Paskutinių sekundžių trileryje su „Chimki“ – netikslūs Juškevičiaus metimai ir klaidos lemiamu metu

2021-02-01 17:59
Nuotr.: ITAR-TASS – Scanpix
Nuotr. ITAR-TASS – Scanpix

Lietuviškoji Permės „Parma“ (5-8) nepasinaudojo galimybe įkąsti vieniems iš VTB Vieningosios lygos favoritų.

Kazio Maksvyčio treniruojama ekipa namuose 69:72 (18:22, 14:19, 21:21, 16:10) nusileido be daugumos lyderių žaidusiai Maskvos srities „Chimki“ (6-6).

„Chimki“ šiose rungtynėse vertėsi be Aleksejaus Švedo, Janio Timmos, Devino Bookerio, Sergejaus Karasiovo bei Stefano Jovičiaus.

Likus 2 minutėms Adas Juškevičius smeigė tritaškį ir sumažino „Parma“ deficitą iki 3 taškų (65:68). Visai netrukus Borisas Savovičius realizavo baudą, Maksimas Grigorjevas atseikėjo tolimą metimą ir prasidėjus paskutinei dvikovos minutei šeimininkų atsilikimas sumenko iki minimumo – 69:70.

Andrejus Malcevas paprašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos „Chimki“ krepšininkai suklydo ir kamuolys atiteko „Parma“ ekipai.

Nieko nelaukęs Juškevičius atliko tritaškį, tačiau šis skriejo pro šalį. Tuomet šeimininkai prasižengė prieš Erricką McCollumą, kuris pataikė tik vieną baudos metimą (71:69).

Vis tik po šio epizodo Juškevičius atliko netikslų perdavimą ir kamuolys vėl atiteko „Chimki“ krepšininkams, bet McCollumas vėl įteikė dovanėlę – dar kartą realizavo tik vieną baudos metimą ir šeimininkams išliko viltis išsigelbėti – 69:72.

Lemiamai atakai „Parma“ turėjo 7,2 sekundės. Kamuolys buvo patikėtas Juškevičiui, bet jo tolimas metimas skriejo pro šalį. Kamuolį puolime dar sugriebė Savovičius, tačiau jo tritaškis taip pat buvo netikslus ir finalinė sirena paskelbė „Chimki“ pergalę.

Juškevičius per 29 minutes surinko 13 taškų (1/2 dvit., 3/10 trit., 2/3 baud.), 5 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus kamuolius, 5 išprovokuotas pražangas, 4 klaidas bei 7 naudingumo balus.

Eigirdo Žukausko žaidybinį laiką ribojo greitai susirinktos pražangos. Puolėjas per 10 minučių taškų nepelnė (0/2 trit.), bet atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, tačiau išnaudojo asmeninių pražangų limitą, 3 sykius suklydo bei surinko -2 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai žaidęs Viačeslavas Zaicevas per 27 minutes surinko 9 taškus (3/5 dvit., 1/2 trit.), 7 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, 2 blokus, 5 asmenines pražangas bei 23 naudingumo balus.

„Parma“: Borisas Savovičius 16 (3/5 dvit., 3/5 trit.), Adas Juškevičius 13 (3/10 trit.), Marcelis Ponitka 12 (1/6 dvit., 3/3 trit.).

„Chimki“: Errickas McCollumas 20 (3/6 dvit., 14/17 baud.), Jordanas Mickey 14 (5/13 dvit.), Dairis Bertans 11 (1/4 dvit., 3/5 trit.), Viačeslavas Zaicevas 9 (3/5 dvit., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 23 naud. bal.).