Fantastiško Jokičiaus nepakako: Curry pastūmė „Warriors“ į pusfinalį

2022-04-28 07:46
Nuotr.: RS - Scanpix

Stephenas Curry pademonstravo lyderystę, kai to komandai labiausiai reikėjo, o „Golden State Warriors“ iškovojo dramatišką NBA pergalę bei žengė į Vakarų konferencijos pusfinalį.

Steve'o Kerro auklėtiniai namuose 102:98 (30:25, 18:23, 22:30, 32:20) įveikė Denverio „Nuggets“ ir laimėjo ketvirtfinalio seriją 4-1.

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Warriors“ susitiks su Memfio „Grizzlies“ ir Minesotos „Timberwolves“ poros laimėtoju. Šiuo metu ketvirtfinalio serijoje Memfio ekipa pirmauja 3-2.

Rezultatyvūs perdavimai 3

Mačo pabaigoje ekipą patraukęs Curry per 37 minutes pelnė 30 taškų (5/11 dvit., 5/11 trit., 5/7 baudų). Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, bet penkissyk suklydo.

Tai 49-osios NBA atkrintamųjų rungtynės, kai Curry pataiko penkis tritaškius, o šis pasiekimas yra geriausias lygoje.

Trečiajame kėlinyje „Nuggets“ įgijo 10 taškų persvarą (66:56), tačiau iki rungtynių pabaigos likus 7 minutėms Gary Paytonas tritaškiu persvėrė rezultatą „Warriors“ naudai (86:84).

Klay Thompsono ir Curry padedamas San Fransisko klubas bandė pabėgti į priekį, bet Nikola Jokičius atseikėjo 6 taškus paeiliui ir išlygino rezultatą (90:90). Tiksint paskutinėms 2 minutėms žodį tarė Paytonas ir Curry (94:90).

Jokičius nepasidavė ir dar kartą smogė 4 taškais iš eilės, tačiau atsakymus pateikė Paytonas ir Curry, kurie padėjo „Warriors“ įgyti 5 taškų pranašumą (99:94). Likus 25 sekundėms Jokičiaus tolimas metimas tikslo nepasiekė, todėl „Nuggets“ turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

„Nuggets“ bandė gelbėti Jokičius, kurio sąskaitoje per 32 minutes buvo 30 taškų (12/16 dvit., 0/2 trit., 6/8 baudų), 19 atkovotų kamuolių, 8 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys, 2 blokai ir 6 klaidos.

Tai jau antras kartas, kai Jokičius atkrintamosiose per vieną kėlinį sugriebia 9 kamuolius. Šiuo pasiekimu per pastaruosius 25 sezonus „Nuggets“ gretose gali pasigirti tik Marcusas Camby.

San Fransisko komandai Thompsonas per 39 minutes pelnė 15 taškų (4/7 dvit., 1/6 trit., 4/4 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius ir blokavo metimą.

Rezultatyviausią karjeros pasirodymą atkrintamosiose surengęs DeMarcusas Cousinsas per 15 minučių pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 2/3 trit., 1/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, perėmė 1 kamuolį ir kartą suklydo.

„Warriors“: Stephenas Curry 30 (5/11 dvit., 5/11 trit., 5/7 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 5 kld.), Klay Thompsonas (4/7 dvit., 1/6 trit., 9 atk. kam., 4 per. kam.) ir Gary Paytonas (3/4 trit.) po 15, Andrew Wigginsas 12 (3/8 dvit., 5 atk. kam.), Draymondas Greenas 11 (3/8 dvit., 6 rez. perd., 3 blok.), Jordanas Poole'as 8 (4 rez. perd.).

„Nuggets“: Nikola Jokičius 30 (12/16 dvit., 6/8 baud., 19 atk. kam., 8 rez. perd., 2 blok., 6 kld.), DeMarcusas Cousinsas 19 (6/9 dvit., 2/3 trit.), Aaronas Gordonas 15 (5/7 dvit., 5/8 baud., 9 atk. kam., 2 blok.), Willas Bartonas (3/7 dvit., 2/6 trit.) ir Monte Morrisas (2/6 trit., 6 rez. perd.) po 14.