• „Žalgiris“ per pratęsimą 75:76 nusileido prieš „Zenit“

• „Zenit“ pergalę lėmė taiklios Andrew Albicy baudos, likus 2,8 sek.

• „Žalgiris“ dar antrajame kėlinyje pirmavo 38:21

• Karjeros mačą sužaidęs Jockas Landale'as pelnė 27 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų

Kauno „Žalgirio“ (12-16) krepšininkai vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui gimtadienio dovanos įteikti nesugebėjo.

Kauniečiai išvykoje per pratęsimą 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10) nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ (8-20) krepšininkams. Tai buvo jau antroji žalgiriečių nesėkmė prieš „Zenit“ pratęsimo metu. Kaune Rusijos ekipa triumfavo 82:70.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus mažiau nei 2 minutėms, „Zenit“ pirmavo 66:60, tačiau Edgaras Ulanovas realizavo baudas, Jockas Landale‘as pataikė iš po krepšio ir, likus 1 min. 17 sek., „Žalgirio“ deficitas sumenko iki 2 taškų – 64:66.

Prasidėjus paskutinei minutei „Zenit“ turėjo šansą surengti net tris šansus išpuolius, mat atkovojo 2 kamuolius puolime. Vis tik „Žalgiris“ apsigynė, o likus 16,6 sekundės, Thomasas Walkupas realizavo baudas ir išlygino rezultatą – 66:66.

Xavi Pascualis paprašė minutės pertraukėlės, tačiau jo auklėtinių ataka visiškai nepavyko. Ponitka atliko labai netikslų perdavimą ir „Žalgiriui“ paliko 12,8 sekundės. Jasikevičius taip pat paprašė savosios minutės pertraukėlės, bet Riverso tritaškis su sirena skriejo pro šalį ir mačas persikėlė į pratęsimą.

Jį geriau pradėjo „Žalgiris“. Jockas Landale‘as galingai įkrovė iš viršaus, Riversas atseikėjo tritaškį ir svečiai įgijo 5 taškų persvarą – 71:66. Vis tik „Zenit“ atsakė atkarpa 8:2 bei išsiveržė į priekį 74:73.

Jockas Landale‘as kitoje aikštelės pusėje galingai įkrovė iš viršaus ir vėl sugrąžino persvarą „Žalgiriui“, tačiau likus 2,8 sekundės Lukas Lekavičius prasižengė prieš Andrew Albicy, o prancūzas realizavo abi baudas ir taip išplėšė pergalę „Zenit“.

Lemiamą metimą ir vėl atliko Riversas, tačiau kamuolys atsimušė į lanką ir rezultato nepersvėrė.

Būtent Albicy buvo geriausias „Zenit“ žaidėjas šį vakarą. Karjeros mačą sužaidęs įžaidėjas pelnė 19 taškų (1/5 dvit., 5/7 trit., 2/4 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, sykį suklydo bei surinko 24 naudingumo balus.

Tuo metu „Žalgiryje“ geriausias karjeros rungtynes sužaidė Landale‘as. Australas per 25 minutes įmetė 27 taškus (8/9 dvit., 2/2 trit., 5/6 baudos), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo bei surinko 30 naudingumo balų.

„Žalgiris“ ketvirtąjį kėlinį pasitiko turėdami 6 taškų persvarą (53:47), tačiau Mateuszas Ponitka pataikė baudą, Gustavo Ayonas surinko 4 taškus paeiliui, Austinas Hollinsas atliko sėkmingą reidą ir atkarpą 7:0 laimėjęs „Zenit“ po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo naudai – 54:53.

Lyg to nebūtų gana, Willas Thomasas bei Albicy pataikė po dar vieną tritaškį ir šeimininkų spurtas išaugo iki 13:0. Iki ketvirtojo pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, „Zenit“ jau pirmavo 60:53.

Po šio epizodo Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, kuri panašu, žalgiriečius pabudino. Landale‘as smeigė tritaškį, Ulanovas užbaigė ataką greitajame puolime ir per 40 sekundžių „Žalgiris“ atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 58:60.

„Žalgiris“ susitikimą pradėjo itin sėkmingai. Jockas Landale‘as surinko 6 taškus paeiliui, tuomet K.C. Riversas smeigė du tritaškius bei pridėjo dvitaškį, o žalgiriečiai surengė spurtą 14:0 ir užtikrintai pirmavo 17:5.

Apskritai, „Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį buvo realizavęs 5 tritaškius iš 6.

Sėkmingą atkarpą kauniečiai nusinešė ir į antrąjį ketvirtį. Thomasas Walkupas atliko rezultatyvų reidą krepšio link, Landale‘as smeigė tritaškį bei įkrovė iš viršaus ir padidino „Žalgirio“ persvarą iki 17 taškų – 38:21.

Vis tik po šios atkarpos svečiai krito į duobę. Aleksejus Zubkovas pataikė iš toli, Coltonas Iversonas pataikė iš po krepšio bei netrukus pridėjo dar 4 taškus iš eilės, o antroje kėlinio pabaigoje Andrew Albicy smeigė tritaškį ir po spurto 16:3 „Zenit“ sumažino savo deficitą iki 4 taškų – 37:41.

„Zenit“: Andrew Albicy 19 (5/7 trit., 24 naud. bal.), Coltonas Iversonas 14 (5/8 dvit.), Gustavo Ayonas 10 (4/9 dvit.).

„Žalgiris“: Jockas Landale‘as 27 (8/9 dvit., 27 naud. bal.), K.C. Riversas 14 (4/7 trit.), Zachas LeDay 11.