Spurtas antrajame kėlinyje „Lietuvos rytui“ leido įveikti „Pieno žvaigždes“ (video, foto, komentarai, statistika)

2015-03-22 14:57

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate dešimtąją pergalę iš eilės iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“ (26-4), namuose 84:76 (23:26, 19:5, 23:19, 19:26) įveikęs Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (18-12).

Pirmajame rungtynių kėlinyje niekaip neįstengę sustabdyti svečių atakų, iniciatyvą į savo rankas šeimininkai perėmė antrajame. Sužaidus 10 min. vilniečiai turėjo 3 taškų deficitą, tačiau antrąjį ketvirtį jie pradėjo spurtu 11:1 ir išmušė svečius iš pusiausvyros.

Per kėlinį vos 5 taškus pelnę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai iš duobės išsikapstyti neįstengė ir po ilgosios pertraukos. Sužaidus 30 min. „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 15 taškų pranašumu (65:50), o įpusėjus paskutiniam kėliniui, po Gedimino Oreliko tritaškio skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinio – 78:60.

Tačiau kuomet atrodė, kad vilniečiai šaltakraujiškai užbaigs rungtynes, sostinės komanda atsipalaidavo. Rankų nenuleidę pasvaliečiai per paskutines 4 min. pelnė net 16 taškų ir visiškai priartėjo prie „Lietuvos ryto“ (81:76).

Paskutinę minutę galimybę dar labiau padidinti intrigą svečiams suteikė tris baudas iš eilės prametęs Žygimantas Janavičius, bet tuo „Pieno žvaigždės“ nepasinaudojo.

Išskyrus šią atkarpą, Janavičius, kartu su Mike'u Moseriu, buvo vienas geriausių žaidėjų nugalėtojų gretose. Gynėjas per 22 min. pelnė 17 taškų (4 iš 5 dvitaškiai, 2 iš 3 tritaškiai, 3 iš 6 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 21 naudingumo balą.

Apskritai šios rungtynės pasižymėjo itin dideliu klaidų skaičiumi. Tiek šeimininkai, tiek svečiai prarado po 24 kamuolius.

Tai buvo trečioji abiejų komandų akistata šiame sezone. Prieš šį mačą Vilniaus ir Pasvalio ekipos buvo pasikeitusios pergalėmis išvykose.

„Lietuvos rytas“:  Mike'as Moseris 18 (7 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 17, Kšištofas Lavrinovičius 10, Mindaugas Lukauskis 8, Antanas Kavaliauskas 8.

„Pieno žvaigždės“: Laimonas Kisielius 13, Evaldas Kairys 12, Bobby Dixonas 12, Žygimantas Skučas 9.

Mantas Šernius („Pieno žvaigždžių“ vyr. treneris):

„Tris kėlinius nežaidėme gero krepšinio ir darėme daug klaidų. Nekreipiu dėmesio į pramestus 19 tritaškių, svarbiausia buvo, kad parodėme širdį ir kovojome iki galo. Visą taktiką ir schemas tai užbraukia. Patys matėte. kiek buvo laisvų metimų ir kiek buvo varžovų gera gynyba. Vaikinai šiek tiek perdegė. Sprendimai buvo geri, o kad nepataikėme nieko nepadarysi.

Viskontas yra mūsų pagrindinis gynėjas. Paskutinę dieną jam užkilo temperatūra, bet Jokūbas visai neblogai susitvarkė. Aš tikėjausi įtemptos pabaigos, mes atvažiavome laimėti ir atidavėme viską, niekam neturiu priekaištų.

Dabar „Lietuvos ryto“ yra kitas veidas. Jei Marcelo Nicola vilniečiams vadovautų nuo sezono pradžios, mums šiandien būtų buvę dar sunkiau. Aišku, reikia šiek tiek laiko, bet aš neabejoju, kad „Lietuvos rytas“ yra grėsmingas. Gynyba ir sprendimai yra ženkliai pagėrėję.“

Marcelo Nicola („Lietuvos ryto“ vyr. treneris):

„Mes nepradėjome rungtynių gerai susikaupę, jie pelnė 26 taškus per pirmąjį kėlinį. Antrame kėlinyje gynėmes intensyviau ir svečiai pelnė vos 5 taškus, tai labai didelis skirtumas. Antroje rungtynių dalyje viskas vyko taip pat. Rungtynių pabaigoje negalime taip klysti ir būti nesusikoncentravę. Atrodėme nepasiruošę žaisti, kai kurie vaikinai pakilę nuo suolo buvo visiškai nepasirengę. Pirmaudami 17-18 taškų turime tiesiog ramiai pabaigti rungtynes.

Kai Moseris žaidžia su gera energija, kaip šiandien, jis padaro labai daug gerų dalykų. Kai bando žaisti fizine jėga paremta krepšinį, jam būna žymiai sunkiau. Jei jis ir toliau taip dirbs kiekvieną dieną, jo ateitis šviesi.“