Nesulaikomo Grigonio vedamas „Žalgiris” nutraukė šešių pralaimėjimų seriją

2020-12-11 20:00

Nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės pirmavęs Kauno „Žalgiris“ (6-7) įsirašė šeštąją pergalę Eurolygoje.

Martino Schillerio auklėtiniai išvykoje 81:69 (24:12, 19:21, 17:17, 21:19) nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ (4-8) krepšininkus.

Su šia pergale „Žalgiris“ nutraukė nuo pat lapkričio pradžios ekipą persekiojusią 6 nesėkmių iš eilės seriją.

Šioje dvikovoje taip pat užfiksuotas istorinis įvykis. Pirmajame kėlinyje ant parketo išbėgęs Paulius Jankūnas su 354 susitikimais tapo daugiausiai rungtynių Senojo žemyno pirmenybėse sužaidusiu krepšininku ir aplenkė Felipe Reyesą.

Komandos draugai po rungtynių sveikina Jankūną:

Likus 3 minutėms graikai surengė spurtą 7:2 ir po Georgios Papagiannio dėjimų priartėjo iki 5 taškų (67:72). Netrukus žalgiriečiai atsakė 4 taškais be atsako ir po Augustine‘o Rubito metimo įgijo 9 taškų pranašumą (76:67).

Likus minutei rungtynes tolimu metimu uždarė Marius Grigonis (79:69) ir žalgiriečiai šventė pergalę.

„Žalgirį“ į pergalę vedė tritaškiais liepsnojęs Grigonis, kuris per 28 minutes pelnė 24 taškus (3/6 dvit., 6/8 trit.), atkovojo 6 bei prarado 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Gynėjas dvikovoje su „Pao“ realizavo net 6 tritaškius ir pagerino savo asmeninį tolimų metimų rekordą (5).

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie pirmojo kėlinio pabaigoje surengė spurtą 6:0 ir po Grigonio bei Nigelo Hayeso tolimų šūvių įgijo 9 taškų pranašumą (17:8). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis Paulius Jankūnas pelnė dvitaškį ir „Žalgiris“ pirmavo 24:12.

Antrojo kėlinio pabaigoje po sudėtingo Nemanja Nedovičiaus dvitaškio „Pao“ priartėjo iki 6 taškų (28:34), tačiau žalgiriečiai surengė tolimų metimų fiestą, kurią tritaškiu iš 9 metrų užbaigė pirmoje pusėje 18 taškų pelnęs Grigonis (43:31).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai grįžo uraganišku tempu, per 81 sekundę surengė spurtą 8:0 ir po Nedovičiaus tritaškio iš „Žalgirio“ dviženklės persvaros liko vos 2 taškai (43:41).

Netrukus Shelvinas Mackas tritaškiu išlygino rezultatą (50:50), tačiau kauniečiai surengė spurtą 10:0 ir po Augustine’o Rubito benefiso susigražino dviženklę persvarą (60:50).

Lemiamą ketvirtį sėkminga atkarpa pradėjo Rokas Jokubaitis, padidindamas „Žalgirio“ persvarą iki rekordinės – 17 taškų (67:52). 20-metis visus savo 10 taškų surinko per 4 kėlinį.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 24 (6/8 trit., 6 atk. kam.), Nigelas Hayesas 14 (3/3 trit.), Rokas Jokubaitis 10 (3/5 dvit., 5 kld.), Augustine’as Rubitas (8 atk. kam.) ir Joffrey Lauvergne’as (8 atk. kam.) po 8, Thomasas Walkupas (8 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 5, Artūras Milaknis 3 (1/4 trit.).

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 12 (2/7 trit.), Ioannis Papapetrou, Georgios Papagiannis (11 atk. kam.) ir Shelvinas Mackas (3/4 trit.) po 10, Konstantinos Mitoglou 9, Aaronas White'as ir Howardas Sant-Roosas po 7.