Ant bangos: dar vieną fantastišką šou užkūręs Dončičius nukalė antrą „Mavs“ pergalę

2021-05-26 08:08
Nuotr.: AP-Scanpix

Luka Dončičius ir vėl buvo nesulaikomas, o Dalaso „Mavericks“ Los Andželą palieka iškovoję dvi pergales iš tiek pat galimų.

Ricko Carlisle‘o auklėtiniai išvykoje 127:121 (35:33, 36:40, 30:19, 26:29) palaužė Los Andželo „Clippers“ ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 2-0.

Dončičius per 38 minutes pelnė 39 taškus (11/16 dvit., 5/13 trit., 2/7 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 1 metimą bei suklydo 7 sykius.

Rezultatyvūs perdavimai 7

„Esame labai susikoncentravę ir deramai nusiteikę, – džiaugėsi Carlisle‘as. – Turime pasirūpinti tik tuo, kad visa tai tęstųsi. Pagrindinis iššūkis bus, kaip susitvarkytume su žmogiškuoju nusivylimo faktoriumi, jeigu po tokių dviejų pergalių pralaimėtume?“

„Mavericks“ iniciatyvą perėmė trečiajame kėlinyje. Timas Hardaway realizavo baudas, Dončičius smeigė tritaškį, Willie Cauley-Steinas įkrovė iš viršaus, o svečiai laimėjo atkarpą 16:5 bei įgijo dviženklę persvarą – 94:83.

Bangą pagavę Dalaso krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje po Jaleno Brunsono taškų su pražanga pirmavo 106:92, tačiau „Clippers“ kilo į lemiamą šturmą.

Marcusas Morrisas atseikėjo du tritaškius iš eilės, Paulas George‘as atliko dėjimą ir likus žaisti kiek mažiau nei 5 minutes „Clippers“ deficitas sumenko iki 5 taškų – 109:114.

Likus žaisti 2 minutes Kristaps Porzingis įkrovė iš viršaus ir „Mavs“ persvara vėl išaugo iki 9 taškų (120:111). Vis dėlto Kawhi Leonardas atsakė tritaškiu, Terance‘as Mannas užbaigė greitą ataką bei vėl grąžino „Clippers“ į rungtynes – 114:120.

Nepaisant tokių įvykių eigos, „Mavericks“ nesutriko. Hardaway jau kitoje atakoje pataikė tritaškį ir prasidėjus paskutinei minutei svečiai turėjo saugią persvarą, kurios pakako iki pat dvikovos pabaigos.

„Nesu susirūpinęs, – teigė Tyronnas Lue. – Jie laimėjo du mačus mūsų aikštėje, tad turime atsakyti tuo pačiu.“

„Clippers“ paskui save tempęs Leonardas žaidė 41 minutę, per kurią surinko 41 tašką (10/14 dvit., 4/7 trit., 9/10 baud.), 5 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus bei 2 klaidas.

Los Andželo ekipos lyderis vien per pirmąją mačo dalį buvo surinkęs 30 taškų (7/10 dvit., 3/4 trit., 7/8 baud.).

Dalaso ekipai kojos nepakišo ir itin prastai mesti baudų metimai – tikslą pasiekė 13 iš 24 mestų baudų (54 proc.). Palyginimui, „Clippers“ realizavo 18 baudų iš 20 bandymų (90 proc.).

Vis dėlto prastą baudų pataikymą kompensavo tritaškiai. „Mavericks“ pataikė 18 tolimų metimų iš 34 (53 proc.), kuomet „Clippers“ – 13 iš 33 (39 proc.).

„Clippers“: Kawhi Leonardas 41 (10/14 dvit., 4/7 trit., 9/10 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), Paulas George'as 28 (11/15 dvit., 1/7 trit., 12 atk. kam., 6 rez. perd.), Reggie Jacksonas 15 (3/8 trit.), Marcusas Morrisas (2/5 trit.) ir Nicolas Batumas (2/3 trit.) po 9, Terance'as Mannas 8 (5 atk. kam.).

„Mavericks“: Luka Dončičius 39 (11/16 dvit., 5/13 trit., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 7 kld.), Timas Hardaway 28 (6/8 trit., 4/8 baud., 5 rez. perd.), Kristaps Porzingis 20 (5/8 dvit., 3/4 trit., 3 per. kam., 2 blok.), Maxi Kleberas 13 (2/2 trit.), Joshas Richardsonas ir Jalenas Brunsonas (4/7 dvit.) po 9.