Išretėjęs „Lietkabelis“ parklupdė „Žalgirį“

2021-09-03 19:53
Nuotr.: zalgiris.lt

Tęsiasi draugiškų rungtynių maratonas, o šiandien aikštėje susidūrė Lietuvos krepšinio flagmanas Kauno „Žalgiris“ ir Europos taurėje žaisiantis Panevėžio „Lietkabelis“.

Kaune vykusioje dvikovoje atkakli kova virė iki paskutinės sekundės, o pergalę po 40 minučių kovos iškovojo „Lietkabelis“ – 82:80 (14:20, 27:15, 23:25, 18:20).

Likus 33 sekundėms Dovydas Giedraitis įveikė Josho Nebo gynybą ir išvedė svečius į priekį (81:79). Kitoje aikštės pusėje Edgaras Ulanovas neišsimetė kamuolio iš užribio per 5 sekundes.

Vis dėlto tas pats Giedraitis, likus žaisti 12 sekundžių, prametė abi baudas, o Nielsas Giffey kovoje dėl kamuolio išprovokavo pražangą. Prie baudų metimo linijos stojęs vokietis realizavo vieną baudos metimą – 80:81.

„Žalgiris“ vėliau pažeidė taisykles prieš Gediminą Oreliką, kuris pataikė vieną baudą (82:80) ir šeimininkams paliko 7 sekundes išsigelbėti. Vis dėlto lemiamas Luko Lekavičiaus dvitaškis tikslo nepasiekė.

Panevėžiečiai antrajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir pirmavo iki 36-osios rungtynių minutės, kai su „Žalgirio“ aprangą debiutavęs Janis Strelnieks tritaškiu išlygino rezultatą – 71:71.

Šiose rungtynėse panevėžiečiai vertėsi be sveikatos problemų turinčių Džoržde Gagičiaus, Karolio Giedraičio ir Nikola Radičevičiaus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Orelikas. Puolėjas per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/3 dvit., 3/8 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Žalgiriečių neišgelbėjo ketvirtajame kėlinyje sėkmingą atkarpą sužaidęs Lekavičius. Gynėjas iš viso per 20 minučių įmetė 14 taškų (5/7 dvit., 0/2 trit., 4/4 baud.), 4 kartus suklydo ir surinko 10 naudingumo balų.

Pirmąsias rungtynes žaidęs Strelnieks per 27 minutes pasižymėjo 11 pelnytų taškų (1/3 dvit., 3/6 trit.), 4 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais ir 12 naudingumo balų.

Prieš pora dienų mače su Krasnodaro „Lokomotiv“ spindėjęs Emmanuelis Mudiay šįvakar aikštėje praleido 17 minučių ir pelnė 5 taškus (2/2 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tiek pat sykių suklydo ir surinko 5 naudingumo balus. Ketvirtajame kėlinyje gynėjas ant parketo nepasirodė.

Lietuvos čempionai lieka be pergalių pasiruošimo cikle – trečiadienį kauniečiai 87:88 nusileido „Lokomotiv“.

Kitą savaitę „Žalgiris“ dalyvaus Turkijoje vyksiančiame „Gloria Cup“ turnyre.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 14 (4 kld.), Joshas Nebo 13 (5/8 baud., 7 atk. kam.), Joffrey Lauvergne'as 12 (5/8 dvit.), Janis Strelnieks 11 (3/6 trit.).

„Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 16 (3/8 trit., 6 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 14 (4/7 trit.), Dovydas Giedraitis 13 (5/6 dvit.), Gabrielius Maldūnas 10, Grantas Vasiliauskas 9.