Eurolygos atkrintamosios prasidėjo dramatiška CSKA pergale

2017-04-18 22:06
Nuotr.: AFP - Scanpix

Eurolygos atkrintamosios varžybos prasidėjo titulą ginančios Maskvos CSKA pergale. Gynėjų vedama Rusijos ekipa namuose po itin dramatiškos kovos 98:90 (26:19, 18:21, 28:22, 26:28) įveikė Vitorijos „Baskonia“.

Serijoje iki trijų pergalių Dimitrio Itoudžio auklėtiniai išsiveržė į priekį 1-0. Antrosios serijos rungtynės taip pat vyks Maskvoje.

Visą trečiąjį kėlinį priekyje buvo CSKA. „Baskonia“ laikėsi kelių metimų atstumu, tačiau ketvirčio pabaigoje Ilimane Diop buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję maskviečiai pabėgo dviženkliu skirtumu (72:62).

22
22
44%
4/9
5

Dviženklis pranašumas buvo greitai panaikintas – „Baskonia“ lemiamą ketvirtį pradėjo atkarpa 13:4 ir deficitą sumažino iki vieno taško (75:76). Netrukus Shane’as Larkinas smeigė ketvirtąjį savo tritaškį ketvirtojo kėlinio metu, o Kimas Tillie įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą (80:80).

Nesustabdomai žaidęs Larkinas netrukus pelnė du taškus su pražanga ir po dviejų kėlinių pertraukos grąžino savo ekipai persvarą (85:84). Larkinas lemiamo ketvirčio metu pelnė 15 taškų, tačiau svarbiausiomis minutėmis pasižymėti nesugebėjo.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei CSKA atsiliko 88:90, tačiau tuomet Rusijos klubą patempė gynėjai – Milošas Teodosičius įmetė tritaškį, Nando De Colo pridėjo dvitaškį ir šeimininkai įgijo 3 taškų persvarą.

Netrukus Jamesas Augustine’as įmetė tik vieną baudą (94:90), tačiau Rodrigue Beaubois likus 16 sekundžių prasižengė puolime ir „Baskonia“ privalėjo prasižengti. De Colo realizavo abi baudas, abu metimus pataikė ir Cory Higginsas, o po šių metimų CSKA šventė pergalę 98:90.

„Manau, kad mes pavogėme pergalę iš varžovų. Žaidėme rimtai, bet galbūt buvome pernelyg atsipalaidavę. Atkrintamosiose varžybose negalime taip rungtyniauti. „Baskonia“ yra labai rimtas varžovas, todėl jeigu norime laimėti, kitose rungtynėse turime žaisti kur kas geriau“, – po mačo sakė rezultatyviausias mačo žaidėjas Teodosičius.

CSKA: Milošas Teodosičius 22 (4/9 trit., 5 rez. perd.), Nando De Colo 17 (6/6 baudos), Cory Higginsas 12, Jamesas Augustine’as 9.

„Baskonia“: Shane’as Larkinas 17 (4/7 trit.), Rodrigue Beaubois 13, Johannesas Voigtmannas (8 atk. kam.), Adamas Hanga ir Tornike Shengelia po 12.