„Warriors“ smaginosi Dalase: gniuždantis Wigginso dėjimas ir nustelbtas Dončičius

2022-05-23 06:43
Nuotr.: AP – Scanpix

Luka Dončičius sumetė 21 iš 40 savo taškų, tačiau Dalaso „Mavericks“ liko bejėgė besivejant „Golden State Warriors“.

Slovėnas ketvirtajame kėlinyje sugėrė neįtikėtiną Andrew Wigginso dėjimą, Stephenas Curry smaginosi puolime bei Steve'o Kerro auklėtiniai Vakarų konferencijos finalo trečiajame mače išvykoje laimėjo 109:100 (25:22, 23:25, 30:21, 31:32).

„Warriors“ serijoje iki keturių pergalių atitrūko 3-0. Ketvirtosios rungtynės naktį iš antradienio į trečiadienį taip pat vyks Dalase.

Rezultatyvūs perdavimai 11

Dar nė vienai komandai NBA istorijoje nėra pavykę atsitiesti serijoje atsiliekant 0-3.

„Tai – tik mūsų bendros kelionės pradžia, – komentavo „Mavericks“ vyr. treneris Jasonas Kiddas. – Reikia tai praeiti. Dar ne pabaiga, tai – tik pradžia.“

San Fransisko klubas – per pergalę nuo sugrįžimo į didįjį finalą praėjus trejiems metams, kada baigėsi tris sezonus trukęs komandos dominavimas. „Warriors“ NBA laimėjo 2017, 2018 ir 2019 metais.

Fantastišką momentą Wigginsas sukūrė įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Puolėjas priėmė kamuolį ties tritaškio linija, suklaidino Reggie Bullocką ir įkirto į baudos aikštelę.

Į pagalbą atėjęs Luka Dončičius mėgino blokuoti „Warriors“ puolėją, bet liko absoliučiai bejėgis – Wigginsas sugrūdo kamuolį į krepšį viena ranka. Krepšininkas kliudė „Mavericks“ žvaigždę ir teisėjai iš pradžių neįskaitė dėjimo, Wigginsui fiksuodami pražangą puolime.

Steve'as Kerras pasinaudojo iššūkio taisykle ir po peržiūros sprendimas buvo pakeistas – nefiksuota taisyklių pažeidimo nei puolime, nei gynyboje, o taškai įskaityti.

Dončičius per 40 minučių pataikė 7 iš 14 dvitaškių, 4 iš 9 tritaškių ir 14 iš 17 baudų. Jis atkovojo 11 kamuolių ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Trečiajame serijos susitikime slovėnas buvo pelnęs 42 taškus, bet ir tada „Mavericks“ pralaimėjo 117:126.

Stephenas Curry siautėjo puolime ir surinko 31 tašką (5/10 dvit., 5/10 trit., 6/6 baud.), 11 rezultatyvių perdavimų bei atkovojo 5 kamuolius.

Gynėjas antrajame kėlinyje atliko savo firminį metimą – paleido kamuolį iš tritaškio zonos ir net nežiūrėjo į krepšį. Atsisukęs į fanus buvo užtikrintas, kad metimas bus taiklus.

Dončičiui kritus kontaktinėje kovoje su „Warriors“ centru Kevonu Looney, „Mavericks“ lyderis apeliavo į teisėjus dėl neužfiksuotos pražangos. Pykčio apimtas Dončičius įsiplieskė, o arenoje paskelbus minutės pertraukėlę, kibirkščiavo su Curry. Abu žaidėjai buvo atskirti.

Wigginso sąskaitoje – 27 taškai (10/15 dvit., 1/5 trit., 4/5 baud.), 11 atkovotų kamuolių ir 3 rezultatyvūs perdavimai. Klay Thompsonas realizavo 3 iš 10 tritaškių ir iš viso sumetė 19 taškų.

„Mavericks“ gretose Spenceris Dinwiddie pelnė 26 taškus (7/13 metimai), o Jalenas Brunsonas – 20 (7/12). Reggie Bullockas žaidė 40 minučių, per kurias prametė visus 10 metimų iš žaidimo (0/3 dvit., 0/7 trit.).

Praėjusiame susitikime puolėjas surinko 21 tašką, realizavęs 6 iš 10 tritaškių. Maxas Kleberas prametė penkis tritaškius.

Otto Porteris antrajame kėlinyje susižeidė koją ir daugiau nebežaidė. Jis per 7 minutes pelnė 2 taškus.

