Šalti nervai: lemiamu metu Jokubaičio užkurta „Barca“ – taurės čempionė

2022-02-20 21:37

Rokas Jokubaitis ketvirtajame kėlinyje pelnė 9 taškus, o jo patempta „Barcelonos“ komanda antrą kartą paeiliui triumfavo Ispanijos Karaliaus taurės turnyre.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ finale lėtai įsibėgėjo, bet galiausiai nerezultatyviose rungtynėse Granadoje 64:59 (5:19, 13:10, 23:17, 23:13) įveikė amžinąjį varžovą Madrido „Real“.

Pirmąjį trofėjų su „Barca“ iškovojęs Jokubaitis iš viso pelnė 12 taškų, visus juos – per paskutines 12 rungtynių minučių.

17,5 min. žaidęs lietuvis pataikė abu dvitaškius, 2 tritaškius iš 3 ir abi baudas. Lietuvis taip pat atkovojo 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Trečiajame kėlinyje „Barca“ varžovams ėmė minti ant kulnų, Jokubaitis smeigė tritaškį, o katalonai priartėjo iki 3 taškų (41:44). Galiausiai „Barcelona“ smogė lemiamo ketvirčio pradžioje.

Svarbūs Roko Jokubaičio taškai:

Sertačas Šanli pataikė dvitaškį, Nicolas Laprovittola smeigė tritaškį, Nickas Calathes pelnė du taškus, o 7:0 spurtavusi „Barcelona“ pirmą kartą rungtynėse išsiveržė į priekį 48:46.

Netrukus Jokubaitis dar sykį pasižymėjo iš toli, o „Barcelonos“ persvara siekė 2 taškus (53:51).

Jaunasis lietuvis neketino sustoti – likus 4 minutėms pasižymėjo dviem taškais su pražanga ir katalonams suteikė 3 taškų atotrūkį (54:51).

Netrukus Rokas dar sykį pelnė taškus su pražanga ir „Barcelona“ jau pirmavo 4 taškais (57:53).

Iki mačo pabaigos likus 33,5 sekundės rezultatas buvo lygus, bet Nikola Mirotičius pataikė abi baudas ir „Barcą“ išvedė į priekį (61:59). Gabrielis Deckas nepataikė iš po krepšio, Mirotičius vėl sumetė baudas, o „Barca“ triumfavo.

Taurės MVP tapo Nikola Mirotičius. Puolėjas per 27 minutes pelnė 19 taškų (2/5 dvit., 2/6 trit., 9/9 baudų), atkovojo 5 kamuolius bei surinko 19 naudingumo balų.

Jasikevičiaus džiaugsmo akimirkos:

Rungtynių pradžioje dominavo „Real“. Madrido klubas mačą pradėjo atkarpa 19:3 ir susikrovė 16 taškų pranašumą.

Pirmajame kėlinyje „Barca“ pelnė 5 taškus, antrajame – 13 taškų. Visgi rezultatyvumu neišsiskyrė ir „Real“, kuri po dviejų kėlinių turėjo 11 taškų persvarą (29:18).

Įspūdingas Poirier blokas Exumui:

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis 12 (2/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų), Brandonas Daviesas 10, Sertačas Šanli 9 (6 atk. kam.).

„Real“: Thomasas Heurtelis 10, Alberto Abalde 8, Gabrielis Deckas 8 (5 atk. kam.), Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas po 6, Walteris Tavaresas 5.