2 iš 2: dominavęs Krivas nuvedė 18-mečius į pergalę prieš italus

2022-07-31 15:00

Motiejaus Krivo vedama Lietuvos jaunių U18 rinktinė (2-0) pasiekė antrąją pergalę Europos čempionate.

Karolio Abramavičiaus auklėtiniai Turkijoje vykstančiame turnyre 79:61 (15:19, 23:19, 18:9, 23:14) nugalėjo Italiją (1-1).

Grupės etape lietuviams lieka rungtynės su Kroatija. Prieš tai mūsiškiai 75:56 nugalėjo Juodkalniją, o italai 73:64 palaužė kroatus. FIBA jaunimo reitinge Lietuva užima 7 vietą, o Italija – 13.

Fotogalerija

Italams neįmenama mįslė buvo Krivas. Centras per 28 minutes surinko 17 taškų (6/10 dvit., 5/5 baudų), 15 atkovotų kamuolių, 2 rezultatyvius perdavimus ir 30 naudingumo balų.

Jaunasis žalgirietis taip pat pasižymėjo 2 perimtais ir 2 prarastais kamuoliais, 2 blokais, 2 asmeninėmis pražangomis.

Pagal +- rodiklį Krivą (+18) komandoje pranoko tik Kajus Kublickas (+19). Pastarajam esant aikštėje lietuviai pelnė 19 taškų daugiau nei italai.

Į aštuntfinalį keliaus visos 16 turnyro komandų. Kitame etape lietuvių grupė poruosis su C grupe, kurią sudaro Slovėnija, Graikija, Čekija ir Serbija.

Pirmajame kėlinyje galingai startavo Krivas, kuris per 8 minutes surinko 6 taškus, 6 atkovotus kamuolius ir 11 naudingumo balų. Vis tik drąsiau puolime atrodę italai sugebėjo pabėgti į priekį (19:15).

Antrojo ketvirčio pradžioje lietuviai ir toliau niekaip nesusitvarkė su varžovų atkovotais kamuoliais puolime, o tai leido italams padidinti pranašumą iki 9 taškų (24:15). Darbo vėl ėmėsi Krivas, kuris per pirmąją pusę surinko 11 taškų ir 20 naudingumo balų (24:20).

Labai sėkmingai į žaidimą įsiliejo Rokas Jocys, kurio šešių taškų atkarpą leido prieš pertrauką išlyginti rezultatą (38:38).

Po pertraukos lietuviai išsitraukė dar nebandytą kortą – zoninę gynybą. Sutrikę italai nerado išeičių lietuvių gynyboje, o mūsiškiai po spurto 7:0 perėmė iniciatyvą (45:38). Per trečiąjį kėlinį italai pelnė 9 taškus, kai lietuviai – 18.

Ketvirtajame kėlinyje sėkmingai naštą iš Krivo perėmė Jocys ir Paulius Murauskas. Dviženklį pranašumą (72:56) įgiję lietuviai atgal nebesižvalgė ir pasiekė pergalę.

Italija: Matteo Visintinas 13, Filippo Gallo 12.

Lietuva: Motiejus Krivas 17 (15 atk. kam., 30 naud. bal.), Paulius Murauskas 15 (11 atk. kam., 4/14 met.), Rokas Jocys 14 (3/5 trit., 5/5 baudų), Kristupas Keinys 9, Kajus Leliukas 8, Kajus Kublickas 6 (9 rez. perd.).