme kažkokią dovaną. Tokie laikai, todėl smagu, kai įvyksta kažkas gero, – po pergalės sakė Grigonis. – Šįkart nenorėjau praleisti ir tikėjau, kad galiu įmesti. Smagu, visada noriu tokių metimų ir visada metant prašai Dievo, kad pasisektų. Ačiū Dievui, kad įkrito.“

„Kai priėmiau šį darbą, man buvo pasakyta, kad paskutinėje atakoje kamuolys turi būti Grigonio rankose. Taigi, viskas įvyko pagal planą“, – po rungtynių šypsodamasis sakė Schilleris.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Grigonis. Jis per 31 minutę pelnė 22 taškus (7/10 dvit., 1/6 trit, 5/5 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

„Žalgiris“ pirmajame kėlinyje turėjo 11 taškų persvarą (22:11), trečiojo kėlinio pabaigoje pirmavo 8 taškais (56:48), bet tuomet „Bayern“ spurtavo 9:0, persvėrė rezultatą, o nugalėtojas sprendėsi lemiamu metu.

Grigonio komentarai:

„Mes puikiai gynėmės, tačiau Grigonis paskutinę ataką buvo geresnis, – po mačo teigė „Bayern“ vairininkas Andrea Trinchieri. – Sunku pralaimėti tokiu būdu, tačiau galų gale „Žalgiris“ nusipelnė pergalės, nes pirmajame kėlinyje nepasirodėme gerai. Neįtikėtina, kaip prastai žaidėme rungtynių pradžioje, tačiau sugrįžome bei susikūrėme šansą. Visgi mačo gale pavienės atakos buvo esminės. Paskutinėje savo išpuolį atlikome puikiai, bet Grigonis pataikė sunkų metimą.“

Kietose rungtynėse emocijos sprogo pasibaigus dviem kėliniams, kai vienas „Bayern“ vedlių, Jalenas Reynoldsas, Grigonį nustūmė ant parketo. Dėl to Paulius Jankūnas puolė priekaištauti varžovams ir tai netrukus peraugo į konfliktą, kuriame dalyvavo bent tuzinas krepšininkų ir „Bayern” strategas Andrea Trinchieri, aktyviai įsivėlęs į žodžių mūšį su Jankūnu.

Teisėjai galiausiai nuramino aistras, o po peržiūros Reynoldsui ir Jankūnui buvo skirtos nesportinės pražangos.

„Mačiau du žaidėjus, kurie norėjo vienas prieš kitą pakovoti ir buvau vienintelis, kuris galėjau tai sustabdyti, – apie konfliktą pasisakė Trinchieri. – Aš gerbiu Paulių Jankūną, tačiau jis puolė Reynoldsą. Paulius yra gerbiamas ir daug patirties turintis žaidėjas, todėl aš tiesiog jį atplėšiau nuo Jaleno. Jankūnas bandė man paaiškinti, kodėl šoko prie mano auklėtinio, tačiau nenorėjau jokių problemų. Turiu gerą gyvybės draudimą.“

„Žalgiris“ pakartojo ilgiausią savo pergalių seriją šį sezoną. Kauniečiai sezoną pradėjo taip pat keturiais laimėjimais paeiliui.

Žalgiriečiai pratęsti savo pergalių seriją bandys dar prieš Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, kai svečiuose susitiks su kita Vokietijos ekipa, Berlyno ALBA.