Sensacija Vilniuje: „Nevėžis“ tėškė antausį nukraujavusiam „Rytui“

2022-10-10 17:30

Nugalėtojams Artūrs Žagars pelnė 21 tašką.

Netikėtą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje patyrė Vilniaus „Rytas“ (3-1)

LKL čempionai namuose 88:92 (25:21, 20:20, 19:33, 24:18) nusileido Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (2-2) krepšininkams.

Šiame mače vilniečiams negalėjo padėti į JAV dėl šeimos pagausėjimo išvykęs Marcusas Fosteris ir susirgę Jarvis Williamsas bei Tomas Lekūnas.

Kėdainiečiams negalėjo padėti Paulius Petrilevičius.

Likus 6 minutėms iki mačo pabaigos vilniečiai sušvelnino skirtumą iki 6 taškų (71:77), tačiau gynėjų traukiami kėdainiečiai neprisileido šeimininkų arčiau. Likus 2 minutėms, po Žagaro baudos metimo svečiai įgijo 8 taškų pranašumą (85:77).

Netrukus Margiris Normantas sumetė baudas, nesportinę pražangą išprovokavo Benedekas Varadi, tačiau vilniečiai iš jos išpešė vos vieną tašką (82:88).

Likus 25 sekundėms Varadi pataikė tritaškį, Paulius Valinskas prarado kamuolį ir vilniečiams atsivėrė šansas išplėšti pratęsimą. Visgi Elvaro Fridrikssono tritaškis skriejo pro šalį, o vieną baudą pataikęs Echodas sušvelnino deficitą iki 2 taškų (88:90).

Visgi Dominykas Stenionis šaltakraujiškai sumetė baudas ir kėdainiečiai triumfavo.

„Sveikinimai pelnytą pergalę pasiekusiems varžovams. Pelnyta nesėkmė, – po mačo kalbėjo Giedrius Žibėnas. – Gražiai žaidė varžovai šiandien, realizavo visas savo progas. Kada reikia susigynė, kada reikia pasiėmė tuos 50 prieš 50 kamuolius. Bandžiau komandą perspėti prieš rungtynes, kad tai yra mūsų ketvirtosios rungtynės ir tokio stipraus varžovo dar neturėjome.

Bent jau iš mano pusės prieš kiekvieną mačą yra kažkoks jauduliukas, nesvarbu, koks varžovas. Ar pas žaidėjus tas yra? Jeigu bent pas vieną nėra jauduliuko, to užtenka pralaimėti rungtynes.“

Kėdainių ekipos gretose išsiskyrė Žagars, kurio sąskaitoje per 27 minutes buvo 21 taškas (3/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 6/6 baudų metimai), 2 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 20 naudingumo balų.

Vilniaus komandai Echodas per 26 minutes pelnė 12 taškų (4/10 dvitaškiai, 4/8 baudų metimai), atkovojo 12 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (2/7 trit., 7/8 baud., 10 atk. kam., 4 kld.), Margiris Normantas 17 (2/5 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd., 4 kld.), Benedek Varadi 14 (4/6 dvit., 1/6 trit.), Martynas Echodas 12 (4/10 dvit., 4/8 baud., 12 atk. kam.), Elvar Mar Fridriksson 11 (6/8 baud.), Gytis Masiulis 7 (1/5 trit., 6 atk. kam.).

„Nevėžis“: Artūrs Žagars 21 (3/7 dvit., 3/5 trit., 6/6 baud.), Bradas Davisonas 16 (2/6 trit.), Dominykas Stenionis (7/9 baud.) ir Marius Valinskas (4/8 trit.) po 14, Timas Lambrechtas (4/7 dvit., 6 atk. kam.) ir Danielius Lavrinovičius po 9.