Valančiūnas vėl dominavo, bet „Pelicans“ kapituliavo ketvirtajame kėlinyje

2021-11-03 06:36
Nuotr.: AP-Scanpix

Jonas Valančiūnas toliau dominuoja Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), tačiau tai pergalių jo atstovaujamai Naujojo Orleano „Pelicans“ (1-7) kol kas neatneša.

Šį kartą „Pelicans“ išvykoje 100:112 (36:22, 23:26, 23:28, 18:36) nusileido Finikso „Suns“ (3-3).

Valančiūnas per 35 minutes pelnė 23 taškus (6/12 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei 5 sykius suklydo.

Rezultatyvūs perdavimai 18

Nors per aštuonerias rungtynes Naujojo Orleano klubas iškovojo tik vieną pergalę, lietuvio sportinė forma sezono starte yra nuostabi – 19,9 taško ir 14,5 atkovoto kamuolio vidurkiai per 34 minutes.

„Pelicans“ įspūdingai pradėjo mačą ir po pirmųjų 18 minučių turėjo 20 taškų persvarą – 51:31. JV po pusantro kėlinio savo sąskaitoje jau turėjo 14 taškų.

Vis dėlto dar iki pertraukos šeimininkai priartėjo (48:59), o prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė jau tik 6 taškai – 76:82.

Galutinai „Pelicans“ kapituliavo ketvirtajame kėlinyje, kurį „Suns“ pradėjo 7:0 ir išsiveržė į priekį – 83:82.

Be lyderio Ziono Williamsono vis dar žaidžianti „Pelicans“ bandė laikytis kovoje (96:97), tačiau dar vienas šeimininkų spurtas, šį kartą 11:2 (108:98), galutinai išsprendė rungtynių likimą.

Taip pat „Pelicans“ vertėsi be Brandono Ingramo, o „Suns“ nepadėjo Deandre Aytonas.

Nugalėtojams Chrisas Paulas per 36 minutes pelnė 14 taškų (6/8 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir atliko net 18 rezultatyvių perdavimų.

Paulas šiose rungtynėse tapo trečiu daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusiu žaidėju NBA. Gynėjas aplenkė Marką Jacksoną ir Steve'ą Nashą, dabar turėdamas 10346 rezultatyvius perdavimus.

Aukščiau už Paulą visų laikų rikiuotėje yra tik Jasonas Kiddas (12091) ir Johnas Stocktonas (15806).

„Suns“: Mikalas Bridgesas 22 (7/11 dvit., 2/4 trit.), JaVale'as McGee (7/10 dvit., 5 atk. kam., 4 kld.), Devinas Bookeris (5/12 dvit., 2/8 trit., 8 atk. kam., 6 kld.) po 18, Frankas Kaminsky 17 (4/6 dvit., 6/6 baud., 4 per. kam.), Chrisas Paulas 14 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 18 rez. perd., 4 kld.), Jae Crowderis 13 (3/5 trit., 8 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Pelicans“: Jonas Valančiūnas 23 (6/12 dvit., 3/4 trit., 14 atk. kam., 2 blok., 5 kld.), Joshas Hartas 16 (4/6 dvit., 2/5 trit., 9 atk. kam.), Devonte Grahamas 12 (2/10 trit., 6 rez. perd., 4 per. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 10 (2/8 dvit., 2/6 trit.), Herbertas Jonesas (4/5 dvit.), Garrettas Temple'as (2/4 trit., 4 per. kam., 2 blok.), Trey Murphy (2/6 trit., 5 atk. kam.) po 8.