Įspūdingose taškų lenktynėse – ALBA triumfas paskutinėmis sekundėmis

2021-01-05 21:49
Nuotr.: imago images/camera4+

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama Vitorijos „Baskonia“ (8-9) du kartus išsikapstė iš turėto dviženklio deficito, tačiau galų gale pergalės iškovoti nesugebėjo.

Duško Ivanovičiaus auklėtiniai išvykoje 91:95 (19:25, 25:20, 28:29, 19:21) nusileido Berlyno ALBA (7-10) ekipai, kuri nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

Pierria Henry smeigė tritaškį, Alecas Petersas realizavo baudas ir likus žaisti 3 minutes svečiai įgijo 5 taškų persvarą (89:84). Vis dėlto ALBA rankų nenuleido. Simone Fontecchio pataikė dvitaškį, Johannesas Thiemannas atseikėjo tritaškį ir išlygino rezultatą – 89:89.

21
22
6
78%
7/9

Po šio epizodo Ivanovičius paprašė minutės pertraukėlės, po kurios Petersas iš karto atseikėjo tolimą dvitaškį, sugrąžindamas pranašumą baskams. Vis tik ALBA vėl atsakė rezultatyvia ataka ir dar kartą atstatė pusiausvyrą (91:91).

Prasidėjus paskutinei mačo minutei darbo ėmėsi Maodo Lo, kuris atliko sėkmingą reidą link krepšio ir išprovokavo varžovo pražangą bei pataikęs baudą padidino šeimininkų persvarą iki 3 taškų (94:91).

„Baskonia“ pasinaudojo dar viena minutės pertraukėle, tačiau Dragičiaus tolimas šūvis tikslo nepasiekė, o sumaištis po krepšiu baigėsi ginču, kurį laimėjo ALBA. Thiemannas realizavo baudas ir įtvirtino ALBA pergalę (95:91).

Pralaimėtojų gretose Giedraitis per 14 minučių pelnė 9 taškus (0/1 dvit., 3/4 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 3 sykius suklydo bei surinko 8 naudingumo balus.

Sedekerskis pridėjo 4 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit.), 1 perimtą kamuolį, 1 klaidą ir 2 naudingumo balus.

ALBA antrajame kėlinyje turėjo 12 taškų persvarą (33:21), tačiau „Baskonia“ ketvirtį užbaigė spurtu 14:4 bei nurėžė atsilikimą iki minimumo – 44:45.

Vokietijos klubas turėtą pranašumą atstatė trečiajame kėlinyje, kai po Maodo Lo tritaškio ALBA pirmavo 64:52. Vis tik svečiai dar kartą galingiau užbaigė ketvirtį ir lemiamą kėlinį pasitiko turėdami 2 taškų deficitą (72:74).

Berlyno ekipoje geriausiai pasirodęs Jaysonas Grangeris per 28 minutes surinko 21 tašką (7/9 dvit., 2/5 trit., 1/1 baud.), 6 rezultatyvius perdavimus, 3 atkovotus kamuolius, 3 klaidas bei 22 naudingumo balus.

ALBA ekipa šį vakarą vertėsi be Luke‘o Sikmos, Peytono Sivos ir Marcuso Erikssono. Prie komandos atsarginių žaidėjų suolelio nebuvo ir koronavirusu užsikrėtusio vyriausiojo trenerio Aito Garcia Reneseso. Ispaną pavadavo jo asistentas Israelis Gonzalezas.

Šiose rungtynėse darbavosi ir arbitras iš Lietuvos Saulius Račys.

ALBA: Jaysonas Grangeris 21 (7/9 dvit.), Maodo Lo 19 (4/6 trit.), Simone Fontecchio 15 (3/5 trit.), Johannesas Thiemannas 14 (3/3 trit.), Jonas Mattisseckas 12.

„Baskonia“: Achille Polonara 18 (2/6 dvit., 3/5 trit., 10 atk. kam.), Zoranas Dragičius 17 (4/4 dvit.), Alecas Petersas 15 (2/6 trit.), Pierria Henry 10 (9 rez. perd.).