Tritaškius pro šalį svaidęs Valančiūnas su „Pelicans“ nublanko prieš „Heat“ vedlio trigubą dublį

2021-11-18 07:02
Nuotr.: AP - Scanpix

Taikliausias NBA lygos tritaškininkas Jonas Valančiūnas šiandien iš toli šaudė pro šalį, o Naujojo Orleano „Pelicans“ patyrė dar vieną pralaimėjimą.

Willie Greeno auklėtiniai išvykoje 98:113 (34:21, 18:26, 18:34, 28:32) suklupo prieš Majamio „Heat“ (10-5) krepšininkus.

JV per 24 minutes surinko 13 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 3/4 baud.), 8 atkovotus bei 2 prarastus kamuolius, bloką ir 5 asmenines pražangas.

Rezultatyvūs perdavimai 10

Nepaisant pramestų abiejų tritaškių, Valančiūnas su 55 procentais išlieka pagal tolimus metimus lygoje išlieka pirmas.

Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 13 taškų pranašumą (34:21), tačiau tuomet pradėjo klimpti.

Prieš pertrauką „Heat“ spurtavo ir po Jimmy Butlerio dėjimo sumažino skirtumą iki vieno metimo (50:47), o trečiajame kėlinyje tiesiog dominavo, laimėdami 10 minučių atkarpą 34:18. Ketvirčio pabaigoje baudas sumetęs Tyleris Hero padidino Majamio klubo pranašumą iki dviženklio (81:70).

Lemiamo kėlinio metu „Heat“ užtikrintai laikė iniciatyvą savo rankose, dar šiek tiek padidino pranašumą ir triumfavo.

Įspūdingas Hero šūvis iš savo aikštelės pusės:

„Aš manau, kad mus ištiko stagnacija. Ypač po pirmojo kėlinio, – po rungtynių kalbėjo „Pelicans“ vyr. treneris Greenas. – Pirmajame kėlinyje bėgome, judinome kamuolį, žaidėme greitai, tačiau kai rungtynių tempas nusimuša, mums labai sunku. Jeigu norime turėti šansą pergalei, turime judinti kamuolį.“

„Turime paaugti, mūsų rezultatas yra 2-14, – po rungtynių dėstė Joshas Hartas, pelnęs 18 taškų. – Mes turime žaisti taip, lyg mums desperatiškai reikėtų pergalės, o šiuo metu to nedarome.“

Valančiūnui geriausiai talkino Nickeilas Alexanderis-Walkeris, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 24 taškai (4/10 dvit., 4/8 dvit., 4/6 baud.), 2 atkovoti kamuoliai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

Majamio komandoje nesulaikomai žaidė trigubą dublį surinkęs Jimmy Butleris, kuris per 36 minutes pelnė 31 tašką (9/16 dvit., 1/2 trit., 10/12 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, 3 klaidas ir bloką.

„Pelicans“ šiame mače vertėsi be Ziono Williamsono, kuris vis dar gydosi pėdos lūžį, bet jau gali treniruotis su kontaktu.

Tuo metu „Heat“ neturėjo kelį susižeidusio Bamo Adebayo ir Kyle'o Lowry, kuris gavo poilsio.

„Heat“: Jimmy Butleris 31 (9/16 dvit., 10/12 baud., 10 atk. kam., 10 rez. perd., 38 naud.), Tyleris Herro 19 (4/10 dvit., 3/9 trit., 5 rez. perd., 4 kld.), Maxas Strusas 15 (4/6 trit.), P.J. Tuckeris (5/5 dvit.) ir Gabe'as Vincentas (3/6 trit.) po 13, Calebas Martinas 12 (4/5 dvit., 6 atk. kam.).

„Pelicans“: Nickeilas Alexanderis-Walkeris 24 (4/10 dvit., 4/8 trit.), Brandonas Ingramas 19 (5/8 dvit., 1/6 trit., 6/6 baud., 5 rez. perd., 5 kld.), Joshas Hartas 18 (2/4 trit., 6/8 baud., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 13 (5/7 dvit., 8 atk. kam.), Devonte Grahamas 11 (3/7 trit., 4 rez. perd.).