„Žalgiris“ Kėdainiuose sužaidė rezultatyviausią sezono mačą (2 video, komentarai, statistika)

Lukas Malinauskas
„BasketNews.lt“ korespondentas
2015-03-30 17:30

Artūras Gudaitis surinko 33 naudingumo balus
Nuotr. Fotodiena.lt/E. Blaževičius
Po audringo „Visų žvaigždžių“ renginio sostinėje Kauno „Žalgiris“ (29-4) įtikinama pergale pratęsė kovas Lietuvos krepšinio lygoje (LKL).

Gintaro Krapiko auklėtiniai pirmadienį Kėdainiuose 112:74 (28:21, 31:19, 22:13, 31:21) įtikinamai nugalėjo vietos „Nevėžio“ (6-27) krepšininkus ir laimėjo penktą kartą iš eilės.

Artūras  Gudaitis
PTS 20 | REB 6 | BS 1 | EFF 33
112 pelnyti taškai – geriausias „Žalgirio“ rezultatas šiame LKL sezone. Anksčiau rezultatyviausias LKL čempionų susitikimas buvo užfiksuotas Kaune, rungtynėse su Panevėžio „Lietkabeliu“. Tada kauniečiai surinko 102 taškus.

Kėdainiečiai svečiams priešinosi beveik vieną kėlinį. Po Ryčio Biliarto taiklaus dvitaškio pirmojo ketvirčio pabaigoje „Nevėžio“ deficitas siekė penkis taškus (21:26).

Tačiau tuomet žalgiriečiai surengė spurtą 13:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą, kuris pasibaigus dviems kėliniams siekė 19 taškų (59:40).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė, žalgiriečiai pratęsė savo dominavimą bei toliau triuškino varžovus.

Puikias rungtynes sužaidė „Žalgirio“ puolėjas Artūras Gudaitis, kuris per 19 minučių pelnė 20 taškų, iš kurių net 14 surinko nuo baudų metimų linijos. Taip pat 21-erių metų „centras“ atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Šiame mače „Nevėžiui“ padėti negalėjo traumą besigydantis Justas Tamulis. „Žalgiris“ rungtynėms neregistravo 21-ąjį gimtadienį mininčio Luko Lekavičiaus.

„Nevėžis“: Marcusas Monroe 21, Vaidotas Volkus 19, Rytis Biliartas 10, Novaras Gadsonas 7.

„Žalgiris“: Artūras Gudaitis 20, Siimas Sanderis Vene 16 (9 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 12, Willas Cherry 11, Edgaras Ulanovas 11, Jamesas Andersonas 11.

Mindaugas Budzinauskas („Nevėžio“ vyr. treneris): „Tikėjausi, kad visi bus nusiteikę sunkiai kovai. Žinojome, kad „Žalgirio“ priekinė linija yra labai stipri. Daug nekomentavus, jie tiesiog atėjo ir mus sutrypė. Trūko kovingumo. Kad ir prieš kokią stiprią komandą žaidžiame, taip beviltiškai atrodyti negalime. Galiu pagirti tik vieną žaidėją, Artūrą Gudaitį. Jis tikrai gerai žaidė.“

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Rezultatas rodo, kad rungtynės buvo nesunkios. Laimėjome didžiule taškų persvara, tačiau man šiuo metu yra svarbiau, kaip mes išsikrauname rungtynėse, kaip kiekvienas žaidėjas išnaudoja savo gautas minutes. Artėja atkrintamosios varžybos, kada reikės žaisti kas antrą dieną bei neužteks tik penkių ar šešių žaidėjų. Kiekvienas bus reikalingas. Mano tikslas dabar yra, kad kiekvienas žaidėjas, kuris nėra traumuotas, būtų geriausioje savo formoje.

Be abejo, kad yra dalykų, kurie manęs netenkina. Esame pajėgūs žaisti žymiai agresyviau. Šiandien puolime neturėjome jokių problemų, bet visada yra tokia užduotis, kad mes pirmiausia turime žiūrėti ne puolimą, o gynybą. Praleidome 74 taškus, kurių, manau, priešininkams yra per daug.“