NBA pulsas: Rubio tikrino Stepho Curry čiurnas, o Jokičius tramdė įsisiautėjusį vyr. trenerį

2021-11-19 09:40

Liepsnojęs Stephenas Curry, Ricky Rubio čiurnų testas Curry, Ja Moranto benefisas, išvarytas Denverio „Nuggets“ vyr. treneris – tai ir dar daugiau – lapkričio 19-osios NBA pulse.

Lapkričio 19-osios NBA pulsas

ŠĖLSMAS. Fantastiškai ketvirtajame kėlinyje pasirodęs Stephas Curry pelnė 20 iš 40 savo taškų, „Golden State Warriors“ panaikino 13 taškų deficitą ir Klivlande 104:89 pranoko „Cavaliers“.

Kalifornijos klubas lemiamą ketvirtį laimėjo net 36:8.

Gynėjas per 35 minutes pataikė 6 iš 11 dvitaškių, 9 iš 16 tritaškių, 1 iš 1 baudos, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius.

„Kai Stephas yra aikštelėje, visuomet turėsi galimybę, – komentavo „Warriors“ strategas Steve’as Kerrras. – Curry – vienas geriausių krepšininkų istorijoje ir vienas geriausių visų laikų snaiperių. Jis – bebaimis ir visada gali liepsnoti štai taip.“

BE TREČDALIO KOMANDOS. „Cavaliers“ privalėjo verstis net be keturių startinio penketo žaidėjų: Evanas Mobley nežaidė dėl alkūnės traumos, Collinas Sextonas – menisko, Jarrettas Allenas – ligos, o Lauri Markkannenui vis dar pluša siekdamas sugrįžti į ritmą. Tuo metu Cedi Osmaną pakirto nugaros skausmai.

VOS IŠSILAIKĖ. Klivlando komandos įžaidėjas Ricky Rubio pirmajame kėlinyje patikrino Stepho Curry čiurnas. Vienas prieš vieną likęs ispanas prasimetė kamuolį iš kairės į dešinę pusę, Curry susipynė kojos ir jis praleido varžovą.

Tiesa, Rubio išpuolis baigėsi klaida – kamuolys nuo jo išlėkė į užribį. Ispanijos rinktinės generolas surinko 10 taškų (3/10 dvit., 1/5 trit., 1/2 baud.), 5 rezultatyvius perdavimus, 2 perimtus kamuolius ir 5 klaidas.

APKABINIMAS. 188 cm ūgio Stephenas Curry po dvikovos apsikabino su 231 cm ūgio milžiną Tacko Fallą.

UŽSIAUTĖ. Ja Morantas trečiajame kėlinyje įmetė 17 iš 28 savo taškų, o jo vedama Memfio „Grizzlies“ savo aikštėje 120:108 įveikė Los Andželo „Clippers“.

„Jaučiau, jog varžovams gynyboje yra sunkiau stabdyti mane, – komentavo Morantas, tarpsezoniu koncentravęsis į metimo iš toli tobulinimą. – Galiu nubausti tritaškiu, metimu iš vidutinio nuotolio, floateriu ar prasiveržimu iki pat krepšio.“

22-ejų Morantas realizavo 11 iš 16 dvitaškių ir 2 iš 5 tritaškių, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Paulas George’as Los Andželo klubui surinko 23 taškus (4/9 dvit., 5/9 trit.), 6 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

SUVARPĖ. Namų aikštelėje patogiai besijautę Minesotos „Timberwolves“ krepšininkai San Antonijaus „Spurs“ komandai atseikėjo net 21 tritaškį iš 49 bandymų (43 proc.).

Malikas Beasley įmetė 5 iš 11 (45 proc.), D’Angelo Russellas – 4 iš 12 (33 proc.), Anthony Edwardsas, Karlas-Anthony Townsas ir Taureanas Prince’as – po 3, Patrickas Beverley – 2, Jadenas McDanielsas – 1.

Tuo metu „Spurs“ atstovai realizavo 6 tritaškius iš 32 (19 proc.) ir Minesotoje pralaimėjo 90:115.

PAKIRTO. Joelio Embiido ir dar trijų vedlių neturėjusi Filadelfijos „76ers“ Denveryje sėkmingai susitvarkė su „Nuggets“, kurią pranoko 103:89.

Doco Riverso vadovaujama ekipa vertėsi be Matisse’o Thybulle’o (COVID-19 protokolas), Danny Greenas (pakinklinės sausgyslės patempimas) ir Beno Simmonso (asmeninės priežastys).

„Nuggets“ vairininkas Mike’as Malone’as nerimavo prieš rungtynes, kadangi „visi mano, jog namuose mes turėjome šias rungtynes laimėti 30 taškų persvara“.

„Jeigu pažiūrėtume į „76ers“ sudėtį, joje nėra Simmonso, Embiido, Thybulle’o ir Greeno, taip pat jie buvo pralaimėję penkiskart iš eilės… Jeigu pradėsime apie tai galvoti, mums bus spardomas užpakalis“, – sakė Malone’as.

Nikola Jokičius surinko 30 taškų (7/13 dvit., 3/4 trit., 7/9 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvius perdavimus.

IŠVARYTAS. Mike’ui Malone’ui rungtynės baigėsi trečiajame kėlinyje, kada specialistas pratrūko ant teisėjo ir žengė į aikštę. Arbitras iškart išvarė „Nuggets“ strategą iš rungtynių.

Malone’as buvo taip įtūžęs, jog įsikišo ir šalia buvęs Nikola Jokičius, kuris rankomis sulaikė trenerį.

„Nesiekiau būti išvarytas, – po dvikovos pabrėžė Malone’as. – Tiesiog nesupratau daugelio dalykų, kurie dėjosi ant parketo.“

PERGALINGAI. Po kulno operacijos atsigavęs Rudy Gay sėkmingai debiutavo šio sezono Jutos „Jazz“ gretose. 35-erių veteranas kilo nuo suolo, per 18,5 minutės pelnė 20 taškų (2/2 dvit., 5/6 trit., 1/2 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo.

Jis kartu su Donovanu Mitchellu buvo rezultatyviausi „Jazz“ žaidėjai, o komanda namie 119:103 susitvarkė su Toronto „Raptors“.

„Nėra lengva, reabilitacija pareikalavo didelio atsidavimo, – komentavo Gay. – Dabar po visko esu šiek tiek kitoks.“