KMT ketvirfinalio rungtynėse – sunki „Ryto“ pergalė ir Urbono diskvalifikacija

• Pelnydamas šią pergalę „Rytas“ žengė žingsnį link Karaliaus Mindaugo taurės finalinio ketverto

• Šeimininkų gretose Eimantas Bendžius su 22 taškais buvo rezultatyviausias

• Svečių ekipoje labiausiai pasižymėjo Karolis Guščikas, pelnęs 13 taškų

• Atsakomąjį mačą komandos žais vasario 12 dieną Utenoje

Paskutinėmis akimirkomis pabudęs Vilniaus „Rytas“ pelnė pergalę ir žengė žingsnį link Karaliaus Mindaugo taurės finalinio ketverto.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai penktadienio vakarą namuose rezultatu 87:84 (22:24, 20:17, 14:21, 31:23) palaužė Utenos „Juventus“ komandą.

35-ąją minutę, „Juventus“ pirmaujant 72:68, Utenos ekipos treneris Žydrūnas Urbonas gavo dvi technines pražangas ir buvo pašalintas iš aikštės. „Rytas“ tuo pasinaudojo bei, likus 3 minutėms, taikliu tritaškiu rezultatą persvėrė – vilniečiai pirmavo rezultatu 79:78.

Foto galerija

Pirmasis kėlinys prasidėjo „Juventus“ spurtu 9:2, o „Ryto“ atakos nesisuko taip, kaip norėjo Dainius Adomaitis. Tiesa, šeimininkai greitai sugrįžo į rungtynes ir septintąją susitikimo minutę atsiliko vos dviem taškais (14:16).

Po pirmojo rungtynių ketvirčio „Juventus“ pirmavo 24:22, o Gytis Radzevičius buvo krepšininkas, vedęs „Juventus“ į priekį – per pirmąsias 10 minučių gynėjas pelnė 9 taškus.

„Juventus“ ekipai koją kišo pražangos, kurių uteniškiai per pirmąjį kėlinį susirinko net 10.

Utenos komanda puikiai metė iš žaidimo, pataikydama 81 procentą metimų. Tuo metu „Rytas“ realizavo 38 procentus bandymų pataikyti.

Antrasis kėlinys prasidėjo aštriu „Ryto“ spaudimu nuo galinės aikštelės linijos, o 14-liktąją susitikimo minutę, po Arciomo Parachouskio metimo, sostinės klubas išsiveržė į priekį (32:30).

Likusį kėlinio laiką komandos vis keisdavosi pirmaujančios ekipos vaidmeniu arba po taiklių metimų išlygindavo rezultatą.

Paskutinę kėlinio minutę Chrisas Krameris išprovokavo pražangą, pataikė du baudų metimus, o kitoje aikštės pusėje tą patį padarė Tomas Dimša

Po pirmosios rungtynių dalies komandos į ilgąją pertrauką patraukė „Rytui“ būnant priekyje minimaliu pranašumu – 42:41.

Per pirmąją rungtynių pusę sostinės krepšininkai metė dvigubai daugiau baudų – išmetė 14, pataikė 13. Savo ruožtu „Juventus“ turėjo 7 bandymus atakuoti nuo baudų metimų linijos ir visus juos realizavo.

Šeimininkai į antrąją susitikimo dalį sugrįžo su visiškai kitokia energija ir spurtu 11:1, po kurio pirmavo 53:42. Tiesa, tuomet jau „Juventus“ spurtavo ir grįžo į rungtynes – 27-ąją rungtynių minutę rezultatą persvėrė (55:54).

Visgi trečiojo kėlinio pabaigą geriau sužaidę „Juventus“ krepšininkai kėlinį laimėjo ir po 30-ties žaidimo minučių buvo priekyje rezultatu 62:56.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo „Juventus“ spurtu 7:0, po kurio svečiai pirmavo jau 13 taškų pranašumu (69:56).

Likus 34 sekundėms Rokas Stipčevičius išmetė tritaškį, kuris po kelių akimirkų skrodė tinklelį, o „Rytas“ paskutinį kartą išsiveržė į priekį – pirmavo 87:84. Kitoje aikštės pusėje Dimša išprovokavo pražangą, pataikė 1 iš 2 baudų metimų, o Vilniaus ekipa šventė sunkią pergalę.

Rezultatyviausiai „Ryto“ gretose žaidė Eimantas Bendžius. Krepšininkas per 36 minutes pelnė 22 taškus (1/1 dvit., 4/8 trit., 8/8 baud. met.), atkovojo 6 ir 4 perėmė kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip surinko 28 naudingumo balus.

Svečių ekipoje labiausiai pasižymėjo Karolis Guščikas, pelnęs 13 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit., 1/2 baud. met.), atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 15 efektyvumo balų.

Atsakomąjį mačą komandos žais vasario 12 dieną Utenoje.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 22 (6 atk. kam., 28 naud. bal.), Rokas Stipčevičius 16, Arciomas Parachouskis ir D.J. Seeley po 13, Chrisas Krameris 9 (5 rez. perd.).

„Juventus“: Karolis Guščikas 13 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius 12, Martinas Gebenas (10 atk. kam.) ir Kennethas Gainesas po 11, ..., Dovis Bičkauskis 5 (6 rez. perd.).