Prasidėjus priešpaskutinei dvikovos minutei Dončičius ir Dinwiddie susmeigė po tritaškį bei „Mavericks“ priartėjo iki 99:104. Jordanas Poole'as kitoje atakoje atsakė tuo pačiu, Dončičius prametė iš toli bei „Warriors“ išlaikė iniciatyvą – 107:99.

„Mavericks“: Luka Dončičius 40 (7/14 dvit., 4/9 trit., 14/17 baud., 11 atk. kam., 2 blok., 36 naud.), Spenceris Dinwiddie 26 (4/10 trit., 8/8 baud.), Jalenas Brunsonas 20 (4/6 dvit., 3/6 trit., 5 atk. kam.), Dorianas Finney-Smithas 9 (2/5 trit.).

„Warriors“: Stephenas Curry 31 (5/10 dvit., 5/10 trit., 6/6 baud., 5 atk. kam., 11 rez. perd., 29 naud.), Andrew Wigginsas 27 (10/15 dvit., 1/5 trit., 11 atk. kam., 27 naud.), Klay Thompsonas 19 (3/8 dvit., 3/10 trit., 7 atk. kam.), Draymondas Greenas (5/10 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Jordanas Poole'as (2/4 trit., 5 atk. kam.) po 10, Kevonas Looney 9 (12 atk. kam., 4 rez. perd.).

Rungtynių momentai:

Curry pasirodymas:

