Jaunieji žalgiriečiai nepateko į Eurolygos jaunimo turnyro finalą

2021-03-20 20:56
Nuotr.: Dainius Lukšta

Kauno „Žalgirio“ (2-1) komanda Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Stambule patyrė nesėkmę, kuri užkirto kelią link pagrindinio turnyro.

Paskutinėse grupės rungtynėse Arvydo Gronskio auklėtiniai 64:81 (17:21, 12:25, 18:23, 17:12) krito prieš Madrido „Real“ (3-0).

Jaunieji žalgiriečiai grupėje užėmė antrą vietą ir į finalą nepateko. Kauniečiai dėl trečios vietos žais su Stambulo „Anadolu Efes“ jaunimo komanda.

Į pagrindinį Eurolygos jaunimo turnyrą Kelne pateks tik atrankos turnyrų nugalėtojai.

„Real“ finale kausis su Romos „Stellazzurra“, kuriai atstovauja Rokas Jocys. 16-metis gynėjas per trejas rungtynes vidutiniškai pelno po 2 taškus ir atkovoja po 4,7 kamuolio.

Kauniečiai dvikovoje su „Real“ pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 17:16, bet tuomet „Real“ spurtavo 15:0 ir įgijo 14 taškų persvarą (31:17).

Žalgiriečiai greitai priartėjo iki 7 taškų skirtumo (26:33), bet ketvirtį atkarpa 13:3 užbaigusi „Real“ atitrūko per 17 taškų (46:29).

Trečiojo kėlinio pabaigoje „Real“ pranašumas pasiekė 22 taškų ribą (69:47) ir kauniečiai į rungtynes nebegrįžo.

„Žalgirio“ ekipoje geriausiai žaidė Liutauras Lelevičius, kuris per 34 minutes surinko 20 taškų (5/7 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius bei surinko 28 naudingumo balus.

„Žalgiris“: Liutauras Lelevičius 20 (5/7 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam., 28 naud. bal.), Titas Sargiūnas 13, Radvilas Kneižys 12 (4/7 trit.), Ugnius Jaruševičius 8 (9 atk. kam.).

„Real“: Mateo Spagnolo 19 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), Eli Ndiaye 17 (9 atk. kam.), Juanas Nunezas 16 (7 atk. kam., 7 rez. perd.).