Euforija Kaune: „Žalgiris“ paguldė „Real“

2022-12-15 19:00

Kauno „Žalgiris“ 81:72 palaužė Madrido „Real“ ir nutraukė trijų pralaimėjimų seriją Eurolygoje. Keenanas Evansas ir Edgaras Ulanovas kartu surinko 39 taškus.

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgiris“ (7-7).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 81:72 (18:21, 19:14, 19:20, 25:17) palaužė Madrido „Real“ (9-5) krepšininkus bei nutraukė 3 nesėkmių seriją.

Žalgiriečiai antrą mačą paeiliui vertėsi be Igno Brazdeikio, o po ligos sugrįžęs Mantas Kalnietis aikštėje nepasirodė.

Pirmoje pusėje virė lygi kova, o po Rolando Šmito dvitaškio bei po Arno Butkevičiaus tritaškio antrojo ketvirčio pabaigoje kauniečiai susikrovė 5 taškų pranašumą (37:32).

Likus 4,5 minutės iki mačo pabaigos rezultatas buvo lygus – 66:66, tačiau Šmits ir Keenanas Evansas pelnė po dvitaškį bei likus 2 minutėms šeimininkai pirmavo 4 taškais (70:66).

Netrukus Walteris Tavaresas atkovojo kamuolį puolime, tačiau alkūne užvožė Rolandui Šmitui ir užsidirbo nesportinę pražangą, latvis atsidūrė ant parketo bei nebegalėjo tęsti rungtynių, o jį pakeitęs Tyleris Cavanaugh sumetė baudas.

Netrukus dvitaškį pridėjo Evansas ir Kaune pakvipo pergale (74:66).

Per likusį laiką Madrido klubas neišsigelbėjo, o 14646 „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai ošė.

„Norėčiau, kad toks kovingumas būtų visada, – spaudos konferencijoje sakė Maksvytis. – Jaučiau tiek prieš šias rungtynes, tiek prieš mačą Belgrade, kad yra geras susikoncentravimas. Prieš tai rungtynėse, kurias pralaimėjome prieš „Anadolu Efes“, jaučiau, kad yra blogai. Kai pradėsiu tai paversti iš blogo į gerą, būsiu dar geresnis treneris.“

Rezultatyviausiai kauniečių gretose rungtyniavo Keenanas Evansas, kuris per 31 minutę pelnė 20 taškų (4/6 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balų.

Geriausiai amerikiečiui talkino 16 metimų iš žaidimo išmetęs Edgaras Ulanovas, kuris per 31 minutę surinko 19 taškų (3/10 dvit., 3/6 trit., 4/4 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 2 klaidas, 3 asmenines pražangas ir 13 naudingumo balų.

Ulanovas trečiajame ketvirtyje surinko 8 iš 19 savo taškų.

„Buvusiems aikštelėje tikrai sakiau: „Žaiskite drąsiau, nesidairykite, nelaukite. Čia nėra nieko baisaus.“ – po 81:72 laimėtų rungtynių kalbėjo Ulanovas. – Tas pats momentais buvo rungtynėse su Stambulo „Anadolu Efes“. Taip, jie – čempionai, bet esame va šitie surinkti žmonės ir šiai dienai turime, kiek turime. Geriau jau pramesti ir žinosi, kad prametei, nei nepasiimsi tos atsakomybės. Prieš tai pramečiau kelis metimus, buvo sunki atkarpa, bet žinojau, kad tai – nesvarbu. Turėjome dar pusantro kėlinio. Gerai, kad įkrito.“

Cavanaugh surinko 15 taškų (3/6 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), 5 atkovotus kamuolius ir 15 naudingumo balų, o po vieno iš tritaškių sprogo iš emocijų bei rėkdamas užvedinėjo ir taip jau ant kojų stovinčią „Žalgirio“ areną.

„Aš esu emocionalus žaidėjas. Buvo smagu, kai kamuolys įkrito į krepšį, – po mačo sakė Cavanaugh. – Turėjau sunkią sezono pradžią, kaip ir sakiau praėjusią savaitę. Prie to prisidėjo ir emocijos. Tai yra mano vaidmens dalis: kilti nuo suolo, įnešti daug energijos tiek gynyboje tiek puolime, būti kietu, kovoti kamuolius ir pakelti komandą į priekį bet kokiais būdais, kokiais tik galiu. Manau, jog tai man šiandien pavyko.“

Svečių gretose išsiskyrė Džananas Musa, kurio sąskaitoje per 31 minutę buvo 22 taškai (5/10 dvit., 3/8 trit., 3/6 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

Šiame mače į Eurolygos istoriją įsirašė Walteris Tavaresas, kuris pirmajame kėlinyje išrašė bloką Laurynui Biručiui, kuris buvo 318-asis „Real“ aukštaūgio karjeroje Eurolygoje. 318 blokuotų metimų – daugiausia Eurolygos istorijoje.

Iš viso Tavaresas šiose rungtynėse blokavo 4 metimus. Centras taip pat pridėjo 8 taškus (2/8 dvit., 4/4 baud.), 7 atkovotus kamuolius, rezultatyvų perdavimą ir 12 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 20 (4/6 dvit., 2/5 trit., 6/7 baud., 5 atk. kam., 25 naud.), Edgaras Ulanovas 19 (3/10 dvit., 3/6 trit.), Tyleris Cavanaugh 15 (3/7 trit., 5 atk. kam.), Arnas Butkevičius 10 (5/6 baud., 7 atk. kam.), Rolands Šmits 7 (5 atk. kam.).

„Real“: Džananas Musa 22 (5/10 dvit., 3/8 trit.), Mario Hezonja 17 (3/6 trit.), Walteris Tavaresas 8 (2/8 dvit., 7 atk. kam., 4 blok.).