Galvojau,kad Mavs labiau priešinsis,bet serija prieš Suns juos visiškai išsunkė.Nieko tiesiog negali padaryti,antrose rungtynėse buvo arčiausiai pergalės,bet galiausiai atsidūrė ant bedugnės krašto.Serija jau aiški,GSW vėl žais superfinale,o Luka galės eiti atostogauti ir sau ramiai alutį gerti.
2022-05-23
+4
Mavsai neturejo buti konferenciju finale. Vel warriors gauna lengvus varzovus eilini karta. Suns prasiko jau praktiskai laimeta serija. Tik Chris Paul arba James Harden tokius sugeba dalykus pridirbt serijos gale.
2022-05-23
+5
Lengvus varzovus nejuokink gal?
2022-05-24
-5
what
antraštė: Triuškkinantis Wigginso dėjimas? Čia kalbama apie ta dėjima, kur susvilpė Wigginsui pražangą puolime? Na aš taip suprantu. Tai kitaip tariant atraštė verta nieko ir klaidinanti skaitytojus.
2022-05-23
-2
Siap iskaitytas buvo dejimas pasidomek nebuvo jokios puolime prazangos 😑
2022-05-23
-3
mirka3
Nesuprantu, iš kur tos ašaros, neviltis, moteriškos emocijos kitų atžvilgiu (su kaltinimais)?
2022-05-23
+8
bum shaka laka
achacha, pašoki, duodi į veidą su atkišta alkune ir viskas ok :)) na ar ne nesamonė??
2022-05-23
+5
Jh
cbb lx
2022-05-23
+1
nesuprantu, kam komentuot, jei neziuri varzybu ar nesupranti, ka matai? vienam GS per Luka taskus vercia, kitam Luka mazai pasuoja, treciam Goberto truksta. :) Mavsu pagrindine beda sitoj serijoj yra akivaizdi net is statsu - 2 varzybas is 3 metikai tiesiog nieko nepataiko. Bullock + Kleber 0/12 trajaku. ir meta jie tuos trajakus tikrai ne kaip splash bros islinde is uztvaru. uztektu imest bent kas trecia ir butu galimybe laimet. GS tikrai nezaidzia supergerai nei puolime, nei gynyboj, tiesiog Mavsu metikai klisarankiai. trise puolime pries GS nelaimesi, reikia ir kitu indelio, o kiti be tritaskio daugiau nelabai ka moka.
2022-05-23
+2
Tai antruose 50proc metė ir prapylė. GSW gerai rotuoja, taip, išmeta nemažai gana apylaisviai, bet turi skubėt išmest, o ir su ekstra pasais labai daug problemų pas Bullocką ir kitus. Nereik čia nurašyt visko ant pataikymo, nes keičia ir sistemą, kai jau mano minėtuose antruose rungtynėse dalasui krito tai prieš luka nebebuvo jokio dvigubinimo, leido jam vienam žaist, susimetė gale, bet jau buvo vėlu. Lukos statsai labai geri, bet jis overperformina biški, nes Wigginsas tikrai jį pristapdo. Dalasui verkiant reik centro, kuris pasaugotu lanką ir tuo pačiu galėtu keistis, kitaip jie nba nelaimės.
2022-05-23
+5
DM
Ka Mavs padarys kai losia pas juos tik 3 zaidejai, o GSW - 6? Luka ir taip jau stebuklu pridare siose playoffuose. Reik stiprinti sudeti Cubanui.
2022-05-23
+11
kas is to, kad po 40 meta. o kur daugiau? paziuri gsw stats, tai jauciu kokie 6-7 zaidejaiin po 10+ renka.
2022-05-23
+5
kas iš to .... pažiūrėk gsw planas puikiai veikia atkirto luka nuo komandos .kai ir lebrona su cavs tegu meta vienas ne laimes . čia ne luka problema gsw planas puikus
2022-05-23
Di
Mavs puolimas atrodo graudziai visi stovi ir laukia ka Donicic sukurs, jokio judejimo.o del dejino ,cia tik klaviaturos verhams kazkoks pazeminimas,visi prasileidzia tu dejimu per save, yapac NBA
2022-05-23
+5
...
Maziau highlightu ziurek, o varzybas isijunk. Ekspertas is higlightu sprendzia :D Ir assistu vidurkiai visai ka kita sako
2022-05-23
+7
2019 metais NBA laimėjo ne Warriors.
2022-05-23
+7
asas
Paziurekit ekspertai kiek laiko zaidzia zaidejai ir kokia yra rotacija 6-7 zaideju...O jus verkiat kad lekavicius pavargo LKL'e :DDD
2022-05-23
-2
nu nelyginkit intensyvumo Europos ir nba, kur daugiausiai žaidimo yra iso, ir 4 iš 5 puolime gali pailsėt... Ir atsistatymo visų procedūrų ir preparatų, kurie Europoje vis dar yra uždrausti. Juolabiau time outu daugiau ir jie po trys - keturias min, kas kartais tolygu, kai Europoje sėdi ant suolo ir ilsisi. Europoje rungtynės vyksta maždaug 1,5h, nba 2,5h, nors žaidimo laiko tai tik 8min daugiau. Ir tai akivaizdžiai matosi galuose, kad net super atletai pavargsta, tas buvo Gianiui, tas yra Lukai ir daugumai kitų. Ne fanai gi kalba apie nuovargį, o treneriai, buve žaidėjai...Juolabiau, kad nba reg sezonas realiai ir skirtas užsikraut baterijas visiems ant playoffu, o Europoje ar pirmos rungtynės ar paskutinios, visi žaidžia 100proc.
2022-05-23
-1
mano nuomone
mano mintys gsw per daug ginklu turi nuimtume wiginsa is gsw ir manau tada galetu dalas bandyt pries gsw lost. dalas truksta kurejo izaidejo kokio veterano nes brunson ir spencer gali sau kurt tik. doncic kaip doublina niekas nekerta normalu kad pavargsta jis truksta aisku geresnes formos dar jam. centro reikia gobert arba ayton tokio kur doncic 2x2 galetu lost nes powell per silpnas. tai zodziu reikia izaidejo veterano nuo bench, centro gobert arba ayton kazkokio geresnio ir dar vieno tokio kuris verztusi ir scoreris butu wiginso tipo zaidejo i brunson iskeist ir veterana izaideja izaideja geresni kureja koki nuo bench. ir manau dalas i conf finalus galetu gryzt tokiu atveju kitais metais.
2022-05-23
-6
mano galva, puolime ten viskas ok, reik arba Doncic nuiminėt minutes ir liept gintis kietai, arba gaut kažkokį super gynybinį centrą, kaip Robert Williams ar Bam Adebayo.
2022-05-23
+6
NBA
Na dručkis playoffuose jau 3ią kart 40pts suleidžia, bet visus kartus pralošė jo komanda. Jaučiu net Harden ar Iverson ar Westbrook ar bet koks kitas savanaudis tokios sėkmingos serijos nėra turėjęs. Šiandien iš vis tik 3 assistai, matyt asmeniniai pasiekimai jam svarbiau nei komandiniai. O Wigginso dėjimas parodo koks stiprus Doncic gynyboje, kur tau neįdėsi kai nuo žemės strykteli tik 20cm. Bet įdomi Dallaso gynyba. 2se varžybose 4tam kėlinį (kitų kėlinių nemačiau) sustojo kažkokia sistema, kai Dončič centru stovėdavo ir pro jį curris ar poole taškus darė. Dabar vėl Dončič centru paliktas, wigginsas niekina jį tenais. Ar čia dėl to, kad Dončič nepasigina ties 3pts, ir geriau skylė centre nei prie 3 pts? Ar Dončič toks ateltiškas kietas gynyboje kaip Rudy Gobertas ir vienintelis galintis kamšyti spragas viduryje? Dončič fanai, kas per logika jį centre ginantis laikyti?