Nukraujavęs „Rytas” patyrė didžiausią visų laikų nesėkmę prieš „Žalgirį”

2020-12-06 16:21

Be penkių krepšininkų likęs Vilniaus „Rytas“ (7-4) centrinėse Lietuvos krepšinio lygos (Betsafe ‐ LKL) antrojo rato rungtynėse nepasipriešino šalies čempionų titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“ (9-1).

Martino Schillerio auklėtiniai namuose 92:45 (23:11, 22:11, 27:11, 20:12) sutriuškino sostinės komandą ir taip užfiksavo didžiausią visų laikų skirtumą tarp šių komandų.

Ankstesnis rekordas tarpusavio rungtynėse buvo užfiksuotas 2009 metų LKL finale, kuomet vilniečiai nugalėjo laikinosios sostinės krepšininkus 42 taškais.

Fotogalerija

Didžiausia „Žalgirio“ pergalė prieš „Rytą“ iki šiol buvo 38 taškų persvara laimėtos rungtynėse 2019 m. LKL finale.

Sostinės ekipai šiose rungtynėse dėl traumų ir COVID-19 viruso padarinių negalėjo padėti Andrew Goudelockas, Maurice'as Ndouras, Arnas Butkevičius, Rokas Gustys ir Ryanas Boatrightas.

Antrajame kėlinyje kelio traumą patyrė žalgiriečių legionierius Steve‘as Vasturia ir po ilgosios pertraukos apšilime nepasirodė.

„Labai gaila, jog Steve'as susižeidė. Kiek dabar aišku, tai yra kelio trauma, tačiau daugiau žinosime po rytoj atliktų tyrimų“, – po rungtynių dėl auklėtinio sveikatos nerimavo kauniečių strategas Schilleris.

Rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Pauliaus Jankūno dvitaškio susikrovė 12 taškų pranašumą (20:8). Netrukus Uleckas smeigė tritaškį (11:20), tačiau paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis Lukas Lekavičius atsakė tuo pačiu ir „Žalgiris“ po 10 minučių pirmavo 23:11.

Antrąjį kėlinį Schillerio auklėtiniai pradėjo spurtu 9:1, baudė nukraujavusį „Rytą“ po krepšiu ir po Martino Gebeno dėjimo persvara tapo triuškinanti (32:12).

Sostinės krepšininkai bandė kabintis ir po Augusto Marčiulionio dvitaškio priartėjo iki 16 taškų (32:16) , tačiau aukštesnę pavarą ir vėl įjungę kauniečiai prieš ilgąją pertrauką po Thomaso Walkupo tritaškio turėjo 23 taškų pranašumą (45:22).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Prasidėjus trečiajam kėliniui „Žalgiris“ surengė atkarpą 20:2 ir po Lekavičiaus dvitaškio persvara pasiekė net 41 tašką (65:24). Ketvirtasis rungtynių kėlinys tapo formalumu. Žalgiriečiai išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę.

Naudingiausiai žalgiriečių gretose rungtyniavo Lekavičius. Gynėjas per 18 minučių pelnė 17 taškų (7/7 dvit., 1/1 baud.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„Ryto“ komandoje labiausiai pasižymėjo Martynas Echodas, kuris per 25 minutes pelnė 10 taškų (3/11 dvit., 4/8 baud.), atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 3 metimus bei surinko 15 naudingumo balų.

„Atvažiavome be daugumos pagrindinių žaidėjų ir neturėjome, ką prarasti. Tačiau išėjome su netinkamu nusiteikimu, gynyboje leidome jiems daryti, ką nori, o puolime priešininkai mus išstūmė iš kiekvienos pozicijos. Žaidėme ne savo žaidimą ir patyrėme gėdingą pralaimėjimą“, – su liūdesiu po rungtynių kalbėjo Echodas.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17 (7/7 dvit.), Marius Grigonis 14, Rokas Jokubaitis 11 (6 rez. perd.), Marekas Blaževičius 10, Artūras Milaknis 9 (3/6 trit.), Nigelas Hayesas ir Martinas Gebenas (7 atk. kam.) po 8, Paulius Jankūnas ir Thomasas Walkupas po 6.

„Rytas“: Martynas Echodas 10 (3/11 dvit., 8 atk. kam.), Dovis Bičkauskis 9, Gytis Radzevičius ir Mindaugas Girdžiūnas  po 6, Augustas Marčiulionis ir Kristjanas Kitsingas (1/8 trit.) po 5, Lukas Uleckas 3.