Reaktyvinis „Žalgiris” mušė rekordus ir per kėlinį nušlavė „Chimki”

2021-01-08 19:00

Po ilgosios pertraukos tarsi feniksas iš pelenų pakilęs Kauno „Žalgiris“ (11-7) gerbėjus šį vakarą džiugino tiek komandiniais, tiek asmeniniais krepšininkų rekordais.

Martino Schillerio auklėtiniai sužaidė rezultatyviausias Eurolygos sezono rungtynes ir namuose 102:75 (22:20, 17:28, 39:13, 24:14) pranoko Maskvos srities „Chimki“ (2-16) ekipą bei iškovojo šeštąją pergalę paeiliui. Rimo Kurtinaičio kariaunai tai buvo dešimtoji nesėkmė iš eilės.

Geriausias karjeros rungtynes sužaidęs Joffrey Lauvergne‘as per 23 minutes pelnė 29 taškus (13/14 dvit., 3/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, sykį suklydo bei surinko 38 naudingumo balus.

„Jis, kaip ir visi kiti, po pertraukos atliko kur kas geresnį darbą gynyboje, – Lauvergne'o pasirodymą komentavo Schilleris. – Apie JoJo noriu pasakyti, kad jis labai daug dirba nuo pirmos dienos „Žalgiryje“. Jis save paruošia ir dirba papildomai su kitais treneriais bei nuoširdžiai ruošiasi rungtynėms. Jis nusipelnė tokio pasirodymo.“

Prancūzas pagerino tris asmeninius rekordus: rezultatyvumo, pataikytų dvitaškių bei surinktų naudingumo balų.

„Mums tai buvo dviejų pusių rungtynės gynyboje, – po pergalės sakė Schilleris. – Susikoncentravome į tai, ką „Chimki“ darė pirmoje dalyje. Žinojome, kas vyksta, bet negalėjome vis tiek jų sustabdyti. Iš gynybinės pusės tai buvo keisti du kėliniai.“

Nesėkmingai antrąjį kėlinį užbaigę žalgiriečiai ilgąją pertrauką pasitiko turėdami 9 taškų deficitą (39:48), tačiau su trenksmu žengė į trečiąjį ketvirtį.

Lauvergne‘as įkrovė iš viršaus, Thomasas Walkupas pataikė dvitaškį, Marius Grigonis smeigė tritaškį ir sužaidus 1 min. 14 sek., „Žalgirio“ deficitas sumenko iki 2 taškų – 46:48.

Bangą pagavęs „Žalgiris“ nestojo. Nigelas Hayesas realizavo baudas, Lauvergne‘as pelnė taškus su pražanga, Grigonis įsūdė dar vieną tolimą metimą, o „Žalgiris“ spurtavo 18:0 bei pradėjo triuškinti savo varžovus – 74:55.

„Žalgiris“ trečiąjį kėlinį laimėjo 39:13 ir taikėsi ne tik į klubo, bet ir apskritai Eurolygos rekordą. Daugiausiai taškų per kėlinį žalgiriečiai buvo surinkę 2009-ųjų sausį dvikovoje su Nansi SLUC (41 taškas).

Absoliutus Eurolygos rekordas priklauso Tel Avivo „Maccabi“ ekipai, per kėlinį surinkusiai 43 taškus.

Tokį smūgį praleidę „Chimki“ į rungtynes grįžti nebesugebėjo. Ketvirtajame kėlinyje persvarą ir toliau didinęs „Žalgiris“ vienu metu pirmavo 28 taškais (100:72).

„Po pertraukos vyrukai susikaupė ir gynyboje sužaidė puikiai – sakė Schilleris. – Geresnė gynyba atlaisvino ir puolimą, kaip tai dažnai įvyksta krepšinyje. Esu labai laimingas, sveikinu savo vyrus, manau, kad antroje pusėje jie atliko puikų darbą.“

Prie pergalės svariai prisidėjęs Grigonis pagerino asmeninį rezultatyvių perdavimų rekordą. „Žalgirio“ vedlys per 27 minutes surinko 18 taškų (3/4 dvit., 4/5 trit.), 8 rezultatyvius perdavimus, po 1 atkovotą ir perimtą kamuolį, 3 klaidas bei 21 naudingumo balą.

„Būtų kas pasakę, gal būčiau paforsavęs, bet nelabai to sureikšminu, – apie turėtą galimybę pasiekti dvigubą dublį sakė Grigonis. – Jeigu kažkada taip atsitiks, tai smagu, jeigu ne – tai ne.“

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne‘as 29 (13/14 dvit., 9 atk. kam., 38 naud. bal.), Marius Grigonis 18 (3/4 dvit., 4/5 trit., 8 rez. perd.), Nigelas Hayesas 14 (2/3 trit.), Lukas Lekavičius 8, Thomasas Walkupas 7, Martinas Gebenas ir Augustine‘as Rubitas po 6, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Rokas Jokubaitis po 4, Marekas Blaževičius 2.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 22 (1/5 dvit., 5/13 trit., 8 rez. perd.), Devinas Bookeris 19 (8/13 dvit., 7 atk. kam.), Jordanas Mickey 10.